10 ZEELAND 'Zo'n wandelmarathon loop je met z'n allen' OPINIE IN DE KRANT BRIEF VAN DE DAG Hiemstra Dat Thierry Baudet in politiek opzicht meer dan eens de plank misslaat, is dui delijk en lijkt inmiddels tot steeds meer mensen in het land door te dringen, ge tuige de sterk afnemende populariteit van Forum voor Democratie. Wellicht dat Baudet zich kan troosten met de gedachte dat zijn partijgenoten in Zeeland ook het spoor volledig bijster zijn geraakt. Hoe halen die het anders in hun hoofd om weerman Gerrit Hiems tra 'een klimaathystericus' te noemen 'die niet eens in staat is het weer voor drie dagen te voorspellen' (30 septem ber)? Moeten we een dergelijke opmerking, die aan een beneveld brein lijkt te zijn ontsproten, nog serieus nemen? Of is dit slechts een retorische vraag? Albert Kort, Kapelle Quote van de week Water schap Schelde- stromen verschuilt zich achter het gemeen schapsgeld Van een organisatie als WISE mag je wijsheid verwach ten Het laat zien dat een goed opgeleide automobili st niet te veel mag kosten Stuur uw lezersbrief (max. 150 woorden) naar: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Vermelding van naam en adres is verplicht, zonder plaatsen we de brief niet. BRIEVEN DAB+ DAB (27 september) breekt door.maar op de Kop van Schouwen? Zoals aangegeven is de geluidskwaliteit perfect. Echter indien het signaal onder een minimum komt valt het ge luid weg. Bij slecht signaal bij FM hoor je nog wel geluid, zij het met ruis. Noodzakelijk is dat voordat FM wordt afgeschakeld er in het gehele land dekking is. Er is een aantal gebieden waar dat nog niet het geval is. Ook in Zeeland. Op de Kop van Schou wen is de NPO binnenshuis niet te ontvangen en buitenshuis net wel of net niet. Wij zijn afhan kelijk van het signaal van de zender Goes. De NPO zendt slechts met 0,7 KW uit! Ter ver gelijking Omroep Zeeland met 12 KW Er is een eenvoudige oplossing door op de vuurtoren Haamstede ook een zender te plaatsen. Je vindt echter geen gehoor bij de NPO! Jaap den Hollander, Haamstede Waterschap Zeeuws Waterschap luistert slecht naar inwoners, lees ik (27 september). Bij het artikel staan zes mannen op de foto, het da gelijks bestuur. Ietwat overdre ven niet? Die hebben waar schijnlijk al een dagtaak om naar elkaar te luisteren. Ruud Jobse, Koudekerke Waterschap (2) Waterschap Scheldestromen moet zich achter de oren krab ben. Het denkt te simpel door bewoners die al bijna vijftig jaar aan de kanaalweg wonen een ontheffing te geven zodat zij op de autoweg mogen fietsen. Scheldestromen dacht deze mensen een groot cadeau te doen. Het is een blamage! Men sen van 73 jaar die nauwelijks bij hun huis kunnen komen, moe ten een levensgevaarlijke tocht maken over een gladde brug waar ze hun fiets overheen moeten tillen, en over de auto weg fietsen waar het verkeer langs raast. Onverantwoorde lijk. Waterschap Scheldestromen verschuilt zich achter het ge meenschapsgeld. Het is te duur om een fietspad aan te leggen. Deze mensen worden met één haal op papier aan kant gezet. Ik denk dat de bestuursleden van Scheldestromen best kunnen helpen. Als ze ieder wat bijleg gen uit de pot van bonussen, onkostenvergoedingen en sala rissen, dan komen ze wel aan dat bedrag. Dat is echt een daad van gemeenschapszin! Els Bierens Keeris, Kortgene Kernenergie Van een organisatie als WISE (25 september) mag je wijsheid verwachten. Niets is echter minder waar. Hoe denk je ener gieproblemen op te lossen door uitsluitend gebruik te maken van windmolens, zonneparken en biomassacentrales en daarbij kerncentrales uit te sluiten. Kerncentrales kunnen indien ze onkundig worden beheerd, in derdaad problemen veroorza ken, zoals dat indertijd in Tsjer- nobyl het geval was. De kern centrale in Borssele functio neert probleemloos. Alleen op termijn kan het radioactieve af val voor problemen gaan zor gen. Jaarlijks produceert Borsele veertien ton radioactief afval. Gaan we evenwel voor kerncen trales die niet op uranium maar op thorium draaien, dan is er met een zelfde capaciteit als de centrale in Borsele sprake van 500 kg licht radioactief afval. Dit zou echt een uitkomst zijn in het kader van de energietran sitie. Peter H.de Dreu, Driewegen Wethouder Raadslid Marien Weststrate