PODIUMAGENDA Corona: burgemeester en twee wethouders besmet nu» Week van de eenzaamheid 7 t/m 13 oktober 7 Op heel Schouwen-Duiveland werd gisteren lawaai gemaakt om aandacht te vragen voor eenzaamheid. Marian van den Ou den uit Oosterland weet wat een zaamheid is. Ze heeft zelf te kam pen met een psychische ziekte, die chronisch is. ,,Mensen begrij pen je niet. En ik ben soms terug getrokken. Dat hoort óók bij die ziekte." Met koffie drinken bij de Coop én met de wandelclub van Oosterland vroeg SMWO Schou- wen-Duiveland gisteren aan dacht voor eenzaamheid, in het kader van de Week tegen Een zaamheid. Je kunt lopen om af te vallen, om je bloeddruk te verla gen, je medicijngebruik te ver minderen én tegen eenzaamheid. In Oosterland gaat de aandacht woensdag vooral uit naar dat laat ste. Een praatje En ja, weet Van den Ouden uit er varing: wandelen helpt. ,,Zelfs al loop je alleen. Je groet eens ie mand of je maakt onderweg een praatje. Wandelen werkt." Zelf loopt ze uit zichzelf al om de dag, zo'n drie kwartier. ,,Om mijn hoofd leeg te maken en te gen overgewicht. Ik doe dat liever dan naar een sportschool gaan. En 's avonds heb je lekker, als je loopt, warme handen en voe ten." Afgelopen zomer sloot zij zich aan bij de wandelclub die welzijnsorganisatie SMWO Schouwen-Duiveland samen met de Praktijk voor Fysio- en Manu ele therapie Oosterland heeft op gezet. Afleiding ,,Als stok achter de deur en voor de gezelligheid. Je hebt afleiding terwijl je loopt, waardoor je er ook minder erg in hebt." Dat SMWO met onder meer de wan delclub aandacht vraagt voor een zaamheid, vindt Van den Ouden Dat kan van kwaad tot erger gaan. Je voelt je eenzaam en dan ga je je nog verder afsluiten. En dan kom je in een neerwaartse spiraal terecht een goede zaak. Het is een gevoel wat zij vooral kent door haar ziekte. ,,Het heeft ook lang ge duurd voor ik wist wat er met me aan de hand was. Maar als je er eenmaal over gaat praten, hoor je van veel anderen dezelfde verha- len." Eenzaamheid kan diepe el lende veroorzaken, weten Jessie Eikenhout, Petra Slingenberg en Misha Verkade van SMWO Schouwen-Duiveland. ,,Je hebt het gevoel dat je er niet meer bij hoort. Dat je er niet toe doet. Dat kan van kwaad tot erger gaan. Je voelt je eenzaam en dan ga je je nog verder afsluiten. En dan kom je in een neerwaartse spiraal terecht." Wandelmaatjes In bijna alle dorpen van Schou- wen-Duiveland wordt vandaag wel iets gedaan om aandacht te vragen voor het onderwerp. SMWO Schouwen-Duiveland sluit daarvoor aan bij veel van de activiteiten die ze, samen met an dere organisaties, al organiseert. Zoals bijvoorbeeld de Ooster- landse wandelclub. Via die club wandelen mensen één keer in de week samen en gaan ze de rest van de week met een eigen pro gramma op start. ,,Maar er zijn hierdoor ook al wandelmaatjes ontstaan", vertelt Eikenhout. Verkade en Slingenberg delen ook nog koffie met koekjes uit bij de plaatselijke Coop en attende ren mensen op het onderwerp. ,,Mensen reageren heel positief. Het is goed dat er aandacht voor is, zeggen ze. Net was er ook een man die vertelde dat zijn broer eenzaam is. En hij zei: ik ga toch nog maar eens een keer extra bij hem langs. Dat is mooi. Vaak zit het 'm in heel kleine dingetjes." ,,Het is een duidelijk signaal dat het virus nog steeds onder ons is en we daar rekening mee moeten hou den", laat de burgemeester weten. In januari was wethouder Daniël Joppe al het haasje. Hij kon na de quarantaineperiode weer aan de slag en heeft nu verder geen klach ten die wijzen op een besmetting met het coronavirus. Dat geldt ook voor wethouder Jacqueline van Burg. Zij heeft zich laten testen, maar mankeert verder niks. Ook de gemeentesecretaris en raadsgriffier, die in nauw contact staan met de dagelijks gemeentebe stuurders, zijn negatief getest. Mensen wie Van der Hoek, Schot en Smit de afgelopen dagen hebben gezien en gesproken, worden per soonlijk geïnformeerd over de be smetting. Donderdag 7 10 The Johnny Cash Roadshow Zierikzee theatersaanzee.com Havelok Goes zeelandtheaters.nl Vrijdag Piepschuim Ritthem theatersaanzee.com De dag dat ik Robert Long ontmoette Middelburg zeelandtheaters.nl Herman van Veen Terneuzen zeelandtheaters.nl Ars Musica Klaartje van Veldhoven Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Busch Trio IJzendijke festival-zvl.nl Zaterdag 9 10 Finalisten Pr. Christina Concours Noordgouwe kmsd.nl Rapalje Oostburg ledeltheater.nl BL0F Middelburg deoostkerk.nl Dolly Dots Terneuzen zeelandtheaters.nl Sinfonia Rotterdam Hulst festival-zvl.nl Zondag 10 10 Bram Kreeftmeijer Friends Vlissingen muziekpodiumzeeland.nl Westerschelde Big Band Terneuzen porgyenbess.nl Percossa Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl II Gardellino Groede festival-zvl.nl Dinsdag 12 10 Stefan Hertmans Terneuzen porgyenbess.nl Woensdag 13 10 The Johnny Cash Roadshow Terneuzen zeelandtheaters.nl Marline Sandifort Terneuzen porgyenbess.nl Deze podiumagenda werd mede mogelijk gemaakt door: I Zeeland Kijk voor alle culturele evenementen op zeeuwsecultuuragenda.nl SD DONDERDAG 7 OKTOBER 2021 ZIERIKZEE Esme Soesman Oosterland - Jessie Eikenhout SMWO Schouwen-Duiveland Drie van de vijf collegeleden van de gemeente Schouwen-Duive- land zijn besmet met het co ronavirus. Maandag maakte bur gemeester Jack van der Hoek bekend dat hij na lichte klachten positief was getest. Gisteren werd duidelijk dat ook de wet houders Paula Schot en Ankie Smit Covid hebben. Ze zitten alle drie thuis in quarantaine. Burgemeester Jack van der Hoek. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK - Marcel Modde De Oosterlandse wandelclub met onder meer hond Guus en in het midden Petra Slingenberg (rood jack), Jessie Eikenhout en Misha Verkade en rechtsachter Marian van den Ouden. sandra schimmelpennink 'Wandelen helpt, ook al loop je alleen' FONDS PODIUM KUNSTEN PERFORM NG ARTS FUND NL I Provincie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50