Niet elk probleem past in een leuk formatje, Emma Angela 24 Eindelijk heeft Emma Wortelboer haar zo vu rig gewenste eigen programma. Na een serie lullige rubriekjes in talkshows en een mis lukt avontuur bij Tik M Aan (de zaterdagavond show van NPO 1 die al na één aflevering van de buis werd gehaald en waar we sindsdien nooit meer iets van hebben gehoord, terwijl er nog een paar afleveringen kant en klaar op de plank liggen in Hilversum) presenteerde ze dinsdagavond op NPO 3 Dat snap je als je ouder bent, een show die ze zelf heeft bedacht. De opzet is simpel: je hebt aan de ene kant een puber en aan de andere kant een ouder en die wor den het maar niet eens over een heikel onderwerp. Gametijd bijvoorbeeld, of de vraag of een vriendje mag blijven slapen. Dan is daar Emma in haar Dat snap je als je ouder bent-busje om te bemiddelen en middels een paar 'uitjes' (lees: opdrachten) de boel op te lossen. Bron van inspiratie voor het pro gramma was de keukentafel in haar ouderlijk huis waar ze haar moeder en jongere zus zag worstelen met elkaar. Helaas voor Emma laat alleen niet elk puberpro bleem zich in een simpel formatje van 40 minu ten persen. Dat werd meteen de eerste aflevering pijnlijk duidelijk. Het draaide om dominante moeder Kitty die haar 18-jarige dochter Aleze on gelofelijk kort houdt. Na school meteen naar huis, in de winter uiterlijk 20.00 uur thuis, geen vrien den over de vloer. Logisch dat Aleze begint te mui ten, want echt normaal zijn deze regels voor een 18-jarige natuurlijk niet. Je verwacht als kijker dat tv-makers goed uitzoe ken in welk psychologisch wespennest ze hun neus steken. Maar helaas. De reden voor moeder Kitty's bezorgdheid bleek een verkrachting op haar 18de. Maar dat kwam pas aan het licht toen zij daarover vertelde in de onlinetalkshow Wagwan, waar ze bij wijze van 'uitje' naartoe was gebracht door Emma. Dochter Aleze hoorde dit heftige ver haal ook voor het eerst, terwijl ze moederziel al leen in het Dat snap je als je ouder bent-busje zat en de uitzending meekeek op een schermpje. Awkward, zouden mijn eigen pubers met gevoel voor understatement over deze scène zeggen. Emma hield het op: ,,Wow, dat zag ik even niet aankomen.'' Snel snel door naar de volgende uitjes: het indoor skydiven (Aleze) en de meditatiecoach (Kitty). Een gedegen therapeut die de moeder van haar trauma kon afhelpen stond niet op Emma's lijstje. En het was kennelijk te laat om de opnames nog bij te sturen. maar op deze plek: sommige problemen zijn te groot voor een gezellig formatje op NPO 3 en ook voor een 24-jarige. Maar schrale troost: je zag er stoer uit achter het stuur van je eerste tv-busje. Quote van de dag Wat nou als we de hongerige wilde zwijnen van de Veluwe een kabinet laten formeren? Ik ga toch even Remkes bellen. INTERVIEW ADVISEUR VAN SINTERKLAAS Het was ooit het idee van wijlen Bram van der Vlugt: Robert ten Brink zou die mijter eens moeten dragen. Het resultaat, De Grote Sinterklaasfilm: Trammelant in Spanje, is nu te zien in de bioscoop. Deze krant bezocht de set. ,,Hier ben ik voor het eerst van mijn leven afhankelijk van anderen." Van dr. Love naar de goedheilig man: in het geval van Robert ten Brink is die sprong eigenlijk niet eens zo héél groot. In All You Need is Love strooit hij al decen nia met cadeautjes en laat hij diep gekoesterde wensen in ver vulling gaan. Zijn wenkbrauwen schieten omhoog. ,,Goh, zo had ik er nog niet eens over nagedacht." En dan met zijn diepe Sint-stem: ,,Inderdaaaaad! Nou jaaaaa zeg!" ,,Weet je waar ik vooral mee bezig ben? In mijn hoofd dan? De angst dat mijn jongste kleinkinde ren me kunnen herkennen", aldus Ten Brink (65), nog altijd uitgedost met tabberd, mijter en plak- haar op de filmset in en rond Kasteel Oud-Wasse naar. ,,Dat zou echt afschuwelijk zijn." Je moet het weten, anders filter je uit deze