heeft een open sollicitatie in de krant (25 september) geplaatst om als wethouder terug te keren na de verkiezingen in maart 2022. Hij zou kunnen zeggen: 'er zijn ergere dingen in de wereld'. De vraag is: hoe gaat deze be stuurder zich manifesteren In het verleden was hij een strijd vaardige minderheid en rebel, inclusief scherpe bewoordingen en cartoons voorafgaand aan de verkiezingen. Momenteel zorgt hij onder meer bij het Waterschap voor veel ophef en hij is trouw sup porter van de meerderheid in Reimerswaal. Hij is onder meer ook tegen het poldertracé (tracé rood). Een meelopend raadslid met een behoorlijke rugzak: 'er zijn geen ergere dingen in de wereld van Reimerswaal'. Koos van Gastel, Kruiningen Energierekening Al geruime tijd moeten we van het gas af, zo heeft onze rege ring besloten. Recent las ik dat de energiekosten (24 septem ber) de pan uitrijzen. Verder is er een discussie gaande hoe Ta- tasteel in de toekomst verder moet om het milieu te sparen. De oplossing is vrij simpel. Stoppen met het verbranden van kolen en het productiepro ces met gas voortzetten. Dit snap ik dus niet. Verder zal het wel doorgaan, maar dan zal Ta- tasteel wel veel subsidie ont vangen voor het gas De aan deelhouders en de eigenaar van dit bedrijf lachen zich rot. De Nederlandse belastingbetaler draait hier uiteraard weer voor op. Marjo en Goort Stofmeel, Middelburg ZeeLandToren Een pretentieuze naam voor een heel bijzondere woontoren. Ar chitecturaal en bouwtechnisch een hoogstaand project op een prominente plaats bij het Schel- dekwartier (22 september). Als ik de vloeiende vormgeving zie, zou het in de volksmond zo maar 'De Fles' genoemd kunnen worden. Past dan ook helemaal bij Vlissingen. Wim Sanderse, Grijpskerke Salaris Een rij-instructeur van 29 jaar verdient 1878 euro netto (16 sep tember) als hij fulltime werkt. Dat is meer dan 40 uur per week omdat het rijden naar een klant in eigen tijd gebeurt Op 23 sep tember lezen we over een ver koopster van 31 die 4 dagen werkt en nog in opleiding is en zij verdient 1625 euro netto. Dat betekent dat een volleerde en afgestudeerde rij-instructeur ongeveer 12 euro per uur ver dient en een verkoopster 13 euro per uur. Werk aan de win kel voor onderwijsbonden. Zo gezien is het nog een wonder dat er rij-instructeurs zijn van boven de 30. Je hebt veel erva ring en dat wordt niet financieel gewaardeerd door de maat schappij. Het laat zien dat een goed opgeleide automobilist niet te veel mag kosten. We heb ben het liefst dat goedkope on ervaren rij instructeurs dit werk doen. K. Foks, Aardenburg Hoekstra Onbegrijpelijk dat men in de Tweede Kamer (4 oktober) nog steeds bezig is met elkaar de les te lezen en de betrokkenen de laan uitsturen. Nu weer D66'er Joost Sneller die Hoekstra (een alom gewaardeerde minister) naar huis wil sturen, misschien wel uit wraak omdat mevrouw Kaag haar zin niet kreeg bij de kabinetsformatie. Heeft Sneller niet door dat daardoor de kabinetsformatie weer dreigt te vertragen. Hij denkt meer aan het partijbelang dan aan het landsbelang. Het is een utopie om te denken dat rij ken onder ons zullen stoppen met hun geld te beleggen in al lerlei winstgevende objecten en alles braaf aan de belastingdienst te melden. Deze werkwijze is al zo oud als de weg naar Rome en zal in lengte van jaren voortdu ren. En proberen we niet alle maal om zo min mogelijk belas ting te betalen? Thon Bastiaansen, Terneuzen donderdag 7 oktober 2021 Deze krant wil een podium zijn voor opi nies in en over Zeeland. Personen en or ganisaties die in een betoog van maxi maal 600 woorden willen reflecteren op het nieuws of actuele ontwikkelingen in de provincie kunnen een mail sturen naar opinie@pzc.nl. Plaatsing is niet ge garandeerd. Daarom is het goed de con touren van een opiniestuk van tevoren door te spreken met de redactie via Ernst Jan Rozendaal, e.rozendaal@pzc.nl. Weerman Gerrit Hiemstra spreekt in de Middelburgse Statenzaal het Zeeuws Jongerenparlement toe. foto LEX DE MEESTER - Marianne Koster uit Borssele over de Kustmarathon GO -Els Bierens Keeris, Kortgene -Peter H. de Dreu, Driewegen - K. Foks, Aardenburg M Marien Weststrate. FOTO GEMEENTE REIMERSWAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38