Marathon Veere blokkeert bouw van hotel bij Biggekerke Provincie maait niet tegen giftig jacobskruiskruid 2 WILLEM VAN DAM Column Alle jubelverhalen over de Kustmarathon ten spijt - ik heb het sterke vermoeden dat er toch ergens een steekje los moet zitten, als je 42 kilometer gaat wandelen terwijl de regen bij bakken uit de lucht valt. Tweeën veertig kilometer! Weet je wel hoe ver dat is? Dat is helemaal van Burgh naar Zoutelande! foto van een echtpaar dat in een Batmankostuumpje aan de start was verschenen. Uit de begelei dende tekst begreep ik dat ze dat wel vaker doen, verkleed een ma rathon lopen. De ene keer als paus, de andere keer als Engelse bobby. Dit maal hadden ze zich dus in een Batmanpakje gehesen, hy ook nog eens met ontblote bilpartij. 'Leuk voor de mensen aan de kant, toch?', had de man tegen de PZC- verslaggever gezegd. Ach ja. bank naar een hoogbejaarde James Bond (Dr. No, 1962) lag te kijken, liepen horden wandelaars zich in de stromende regen de blaren op de voeten. Je moet er maar zin in hebben. Ik ben geen wandelaar. Lang ge leden, ik zal een jochie van een jaar of 10 zijn geweest, heb ik één keer meegedaan aan de Avond vierdaagse. Dat kwam door Ada, de dochter van de groenteboer bij ons op de hoek. Op haar was ik heimelijk verliefd, maar zij keurde mij nimmer een blik waardig. Daarom verzon ik een list: ik schreef mij in voor de Avondvier daagse. In mijn jongensbedje droomde ik nachten achtereen van een feestelijke intocht met bloe men en muziek. Ik droomde hoe ik met stoere stappen de finishlijn passeerde en Ada mij vol bewon dering om de hals vloog. Maar niks finishlijn, niks omhelzing. Reeds na een paar kilometer zat ik snik kend langs de stoeprand, waar een EHBO-mevrouw op ruwe wijze het vocht uit mijn blaren prikte. iets geworden. En aan wandelen doe ik sindsdien niet meer. Reeds na een paar kilometer zat ik snikkend langs de stoeprand DE STELLING Vandaag: Ik voel me ook weleens eenzaam. Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NEDERLAND TELT 36.000 DAKLOZEN Persoon gewond bij steekpartij Gewonde bij eenzijdig ongeval GOES Gezocht: kleding voor vluchtelingen Dormio is er echter van overtuigd dat het intrekken van de omge vingsvergunning voor die bouw van hotel-resort onterecht is. Di recteur Don van Schaik laat weten dat hij in gesprek blijft met de ge meente 'om te kijken of we tot een oplossing kunnen komen'. Hij geeft ook aan dat hij niet uitsluit dat hij via de rechter de bouw gaat afdwin gen. Het bedrijf wil op het Kaasboer terrein bij Biggekerke dat hotel-re sort bouwen en daarbij gebruik ma ken van een omgevingsvergunning die in 2011 is verleend aan de eige naren van het terrein. Die wilden destijds ook een hotel bouwen maar ze kregen de financiering niet rond waarna de vergunning niet werd ingetrokken. Rechtszaak Het intrekken van de vergunning is opmerkelijk. Vorige week lekte een ambtelijke notitie aan het Veerse college uit waarin staat dat juristen er nadrukkelijk op wijzen dat de kans groot is dat zo'n intrekkings- besluit door de rechter zal worden vernietigd. Wethouder Chris Maas (PvdA/GL) zegt echter dat er een afweging van alle belangen is ge weest. ,,We hebben een zorgvul dige afweging gemaakt." En hij geeft aan dat volgens hem er een 'gerede kans is dat wij winnen als het tot een rechtszaak komt'. In augustus liet het Veerse college al weten dat het via een aanpassing van het bestemmingsplan de bouw van dat hotel wilde blokkeren. Door nog onbekende oorzaak werd dat besluit echter pas gepubliceerd en rechtsgeldig op het moment dat Dormio al een nieuwe aanvraag had ingediend. Deze keer gaat het college een stap verder en trekt de vergunning uit 2011 in. Onder meer omdat Dor mio gebruik maakt van die vergun ning terwijl die is afgegeven aan de eigenaren van de grond: Bouwbe drijf De Delta, Sagro en DRZ. Het We hebben een zorgvuldige afweging gemaakt weigert ook een kapvergunning