Nout: Achtbaanontwerper, dat lijkt me wel wat 6 El Molino is ook omgetoverd tot romantische trouwlocatie Sophie Stockman Schoondijke Als je de Hulsters Molen van Schoondijke binnen stapt, zie je niet meteen waar de molen op houdt en waar de nieuwe aanbouw begint. Alles ademt dezelfde sfeer. Daar hebben Robert Malcorps en Tine De Bruycker heel veel tijd en liefde in gestopt. Ze haalden het bouwmateriaal en interieur voor El Molino overal vandaan. Van twee honderd jaar oude balken en an tieke deuren tot de lambrisering van een biljartzaaltje uit de jaren 20. De tegeltjes op de vloer zijn af komstig van een andere molen. Tine: ,,Je ziet er hier nog een afdruk van kattenpootjes in staan." Vanuit een groot raam kijk je naar de na tuur op het landgoed. Robert: ,,We noemen het de Nachtwacht van Schoondijke, het is een levend schilderij." Totaalplaatje Het koppel heeft ervaring met het inrichten van bijzondere locaties. Ze begonnen in 2010 Guesthouse Ensenada, op het landgoed waar ook de molen staat. De oude graan- opslag en stallen werden verbouwd tot hotel met zeven suites. Daar komt nu El Molino bij. Het hele landgoed, inclusief hotel, kan afge huurd worden voor een bruiloft aan het water en een feest. ,,We bieden een totaalplaatje." In het grand café en op het buitenterras kunnen mensen ook komen koffiedrinken, borrelen of 'historisch vergaderen'. Eens per twee weken wordt er een tapasavond gehouden met livemu ziek, in samenwerking met restau rant De Kromme Watergang. De afgelopen jaren werkten Ro bert en Tine aan het plan voor de molen, samen met zoon Jason en dochter Megan. Voor Robert is het een stuk familiegeschiedenis. ,,Er is veel gebeurd op het molenerf. We voegen nu iets toe aan de geschie denis." Zesde generatie De allereerste molen werd rond 1654 gebouwd, naast de oude graanopslag. Sinds 1812 was de mo len in het bezit van de familie De Hulster, de familie aan de moeders kant van Robert. ,,Ik ben de zesde generatie." De eerste houten molen werd omver geblazen, een nieuwe stenen molen brandde uit en in de Tweede Wereldoorlog werd de kap van de molen geschoten. In 1994 liet de familie samen met Monu- In de tegels zie je nog een afdruk van kattenpootjes staan mentenzorg de molen opnieuw restaureren. De molen valt onder Stichting De Hulster Molen. In El Molino zijn veel herinnerin gen en foto's van vroeger te vinden. Er hangt een oorkonde van de Amerikaanse president Eisenho wer en een plaquette van het Royal Canadian Legion, omdat er twee Canadese piloten ondergedoken zaten tijdens de Tweede Wereld oorlog. ,,Er ligt hier ook een boek uit 1920, met de namen en adressen van mensen die meel kochten." Brood en taart De molen draait nog steeds, het meel gaat ook gebruikt worden om brood en taart te bakken voor El Molino. Zoon Jason zet de familie traditie voort: hij leert voor mole naar. El Molino opent opent morgen voor het eerst de deuren en is daarna geopend op vrijdag, zater dag en zondag van 11.00 tot 21.00 uur. Meer informatie via guesthouseensenada.eu en binnen kort via elmolino.nl. Joep Verdoorn (7) weet het zeker, niet een beetje zeker maar 'super- zeker'. Meester J oep wil hij worden, niet meester Verdoorn maar mees ter Joep. Gek genoeg vindt Joep school niet echt leuk. ,,Het leukste vind ik spelen en lezen. Dingen aan kinderen uitleggen eigenlijk ook wel." De meeste kinderen die woens dagmiddag bij het openingsfeest 'Later als ik groot ben' in de Terneu- zense bibliotheek zijn, hebben al voor ogen hoe hun toekomst er uit zal zien. Twee potentiële juffen, van wie een ook de optie vlogger open houdt tot verdriet van haar ouders en Eline de Doelder die kapster wil Eerst wilde ik juf worden maar daarvoor moet je te veel weten worden. ,,Lijkt me gewoon leuk. Verven en knippen. Eerst wilde ik juf worden maar daarvoor moet je te veel weten." En dan is er een zwijgzame ballerina die schuchter naar haar vaders been grijpt. Dune Diallo (5) kiest een tijger om te kleuren want ze houdt van dieren. Daarom weet ze nu al dat ze dierenarts wil zijn als ze iets groter is. Thuis hebben ze geen dieren. ,,Het liefst zou ik een paard hebben, eentje op de slaapkamer." Nout Venken (10) weet het ook al: ,,Achtbaanontwerper!" Een beetje vanwege het spel Rollercoaster Ty coon maar vooral vanwege persoon lijke ervaring. ,,Ik moet daar steeds aan denken als ik in een achtbaan zit in een attractiepark. Hoe zou ik het doen?" Welke school je ervoor moet volgen, dat weet hij nog niet. Zijn vriend Siem Kousemaker (10) is er nog niet uit. Wel weet hij heel goed wat hij zeker met wil worden. ,,Mascotte, echt dat vind ik zo ont zettend dom!" donderdag 7 oktober 2021 Molen verandert in grand café De monumentale molen van Schoondijke is omgetoverd tot romantische trouwlocatie en grand café. In El Molino staat de rijke historie van de molen cen traal. ,,We voegen iets toe aan de familiegeschiedenis." -Tine De Bruycker, El Molino ®Kijk op de site bij /video Dineren of trouwen in een oude molen Worden wat je wil, is dit jaar het thema van de Kinderboeken week. In de Terneuzense biblio theek droomden kinderen gis termiddag over wat ze later wil len worden. Guido van der Heijden Terneuzen - Eline de Doelder Dune Diallo wil dierenarts worden. foto kelly thans v •- -J Robert Malcorps en Tine De Bruycker runnen naast Guesthouse Ensenada voortaan ook El Molino in de monumentale molen, samen met hun dochter Megan en zoon Jason. Jason leert ook voor molenaar. foto kelly thans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53