n t 1 mn 141 20 WK-KWALIFICATIE LETLAND - NEDERLAND Oranje is tegen Letland dik favoriet, maar Louis Het Nederlands elftal speelt deze interlandweek twee wedstrijden die het op papier al heeft gewonnen. Maar in de praktijk moet het nog wel 'even' gebeuren. Letland-uit voltrekt zich vanavond in een decor dat verslapping wellicht in de hand werkt. IV: Kort Van de Zandschulp geplaatst Botic van de Zandschulp (foto) heeft zich geplaatst voor het masterstoernooi in Indian Wells. De Nederlander, 66e op de wereld ranglijst, won in de tweede ronde van de kwalificaties met moeite van de Amerikaan Thai-Son Kwiatkowski, de nummer 239 van de wereld: 6-4, 4-6, 6-2. Van de Zandschulp neemt het in de eerste ronde van het hoofd toernooi op tegen de Amerikaan Marcos Gi- ron, de nummer 59 van de wereld. Bondscoach wordt manager Arno Havenga (46) blijft als manager top- waterpolo nauw betrokken bij de nationale ploeg. De Rotterdammer maakte kort na de Spelen van Tokio bekend dat hij stopt als bondscoach. Op verzoek van zwembond KNZB gaat hij verder als manager topwater- polo. Havenga wordt verantwoordelijk voor de topsport en talentontwikkeling in het waterpolo, bij de vrouwen en de mannen. Wiebes sprint naar zege elf Lorena Wiebes (foto) heeft de vierde etappe van de Women's Tour in Groot-Brittannië op haar naam geschreven. De Nederlandse sprintster van Team DSM was na 117,8 kilo meter tussen Shoeburyness en Southend- on-Sea de snelste in de sprint. Het is de elfde overwinning voor Wiebes in 2022. De lei derstrui blijft in het bezit van Demi Volle ring. De Women's Tour duurt nog tot en met morgen. Flitsen Quote van de dag 'Ik bied mijn excuses aan. Maar Italië zal weer opstaan en sterker zijn dan ooit!' 1 Noren Kooij Dressuur Vermoedelijke opstelling Letland Een rij bomen langs één kant van het veld. Twee halve tribunes achter de doelen. Een ouderwetse sintel- baan. Nee, het is bepaald geen Camp Nou of Anfield waar het Ne derlands elftal vanavond zijn ze vende wedstrijd in de WK-kwalifi- catie speelt. ,,En daarom vind ik het belangrijk dat we hier trainen. Dat spelers het stadion en het veld voe len en dat we ze net zo goed voor bereiden als anders'', zei Louis van Gaal gisteravond in het Daugava- stadion van Riga. De Baltische staten-uit: altijd las tig, is de ervaring van de bonds coach. Hij heeft zelf 'geen fameus track-record' in deze landen. ,,Est- land, Letland, de keren dat ik er ben geweest ging het nooit gemakke lijk. Zelfs toen we hier in 1997 met Barcelona speelden dacht iedereen: die gaan 10-0 winnen. Werd het te gen Skonto Riga nipt 0-1. Dus ik be doel maar Toch is Oranje vanavond natuur lijk huizenhoog favoriet. Mede ook op basis van de heenwedstrijd. Die werd afgelopen maart met 2-0 ge wonnen op een avond dat 5-0 of 6-0 ook prima had gekund. Alleen al 16 corners nam Nederland in de Johan Cruijff Arena. Opvallend veel, bijna dubbel zo veel zelfs als tegen de amateurs van Gibraltar. Maar alleen Luuk de Jong kopte uit één van die hoekschoppen raak. Actuele beelden Die heenwedstrijd heeft Van Gaal overigens niet teruggekeken. ,,Ik vind dat je een tegenstander in de laatste weken moet zien, dus ik heb Letland bekeken in de interlands van de afgelopen periode. Dan is de kans het grootst dat je alle spelers kunt zien die ook nu in actie ko men.'' Maar dat aantal van 16 corners is wel voorbijgekomen in de analyses van de Oranj e-staf. ,,J e kunt j e elftal niet op corners afstellen. Althans, dat vind ik. Wel kun je op corners oefenen en dat hebben we deze week ook weer gedaan. We hebben Nederland vrijdag 8 oktober 2021 TENNIS WATERPOLO WIELRENNEN Julie Barennes is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. De voormalig Franse basketbalprof en huidige clubcoach van de Franse kampioen Basket Landes volgt Hakim Salem op. De Nederlandse darter Danny Noppert heeft gisteren de laatste vier bereikt van de World Grand Prix in Leicester. Hij versloeg de Engelsman Ian White overtuigend met 3-1 Noppert eindigde met een gemiddelde van ruim 95 punten en gooide vijf keer 180. —Verdediger Bonucci kreeg rood in de Nations League tegen Spanje (1-2 verlies). 11 Steinbors 13 Savalnieks 18 4 Jurkovskis Tarasovs Dubra 8 9 17 2 Emsis Kigurs Zjuzins 14 Ontuzans 20 Ciganiks Uldrikis (9) (10 (11) Gakpo Depay Berghuis Til Klaassen F. de Jong Van Dijk De Vrij Blind Dumfries Bijlow Na vijf verloren ontmoetingen met Anders Mol en Chris tian S0rum hebben beach- volleyballers Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen op de World Tour Finals het Noorse duo geklopt: 21-19, 23-25, 24-22. 3 Matthew Walls heeft de Itali aanse een- dagskoers Gran Piemonte gewonnen. De Britse renner van Bora-hans- grohe bleef in de sprint Olav Kooij (19) voor, die derde werd. 5 De Neder landse even- tingruiters heb ben de eerste dressuurdag op de Military Boekelo-En- schede afge sloten op plek vijf. Groot-Brit- tannië leidt het klassement. Op papier lijkt 't Maarten Wijffels Riga Het weinig inspirerende decor voor het duel van vanavond. FOTO ANP O a 0) Louis van Gaal poogt de boel op scherp te krijgen bij Oranje, FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20