PODIUMAGENDA Banenbeurs moet bedrijven in havens aan personeel helpen nu» 7 Jimmy runt is in Westdorpe 7 t/m 13 oktober Santé! Dat er nog maar vele pintjes mogen volgen in 't Oude Raedhuis. Jimmy van Houcke en Suzanne Nached zijn sinds kort de nieuwe uitbaters van de kroeg in Westdorpe. ,,Dit café moet voor iedereen als thuis voelen.'' Jimmy van Houcke (28) stelt zich voor als Jimmy. Hij is geen me neer, hij is geen ober, hij is gewoon Jimmy. De Terneuzenaar wil er maar mee aangeven dat hij voor een huiselijke sfeer staat. Hij was samen met zijn vriendin Suzanne al een tijdje op zoek naar een ge schikt café. Eigenlijk kon dat ook haast niet anders, want Jimmy komt uit een echte horecafamilie. ,,Tot mijn veertiende heb ik in Westdorpe gewoond. Mijn opa en oma hadden hier café Centraal, mijn moeder had in Wachtebeke de bruine kroeg La Bamba en mijn zus heeft in Zelzate café De Ambi ance. Voordat we besloten 't Oude Raedhuys over te nemen, heb ik van alles en nog wat gedaan. Bij een schoonmaakbedrijf, bij de wasstraat van Kuzee en bij Van Wijck Verpakkingen. Maar wij hebben altijd de drive gehad om iets voor onszelf te beginnen. De stap is alleen best groot, zeker als je ook twee jonge kinderen hebt.'' Blijf bij jezelf Toch wagen Jimmy en Suzanne nu de stap. 't Oude Raedhuis stond sinds vorige zomer leeg. De vorige uitbaatster Sofia Rogiers zag haar droom door de coronacrisis al in een jaar in duigen vallen. Daarvoor stonden Fred en Paul van den Abeele achter de toog van 't Oude Raedhuis. Zij zijn de voorbije we ken al meerdere keren voor een drankje langsgeweest bij Jimmy en Doordeweeks willen we echt mikken op een dorpsfunctie Suzanne. ,,Sofia zei ons: blijfbij je zelf, maak er jouw eigen café van. Wat de buitenwereld ook zegt'', vertelt Jimmy. ,,Wij stappen er ge woon heel nuchter in. Natuurlijk hebben ook wij aan alles wat met corona te maken heeft gedacht. Dat is nu een risico, maar ik denk ook dat er met de nodige creativi teit altijd een weg is. Lukt het niet linksom, dan maar rechtsom.'' 't Oude Raedhuis is nu bijna een maand open. De biljartclub, kaart club en muziekvereniging Tands- jen Bei hadden hun oude stek al snel weer gevonden. Jimmy: ,,Doordeweeks willen we echt mikken op een dorpsfunctie, in het weekend hopen we met activi teiten ook mensen van buiten Westdorpe te trekken. Denk aan kinderanimatie, denk aan liveop tredens. Wat voor muziek? Dat kan van alles zijn. Vroeger waren hier veel bluesoptredens. Nou is dat niet helemaal mijn muzieksmaak. Maar als er een grote behoefte aan is, waarom dan niet?'' 'Ik ga niet zelf koken' Jimmy en Suzanne willen 't Oude Raedhuis op hun gemak naar hun eigen inzichten smoel geven. Dat deden ze al voor de eerste ope ningsdag, door alles te schilderen. ,,Het was hier heel donker. Het moest lichter worden, maar toch ook huiselijk aanvoelen. Ons motto is niet voor niets 'Voel je hier als thuis, welkom in ons Oude Raedhuis'. Verder hebben we ons niet meteen heel grote doelen ge steld. Een keuken, daar denken we op de lange termijn wel aan. Nu hebben we wel een weekendhap, maar dat zouden we graag wat uit breiden. Een ding is daarbij wel al zeker: ik ga niet zelf koken, want dat komt absoluut niet goed!'' TERNEUZEN Zo'n honderdduizend mensen werken in het grensoverschrij dende gebied van North Sea Port en nog is het niet genoeg. ,,De haven staat voor een heel brede waaier aan activiteiten, waar dan ook heel di verse jobs te vinden zijn", zegt Daan Schalck, CEO van North Sea Port. VDAB, Stad Gent, North Sea Port, gemeente Terneuzen en Werkservicepunt Zeeuws-Vlaan- deren organiseren samen de Job- beurs North Sea Port Talent, een banenbeurs met een fysieke en een online variant. De fysieke beurs vindt plaats op dinsdag 12 ok tober van 13.00 tot 16.00 uur in Bio Base in Ter- Deze podiumagenda werd mede mogelijk gemaakt door: Donderdag 7 10 The Johnny Cash Roadshow Zierikzee theatersaanzee.com Havelok Goes zeelandtheaters.nl Vrijdag Piepschuim Ritthem theatersaanzee.com De dag dat ik Robert Long ontmoette Middelburg zeelandtheaters.nl Herman van Veen Terneuzen zeelandtheaters.nl Ars Musica Klaartje van Veldhoven Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Busch Trio IJzendijke festival-zvl.nl Zaterdag 9 10 Finalisten Pr. Christina Concours Noordgouwe kmsd.nl Rapalje Oostburg ledeltheater.nl BL0F Middelburg deoostkerk.nl Dolly Dots Terneuzen zeelandtheaters.nl Sinfonia Rotterdam Hulst festival-zvl.nl Zondag 10 10 Bram Kreeftmeijer Friends Vlissingen muziekpodiumzeeland.nl Westerschelde Big Band Terneuzen porgyenbess.nl Percossa Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl II Gardellino Groede festival-zvl.nl Dinsdag 12 10 Stefan Hertmans Terneuzen porgyenbess.nl Woensdag 13 10 The Johnny Cash Roadshow Terneuzen zeelandtheaters.nl Marline Sandifort Terneuzen porgyenbess.nl H Zeeland neuzen. 25 Vlaamse en Nederlandse bedrijven pre senteren daar hun vacatures Daan Schalck. en zullen sol- licitatiege- sprekken voeren. De digitale beurs is donderdag 14 oktober tus sen 10.00 en 12.00 uur. Ook hier zul len bezoekers in gesprek kunnen gaan met werkgevers en sollicite ren, zij het online. Aanmelden voor de fysieke beurs kan via een mailtje naar e.dupont@ wspzvl.nl. Kijk voor alle culturele evenementen op zeeuwsecultuuragenda.nl VL DONDERDAG 7 OKTOBER 2021 Jimmy van Houcke is de nieuwe uitbater van 't Oude Raedhuys. In de eerste weken was er meteen veel aanloop. Nieuwe cafébaas: 'Het moet hier net als thuis voelen' Raymond de Frel Westdorpe - Jimmy van Houcke, uitbater 't Oude Raedhuis Veel Vlaamse en Nederlandse bedrijven in het havengebied staan te springen om personeel. Met een gezamenlijke banen beurs hopen ze de vele vacatu res te kunnen vullen. Guido van der Heijden FONDS PODIUM KUNSTEN PERFORM NG ARTS FUND NL Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54