Neef en vertrouweling van Ridouan Taghi opgepakt Eenvoudig, online adverteren bij vertrouwde kwaliteitsmedia, Vanaf slechts 1 per dag. 1! 31 In meer gemeenten polsbandje bij kroeg en restaurant im de buurt RJ71 Jaouad F. komt ook voor in onderzoeken Marengo-proces 11 De gasten ontvangen het bandje wanneer ze de QR-code uit de CoronaCheck-app laten zien bij een controlepost, en hoeven de code dan niet meer bij elke voor deur opnieuw te laten zien. Dat moet de controles ook voor de uitbaters gemakkelijker maken. De CoronaCheck blijft wel ge woon te gebruiken voor wie geen polsbandje heeft. Ook op de Zuidlaardermarkt die volgende week in het Drentse dorp Zuidlaren wordt gehouden, kunnen mensen met één pols bandje gebruikmaken van de verschillende horeca. Ze hebben geen apart coronatoegangsbe wijs nodig voor de paarden markt, de kermis en de terrassen. De polsbandjes zijn alleen geldig op de dag van uitgifte en hebben elke dag een andere kleur, om fraude te voorkomen. Mensen kunnen het bandje al leen afdoen door het stuk te maken, en dan is het ook niet meer geldig. Doorgeven van het bandje is zo niet mogelijk. Den Haag gebruikte de band jes al, maar breidt het gebied nu uit. De polsbandjes zijn ko mende week niet alleen geldig op het Plein, maar ook op de Grote Markt en bij het Kurhaus, de Pier en de boulevard in Scheve- ningen. Elk uitgaansgebied heeft andere bandjes. Eerder besloten onder meer de gemeenten Rotterdam, Utrecht, Zwolle, Breda, Alkmaar en Roosendaal al om de polsbandjes in de horeca in te voeren. Roosen daal gebruikt het systeem ook bij de intocht van Sinterklaas. In Marokko is dinsdag Jaouad F. aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een vergismoord. F. is een neef van Ridouan Taghi en volgens opsporingsdiensten een van zijn vertrouwelingen. Verschillende goed ingevoerde bronnen in het criminele milieu bevestigen de aanhouding van F. (bijnaam 'Bolle'). De 27-jarige F., geboren in Breda, werd aangehou den in de kustplaats Tétouan door zwaarbewapende eenheden van de Marokkaanse politie. Volgens ingewijden zien de Marokkaanse opsporingsdiensten hem als een betrokkene bij de moord op de zoon van een hoge rechter in november 2017 in Marrakesh. De twee schutters hadden op dracht om Mustapha F. te vermoor den, volgens justitie een succes volle drugssmokkelaar en gekende rivaal van Taghi, maar troffen door een blunder de zoon van de rechter, een 26-jarige geneeskundestudent. Die droeg net als F. een wit T-shirt en zat op de stoel waar F. kort daar voor had gezeten. De schutters zijn inmiddels veroordeeld tot de dood straf, de Marokkaanse autoriteiten zijn nog steeds op zoek naar andere betrokkenen. Zo is er een uitleve ringsverzoek gedaan voor een ver dachte uit het Marengo-proces die volgens de Marokkanen ook een rol had. Ook een broer van Taghi is in deze zaak tot een lange celstraf veroordeeld. De Nederlandse opsporingsdien sten zullen in hun nopjes zijn met de aanhouding. Jaouad F. komt veelvuldig voor in tal van grote strafonderzoeken, waaronder het Marengo-proces, en wordt gezien als een vertrouweling van Taghi. Zo heeft hij rechtstreeks contact met hem en andere kopstukken uit het Marengo-dossier, blijkt uit onder schepte communicatie. Jaouad F. wordt op dit moment niet vervolgd in het Marengo-proces. Spil Jaouad F. speelt ook een directe rol in het conflict tussen Mustapha F. en Taghi. In januari 2016 stuitte de politie in een loods in Montfoort op een speciaal geprepareerde obser vatiebus, die door de politie wordt toegeschreven aan de organisatie van Mustapha F. In deze bus werd een foto gevonden van Jaouad F., waarna in het criminele circuit het verhaal rondging dat er over en weer op elkaar wordt gejaagd. Na de vergismoord op de zoon van de rechter werden niet alleen de schutters opgepakt, maar ook Mustapha F. Hij wordt in Marokko vervolgd voor witwassen. Het Openbaar Ministerie wil geen vragen over de zaak beant woorden en verwijst naar de Ma rokkaanse autoriteiten. Ook advo caat Inez Weski, die Taghi bijstaat in het Marengo-proces, wil niet op de kwestie reageren. V PC VRIJDAG 8 OKTOBER 2021 Onder meer Delft, Maastricht, Arnhem, Gouda en Brielle heb ben besloten polsbandjes te gebruiken wanneer mensen naar een restaurant, café, the ater of bioscoop willen. ANP Den Haag Jaouad F. werd opgepakt in verband met de moord op de zoon van een rechter in 2017 in Marrakesh. fotos anp privébeeld Yelle Tieleman Rotterdam/Tétouan direct Tubantla DeStem DPG Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11