te geven voor de bomen die nu op het terrein staan. En het wijst er ook op dat het er niet van overtuigd is dat er echt een hotel komt met overwe gend één- en tweepersoonskamers zonder kookvoorziening. Volgens het bestemmingsplan mogen er na melijk geen appartementen komen, terwijl het daar volgens de bouwte keningen wel op lijkt. Het voert ook aan dat het riool ter plaatse niet ge schikt is voor een hotel met zo veel bedden. En tot slot wijst het erop dat de wegen rondom het Kaas boerterrein niet geschikt zijn voor extra verkeer. De provincie denkt er niet over ber men te gaan maaien om jacobs- kruiskruid te bestrijden. Dat bete kent een 'gigantische kostenpost', 'onbegonnen werk' en sluit nog niet uit dat vee vergiftigd kan wor den. Eigenaren van dieren moeten zelf maatregelen treffen. Maatregelen Dat schrijft het dagelijks provincie bestuur naar aanleiding van vragen van het CDA en de Partij voor Zee land. Die verwijzen naar land bouworganisatie ZLTO, die vindt dat jacobskruiskruid moet worden bestreden. Eerder wees minister Carola Schouten dat al af, ook al worden mogelijk tientallen paar den per jaar ziek en overlijden er een aantal. Het plantje verspreidt zich vooral via bermen. Volgens Schouten is het aan Rijkswater staat, provincies en gemeenten om eventueel maatregelen te nemen. Volgens de provincie hoeft geen enkele overheid in te grijpen. Eige naren van paarden of koeien 'kun nen voldoende op de hoogte zijn van mogelijke gevaren en daar ge paste maatregelen tegen nemen'. Aan landbouw- en natuurorganisa ties wil de provincie wel informatie verstrekken hoe maatregelen ge troffen kunnen worden. donderdag 7 oktober 2021 In de maandagkrant zag ik een Terwijl ik zondag languit op de Tussen Ada en mij is het nooit Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik kan best zon der sociale media 1910 reacties VLISSINGEN Bij een steekpartij in de Van der Swalmestraat in Vlissingen is gisteren rond 11.30 uur een per soon gewond geraakt. De politie heeft een ver dachte aangehouden. De politie stuurde vlak na het incident via Burger- net een bericht uit om naar een man uit te kijken die in de buurt van het centrum rond zou lopen met een mes. Veertig mi nuten na die oproep werd via Burgernet duidelijk dat de gezochte man was aangehouden. De arres tatie vond plaats in de Begonialaan en werd uit gevoerd door meerdere agenten. YERSEKE Een automobilist is dins dagavond ondersteboven met zijn voertuig in een sloot bij Yerseke beland. Hij raakte daarbij gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde rond 21.45 uur bij de kruising van de Postweg met de Akker- seweg. De automobilist raakte de macht over het stuur kwijt en belandde ondersteboven in de sloot naast de weg. De politie en de ambulance dienst hebben hulp ver leend. Het slachtoffer is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Een berger heeft de auto uit de sloot gehaald. Het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) zoekt voor de vluchtelin gen in de Goese Zee landhallen allerlei spul len. Nu de opvang twee weken open is, wordt duidelijk waaraan be hoefte is. Het gaat om sport-, voetbal- en vrije tijdsschoenen, sportkle- ding, truien en jassen. Verder zijn spelletjes welkom. Daarnaast is het COA op zoek naar vrijwilligers die Neder lands willen geven. Spul len afgeven kan elke dag tussen 10.00 en 12.00 uur bij magazijn 'inleve ren goederen' bij de Zee landhallen. De plannen van Dormio Leisure Development voor de bouw van een hotel-resort zijn daadwerke lijk geblokkeerd door het dage lijks bestuur van de gemeente Veere. Het wil niet dat het bedrijf bij Biggekerke een hotel-resort met 466 kamers bouwt. Emile Calon Biggekerke - Chris Maas, wethouder Ernst Jan Rozendaal Middelburg Jacobskruiskruid. FOTO CHIEL JACOBUSSE SAS,WATER EN LICHT SAS,WATER EN LICHT ALCOHOL, BRUSS EN ©OKSCHULBEN, EN JULLIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2