Gelikte stunts in futloos actie-allegaartje 13 ACTIEFILM Rusland filmt in ISS Goud voor Anne Frank MICHAEL KEATON LIET VEEL ROLLEN LIGGEN, MAAR IS NU WEER IN VEEL FILMS TE ZIEN The Protégé Hij knokt zich een ongeluk in The Protégé. Niet dat het Rembrandt, zoals zijn per sonage in de actiethriller heet, enige moeite kost. Het is een en al routine en souplesse wat we zien. ,,En dat is dus de magie van cinema", lacht Michael Keaton. ,,Het is soms ie mand anders die je ziet, maar in dit genre kom je er niet omheen ook zelf wat stuntwerk te ver richten. En laten we eerlijk zijn: hoe langer je rondloopt op deze planeet, hoe pittiger dat wordt." Een snelle zoekactie op Google levert een bescheiden schrik reactie op. Het is hem niet aan te zien, maar Keaton tikte vorige maand wel degelijk de 70 aan. De acteur die doorbrak in (en als) Batman en Beetlejuice in de film klassiekers van Tim Burton, heeft daar carrièretechnisch ge zien geen enkele last van. Sterker nog, sinds zijn comeback in het Oscarwinnende Birdman regent het aanbiedingen. Onlangs was hij te zien in The Trial of the Chi cago 7 en momenteel in zowel het 9/11-drama Worth (in de bio scoop) als dus The Protégé (op Amazon Prime Video). ,,Ik wil niet te cynisch klinken, maar in deze business hebben ze je soms weer nodig. En dan in eens weer niet. Ik moet ook zeg gen dat de scripts die mij na Bird- man werden opgestuurd, kwali tatief beter waren." Michael Keaton, nu te zien in The Protégé op Amazon Prime Video, duikt na een 'carrièredip' ineens in meer films op dan ooit. Hij keert binnenkort zelfs terug als Batman. ,,Hem spelen is als fietsen, je verleert het nooit." ,,Ik vind ze over het algemeen geraffineerder. De makers en het publiek zijn ook slimmer gewor den. De dialogen zijn scherper, grappiger en de lat voor het stuntwerk ligt hoger. We zijn niet zo snel meer tevreden, zeker niet in dit genre. Het mag nog steeds over de top zijn, maar de drijfveren van personages en waarom ze doen wat ze doen; het moet en is ook geloofwaardiger allemaal." ,,Mijn interesse gaat naar meer uit dan alleen film. Ik liet een tijdlang veel acteerkansen aan mij voorbij gaan. Zo stortte ik me bijvoorbeeld op een bedrijf dat zich bezighoudt met milieube wuster bouwen. Ik deed ook te vaak een rol simpelweg om de rekeningen te betalen. Misschien begon acteren me toch een bé- tje te vervelen. Het is niet ver keerd om soms even wat anders te doen." ,,Die miniserie (over een farma ceutische bedrijf dat artsen be droog met een 'wondermiddel' dat zorgde voor een verslavings- golf in de VS, red.) behandelt een onderwerp dat mij ook persoon lijk raakt (Keatons neef stierf aan te sterke pijnstillers, red.). Ik deed het niet eerder, omdat het vooral agendatechnisch lastig ging. Maar alles bij elkaar opge teld, denk ik dat de scripts in de tv-branche tegenwoordig beter zijn dan in de filmwereld." ,,Ik mag er niet veel over zeggen, maar ik heb er zó veel lol aan be leefd! Die film wordt groots en iets echt heel bijzonders. Er kwa men veel geweldige herinnerin gen van mijn tijd toen - met Jack Nicholson en Kim Basinger - bo vendrijven. En het ging me ei genlijk gek genoeg ook heel makkelijk af allemaal. Batman spelen is als fietsen, dat verleer je blijkbaar nooit." Ik heb meer interesses dan film. Ik stortte me ook op een bedrijf dat zich bezighoudt met milieubewuster bouwen GO DONDERDAG 7 OKTOBER 2021 In The Protégé zint weesmeisje Annie op wraak na de moord op haar mentor. FOTO AMAZON PRIMEUR Actrice (Yulia Peresild, foto) en regisseur Klim Shipenko zijn dinsdag aange komen in ruimte station ISS om er een film op te nemen. Ze blij ven bijna twee weken. Het is de eerste buiten aards opgeno men film, Vizov (de uitdaging) getiteld. Een ruimtevaarder moet op locatie worden geope reerd om zijn le ven te redden. Peresild speelt de chirurg. AWARD Miin beste vrien din Anne Frank heeft de Gouden Film Award ont vangen. Dat be tekent dat er 100.000 bezoe kers naar het oorlogsdrama zijn geweest. De film is geba seerd op het waargebeurde verhaal dat An- nes vriendin Hanneli (Han nah) Goslar na de Tweede We reldoorlog heeft verteld. 'Acteren begon me toch beetje te vervelen' Gudo Tienhooven In welk opzicht is The Protégé beter dan de gemiddelde ac tiethriller van toen u ze maakte in de jaren 90? In een eerder interview zei u hal verwege de jaren 2000 een bé- tje 'verveeld' te zijn met uw 'ei gen aanwezigheid'. Wat be doelde u daar precies mee en is die verveling nu verdwenen? Over 'iets anders' gesproken. U dook onlangs ook voor het eerst op in een tv-serie Dopesick eind dit jaar bij ons te zien op Disney+). U keert volgend jaar in een bijrol terug als Batman in de film The Flash. Hoe was het om dat pak na bijna dertig jaar weer aan te trekken? Michael Keaton krijgt op zijn 70ste nog genoeg aanbiedingen voor rollen. FOTO NURPHOTO m Actiethriller Regie: Martin Campbell Hoofdrollen: Maggie Q, Michael Keaton en Samuel L. Jackson. Nu te zien op Amazon Prime Video Voor acteurs is soms de naam van een regisseur al voldoende om aan boord van een project te stappen. Martin Campbell wist maar liefst twee keer op zeer suc cesvolle wijze de James Bond-franchise uit het slop te trekken: met Goldeneye in 1995 (Pierce Brosnans 007-debuut) én met Casino Royale in 2006 (Daniel Craigs eerste keer). Het moet voor gevierde namen als Michael Keaton en Sa muel L. Jackson bijna wel dé reden zijn geweest 'ja' te zeggen tegen The Protégé, want van een sprankelend of aantrekkelijk script is geen sprake. Anna (Maggie Q) werd ooit als weesmeisje opgevangen door een beroepscrimineel (Jackson) en opgeleid tot een geslepen huurmoorde naar. Wanneer haar mentor wordt geliquideerd, zint ze op wraak. Dat brengt Anna al snel op het spoor van de excentrieke Rembrandt (Keaton), die een ideale nieuwe partner zou zijn, ware het niet dat hij zich aan de compleet andere kant van het spectrum bevindt. Een gebrek aan originaliteit hoeft geen probleem te zijn, mits het vakmanschap en het plezier van het scherm druipen. Het nogal fut loze The Protégé oogt gelikt en bevat een handjevol aar dige actiescènes, maar wil nooit meer worden dan een makkelijk bij elkaar geveegd hoopje clichés. - G.T.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41