Ifc van verplaatsing: wereldtop komt nu Vier ritten in drie dagen ZEELAND 15 SLACHTOFFERS Er staan 2212 namen op het monument, maar ik heb er al honderden bij gevonden namen van hun slachtoffers sa mengebracht op een plaquette bij de entree van het stadion van PEC Zwolle. Bij de namen staat een QR-code waarmee je het levens verhaal van de slachtoffers kunt vinden.'' Het zou zomaar een idee voor de voetbalvereniging Oostburg kun nen zijn dat vijf slachtoffers op het KNVB-monument heeft staan. Of voor Middelburg dat er zeven te betreuren had. Of voor een club die niet eens weet dat zijn leden gesneuveld zijn. ,,Dat is niet raar. Mensen worden lid van een voet balclub, niet van een historische vereniging.'' Reageren kan via jurryt@sportge- schiedenis.nl meer Zeeuwse voetballers overle den zijn in de oorlog dan de twin tig die op het monument staan. ,,Dat hoop ik natuurlijk niet, maar ook op basis van mijn ervaringen in andere provincies verwacht ik het wel. In andere provincies is het aantal soms zelfs verdubbeld.'' Van de Vooren is al een jaar bezig om de 'voetbalgerelateerde' oor logsslachtoffers in kaart te bren gen. Hij heeft per provincie twee maanden uitgetrokken. Hij is al in onder meer Drenthe, Groningen en Gelderland geweest. ,,Er staan 2212 namen op het monument, maar ik heb er inmiddels al hon derden bij gevonden.'' Op de website voetbalmonu- ment.nl staat het actuele overzicht van alle gevonden voetballeden. Het systeem is doorzoekbaar op plaats en club. Het is Van de Voo- rens lifestyle geworden om de oor logshistorie van het voetbal levend te maken en te houden. 25 jaar ge leden studeerde hij af op de oor- logsgeschiedenis van Feyenoord (nota bene als Amsterdammer) en sindsdien heeft het onderwerp hem niet meer losgelaten. Stadion PEC Zwolle Vorige week kreeg het project in Zwolle een tastbare plek. ,,Drie voetbalclubs in Zwolle hebben de Noël Rokven (Hulst) en Thomas Baart (Klooster- zande) zijn de Zeeuwse renners in de Junio ren Drie daagse. PROGRAMMA Daags nadien staat 's och tends wederom in Axel een tijdrit van 12,3 kilometer ge programmeerd vooraleer de karavaan naar Sluiskil trekt voor de avondrit van 80 kilo meter. Als kers op de taart trekt het peloton zondag naar Velzeke voor de afsluitende koninginnenrit van 100 kilo meter door de Vlaamse Ar dennen. Dan zullen de klasse menten in hun definitieve plooi vallen en bekend worden wie Quinn Simmons, inmiddels succesvol als prof bij Trek- Segafredo, opvolgt als eind winnaar. ,,Het is al van Jasper Stuyven in 2010 geleden dat we een wereldkampi oen aan het vertrek hadden. Negen van de tien keer wint een tweede jaars junior het WK. Die rijdt het jaar daarna bij de beloften, waar door je normaliter geen wereld kampioen in de Junioren Drie daagse hebt. Dat wereldkampioen tijdrijden Gustav Wang en Euro pees kampioen Romain Grégoire bij ons starten, is dus een unicum en nog een bijkomend voordeel van deze datum in het najaar." Dat smaakt naar meer. ,,Het is niet uitgesloten dat we volgend jaar op nieuw in het najaar zullen organi seren. Dat heeft toch bepaalde voordelen. Bovendien hebben we weer de wens om te promoveren naar een Nations' Cup wedstrijd. Dat zou daarbij kunnen helpen, aangezien we in het voorjaar zowat altijd in hetzelfde weekend zitten als een andere Nations' Cup wed strijd in Frankrijk." De organisatie laat dan ook niets aan het toeval over. ,,We proberen elk jaar weer een nieuwe stap te zetten. Zo werken we sinds dit jaar samen met het revolutionaire Bo- plan. Boplan is gekend van de di verse veiligheidsattributen in de profwedstrijden. Bij de junioren zie je de toepassingen van Boplan nog nauwelijks, maar veiligheid staat voorop en we hopen op die manier nog meer ons steentje daaraan bij te dragen." donderdag 7 oktober 2021 GO Op het monument Biervliet: J. Babijn, I. v.d. Linde. DVO (Kortgene): C.M. Groe- newoud. EMM (Vlissingen): A. van Burgh. Middelburg: A. de Kubber, J. de Kubber, A. Menheere, G. de Pagter, P. de Pagter, L. Pol- vliet, J. v.d. Ven. Oostburg: Iz. Du Burck, F. Christiaansen, W. Christiaan- sen, J. Lanse en P Vermeulen. RCS (Oost-Souburg): H. Ba- rentsen, B. Peeters, F. Schun- selaar. De Zeeuwen (Vlissingen): M.J. de Smit, W. Stroo. Niet op monument RCS: P. Vaes. -Jurryt van de Vooren waarschijnlijk meer - f Arij en Janus de Kubber. foto fa miliearchief Gerard de Pagter. foto collectie HANS HOUTERMAN De SPIE Internationale Juni oren Driedaagse begint mor genavond traditiegetrouw met een rit in lijn met start en aankomst in Axel over 102,3 kilometer. De Fransman Romain Grégoire werd vorige maand Europees kampioen in Italië. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43