Eenzaam en alleen r ZEELAND 3 Geniet samen van een heerlijke overnachting inclusief ontbijt bij Van der Valk wil niet altijd bij de kinderen, je wil niet altijd bij de familie. Met de feestdagen zeggen de kinderen vaak nog: 'ma, kom je?' Maar het is niet alle dagen Kerstmis en niet alle dagen Moederdag. Erger Beppie Faassen (86) verloor twee jaar geleden haar man. ,,De tijd gaat snel. Ze zeggen dat het gemis slijt, met de tijd, maar het wordt soms zelfs érger. Dan zit je wel eens te huilen, in je eentje. Als je naar bed gaat, is er niemand die welterusten zegt. En ook geen goe demorgen." Iedere ochtend om half acht loopt ze een rondje, met de rolla- tor. ,,Andere mensen laten hun honden uit; dan heb je wel eens een praatje. Dan denk ik: er is toch iemand die wat tegen je gezegd heeft." Niet getreurd: ,,Ik heb de zegen van de gezondheid. En de lust om te werken, zei ik altijd. Op mijn 76ste stond ik nog op de loon lijst. Als schoonmaakster. Ik be doel maar." Er worden quiches aangedragen. Van de slager uit Kortgene. Locoburgemeester Pim Schenkelaars van Noord-Beveland vraagt om een korte stilte voor de genen die willen bidden. Ook Bep pie Faassen buigt het hoofd. ,,Mijn geloof houdt me op de been", zegt ze. ,,Ik zeg altijd: ik heb een Vader die voor me zorgt. Dat word ik ie dere dag gewaar." Vriendin Martien Nooijer is met zijn 69 jaar de jongste. Hij verhuisde op 3 juni van Cuijk naar Kamperland, vertelt hij. ,,Begin dit jaar overleed mijn tante. Ze was 94 en het laatste fa milielid waarmee ik contact had. Mijn vrouw verloor ik eind 2013. Met onze dochter heb ik geen con tact. Ik had nog een dochter. Die stierf op haar 42ste. Het hart, hè." Nooijer zat, na de mulo, 49 jaar op de vrachtwagen. Zeeland was, zou je kunnen zeggen, een vakantie liefde. ,,Dus ik dacht: ik ga in Zee land wonen. Ik laat toch niets ach ter." Hij maakt makkelijk contact, zegt hij. ,,Bij de ene buurvrouw ga ik wel eens koffie drinken. De an dere ken ik niet. Ik heb altijd mu ziek aan. En ik heb een kat: Froe- men." Is hij wel eens eenzaam? ,,Wat is eenzaam? De weekeinden, als je dan alleen zit, dat is wel eens moeilijk." Glunderend: ,,Sinds kort heb ik een vriendin. Gevonden op een datingsite. Ze komt straks weer een paar daagjes hier." RISICO Er even tussenuit? Geniet samen van een hotelovernachting inclusief uitgebreid ontbijt in één van de Van der Valk hotels in Nederland België. Met deze voucher verblijf je voor slechts 79,- per nacht in een hotel naar keuze. Kies bijvoorbeeld voor een heerlijk verblijf in de natuur, aan de kust of in een sfeervolle stad. Hotelovernachting voor 2 personen Voucher voor 1 of 2 nachten verkrijgbaar Inclusief ontbijt Verblijf tussen 4 oktober 2021 en 31 maart 2022 Voucher is te verzilveren t/m 28 februari 2022 Bestel nu op pzc.nl/valk VAN DER VALK donderdag 7 oktober 2021 is de eenzaamste dag Beppie Faassen haalt een portie goulash in het dorpshuis in Kamperland. fotos marcelle davdse Jo Wilderom-Van Eenennaam: ,,Je kunt je hier, te midden van de mensen eenzaam voelen." Vanaf 75 jaar stijgt de een zaamheid. Van de 85-plussers voelt 66 procent zich een zaam. Andere risicogroepen zijn laagopgeleiden (53 pro cent) en mensen met een lager inkomen. Meer dan 60 procent van de weduwen, we duwnaars en gescheiden men sen is eenzaam; van de ge scheiden ondervraagden was zelfs 21 procent zeer een zaam. In Zeeland gaf 47,8 procent van de 18-plussers in 2020 aan eenzaam te zijn; 11,3 pro cent zelfs zeer eenzaam. Daarmee zitten de Zeeuwen boven het gemiddelde van res pectievelijk 47 en 11 procent. Binnen Zeeland staat Vlissin- gen bovenaan (54 procent), gevolgd door Sluis en Terneu- zen (53 procent), Reimerswaal (49), Goes (48), Kapelle (47), Schouwen-Duiveland (46), Middelburg, Borsele, Noord- Beveland (45), Hulst, Tholen (44) en Veere (40). *Excl. eventuele bijkomende kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31