imposante verschij ning never nooit het RTL-icoon. Ook niet als je tussen de opnames door even pal voor hem staat. Hoe word je eigenlijk Sinterklaas? Of, op verzoek van de debuterend acteur, 'adviseur van Sinter klaas'? ,,Ik heb begrepen dat Bram van der Vlugt, die deze rol heel lang vervulde (en vorig jaar de cember overleed, red.), ooit mijn naam noemde. Een heel grote eer. Ik heb het er eigenlijk nooit met hem over gehad, ondanks dat ik veel met hem sa menwerkte. Dan kwam hij langs bij All You Need. Als hij binnenkwam, voelde je de betovering door de studio razen. Hij is niet te evenaren, uiteraard. Het laatste wat je ook moet doen, is hem proberen te imiteren." Trammelant in Spanje, zo heet de bioscoopfilm die wordt bevolkt door meer mensen zonder ac- teerervaring. Martien Meiland draaft op als kas teelheer en ook oud NOS-nieuwslezer Noraly Beyer doet mee. ,,Hóe ik acteer, dat oordeel laat ik graag aan anderen over. Maar ik vind het best een zware klus", zucht Ten Brink. ,,Het staat haaks op mijn eigen werk. Ik maak mijn eigen programma's, verzin ze ook deels zelf. Hier ben ik voor het eerst van mijn leven afhankelijk van anderen. Ik moet hün aanwijzingen opvolgen." ,,Het is een kinderfilm, dus het mag best een bé- tje 'van dik hout zaagt men planken' zijn, begrijp je? Probeer ik een keertje wat subtieler te spelen, hoor ik: 'Het moet vetter Robert!' Ok, dan ga ik meer op de Peppi en Kokki-tour. Best leuk. Maar dat vele wachten tussendoor, dat is echt niks voor mij. Ik ben hier eigenlijk te ongeduldig voor. Dat zie je misschien een beetje terug in mijn vertol king. Ik ben een meer boze Sint. 'Kom op Piet, niet zo treuzelen nou!' Eerlijk, het zijn best intense dagen." 'Hallo, chateau!' Martien Meiland komt ook even de kasteeltrappen afgesneld om de pers te woord te staan. ,,Wat vind je van m'n snor? Enig toch?" Ook Neerlands be kendste realityster werd, evenals Ten Brink, niet gedwongen tot een spoedcursus acteren. ,,Of ik het moeilijk vind? Nee hoor! Ach, dat klinkt vast heel arrogant van me. Maar ik meen het, het gaat me goed af en dat hoor ik ook van iedereen hier op de set." Heel vreemd is het niet dat ze voor de rol van de excentrieke kasteelheer de beroepshystericus van SBS 6 uitkwamen, weet ook Meiland zelf. ,,Hallo, chateau!", klinkt het zelfverzekerd. ,,Ik heb dit nooit geambieerd, maar het is toch zó leuk! Alleen mijn teksten onthouden, daar blijk ik minder goed in. Ik zeg echt niet 'ja' tegen elk aanbod hoor. En ik krijg er sinds het winnen van de Gouden Televi- zier-Ring nogal wat. Als ik een merk moet promo ten, doe ik het niet. Ik wil het wel zelf in de hand houden allemaal. Maar dit smaakt best naar meer." En Robert ten Brink? Hoe kijkt hij naar een eventueel acteervervolg? Na een lach: ,,Ik voel mo menteel de lijm op m'n gezicht jeuken, alles plakt en onder dit pak zit nog een hemd dat momenteel zeker drie kilo zwaarder is van al het zweet. Stel die vraag maar een andere keer." Genee stopt met radio Bonnie Clyde Dilan Yurdakul en Yannick Jo- zefzoon spelen de hoofdrol in een Videoland serie over de Nederlandse Bonnie Clyde. Gebaseerd op een liefdesver haal met een ontsnapte ge vangene. Omdat wel duidelijk is dat niemand van de om- roepleiding het tegen Emma zegt, doe ik het - Peter Lusse deelt op Instagram zijn gedachten over 'het geklungel' in Den Haag. DONDERDAG 7 OKTOBER 2021 PC Robert ten Brink en Martien Meiland op de set van Trammelant in Spanje. foto marco de swart Robert ten Brink: 'Bram van der Vlugt is niet te evenaren' Gudo Tienhooven Wilfred Genee stopt met De Veronica Inside Ochtendshow. Dat maakte hij gisteren bekend. De ochtendshow valt naar zijn zeggen niet te combineren met de dagelijkse tv-talkshow die hij gaat maken met Johan Derk- sen en René van der Gijp. TELEVISIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24