H Myron Boadu went langzaam aan Monaco als zijn nieuwe omgeving 23 spits kijkt zijn ogen uit in de aan Frankrijk klevende dwergstaat. Vanwege de ongekende luxe en het heerlijke klimaat, maar ook door de torenhoge prijzen en de strenge verkeersveiligheid die daarbij ho ren. Lessen Frans Boadu vertelt net over zijn eerste lessen Frans ('retour is kaatsen en tourner is draaien'), als Joshua Zirk- zee even komt buurten. De door Bayern München aan Anderlecht verhuurde spits is vooral benieuwd naar de nieuwste aanwinst van Boadu: een bril met een zwart en gouden montuur. Boadu klemt één van de glimmende pootjes tussen duim en wijsvinger en vraagt zijn vriend en concurrent of hij de bril anders even wil proberen. ,,Is-ie op sterkte", vraagt die. ,,Nee", ant woordt Boadu, die vindt dat Zirk- zee 'm best kan hebben. De bril houdt vanzelfsprekend geen verband met een gebrek aan scherpte van Boadu voor het doel. Na één training liet Monaco-coach Niko Kovac hem meteen aan de af trap verschijnen. Maar na een paar basisplaatsen moet Boadu het in middels vooral hebben van inval beurten. De clubtopscorer van AZ uit het vorige seizoen wacht nog al tijd op zijn eerste goal voor de Mo- negasken. Hij glimlacht: ,,Ik scoor normaal overal, dus dit is een beetje nieuw voor me. Het is lastig als je geen goals maakt. Dat zeg ik eerlijk, Ik heb een paar nachtjes gebeden en naar mijn hart geluisterd want dat is het enige waar ik voor voetbal. Maar ik vertrouw op me zelf." De huidige reserverol en doel- puntendroogte geven Boadu niet het gevoel dat Monaco te hoog voor hem gegrepen is. Integendeel. ,,Ik kan het niveau wel aan. Ik merk dat aan de kansen die ik krijg en creëer. Tegen Nice miste ik net, tegen Sjachtar raakte ik de paal en tegen Clermont had ik een assist. Hier worden veel meer sprints verwacht. Ook in defensiefopzicht. En omdat Monaco een topclub is, spelen we vaak tegen vijf verdedigers." Wat Boadu bij het acclimatiseren helpt, zijn veel behulpzame team genoten. Voormalig Arsenal- en Barcelona-middenvelder Cesc Fa- bregas bijvoorbeeld. ,,Hij is heel aardig, beleefd en grappig. Laatst speelden we op de training elftegen elf. Dan wil hij heel graag weten hoe ik de bal het liefst ontvang en hebben we het over hoe ik het best kan lopen. Zo leer ik elke dag bij." Waar voormalig Spaans wereld kampioen Fabregas - inmiddels 34 jaar - bij Monaco één van de leiders is, ziet bondscoach Erwin van de Looi in Boadu één van zijn verleng stukken bij Jong Oranje. Hoewel hij pas 20 jaar is, is Boadu in de huidige groep de enige die een A-interland speelde en bovendien de speler met de hoogste transferwaarde in de groep. Of hij nog voldoening haalt uit Jong Oranje, waarmee hij morgen de kwalificatiekraker tegen Jong Zwitserland speelt? ,,Ik vind het nog steeds super. Ik moet nu laten zien dat ik Jong Oranje bij de hand kan nemen. Dat heeft de trainer mij, Quinten Timber en Sven Bot man pas ook laten weten. Ik wil dat ook graag, want ik wil met deze groep ook weer een EK meema ken." JONGORANJE EK-KWALIFICATIE Programma Na flirts met meerdere clubs viel Myron Boadu (20) voor AS Monaco. Daar leert de spits van Jong Oranje nu zijn eerste woordjes Frans en tekent hij zijn looplijnen uit met Cesc Fabregas, maar wacht hij nog wel op zijn eerste goal. „Lastig voor een spits, maar ik vertrouw op mezelf." hoe de Franse nummer 3 Boadu op en naast het veld verder tot was dom wilde laten komen. ,,Mijn ouders waren het best snel eens, omdat ze zagen hoe graag Monaco me wilden hebben. En ze betalen niet zomaar zoveel geld (17 miljoen euro, red.). Ik dacht toen ook: dit gaat wel ver", zegt Boadu, die zelf te rade ging bij familie, bij vrienden als Calvin Stengs en Ryan Gravenberch en bij God. ,,Ik heb een paar nachtjes gebeden en naar mijn hart geluisterd. Ik zocht de kracht om de juiste beslissing en eventueel de verhuizing te maken." Die maakte Boadu begin augus tus en daar heeft hij vooralsnog geen spijt van. ,,Het is wel heel erg wennen", ervaart hij, maar de rappe Eigenlijk, stelt Myron Boadu, wist hij heel lang niet of hij AZ en Ne derland al wel wilde verlaten. De aanvaller was gehecht aan zijn fa milie en Wijdewormer was zijn tweede thuis. Op het trainings complex van AZ liepen niet alleen veel vrienden, ook was hij er verze kerd van een basisplaats. ,,Ik wist eind juni van de interesse van Mo naco en pas een maand later besloot ik er te tekenen. Ik was niet bang, maar had wel zoiets van: oh, ik ga mijn vertrouwde omgeving verla ten. Best spannend." In die maand leerde Boadu Mon aco nog wat beter kennen dan vorig jaar, toen hij met Owen Wijndal even op bezoek ging bij Mino Rai- ola. De flamboyante spelersmake laar flankeerde Boadu ook toen hij AS Monaco bezocht in juli. Vervol gens werden ook vader en broer uitgenodigd door directeur Paul Mitchell. Daar liet de bestuurder het niet bij, ook omdat clubs als Nice, Olympique Lyon en Atalanta Bergamo op de loer lagen. Mitchell vloog eind juli naar Nederland, waar hij op Schiphol het hele gezin - inclusiefzus en moeder - uitlegde PC DONDERDAG 7 OKTOBER 2021 - Myron Boadu (20) Morgen 17.00 uur Moldavië Wales 17.30 uur Bulgarije - Gibraltar 19.00 uur Zwitserland - Nederland Stand Groep E Jong Zwitserland 2-6 (8-0) Jong Wales 2-4 (4-0) Jong Oranje 1-3 (3-0) Jong Bulgarije 2-3 (2-4) Jong Moldavië 3-1 (0-5) Jong Gibraltar 2-0 (0-8) 'Ik was niet bang, maar het was best spannend' Johan Inan Zeist Boadu als speler van AS Monaco in de mangel bij twee spelers van Real Sociedad in de Europa League. foto epa Myron Boadu heeft een nieuwe rol bij Jong Oranje, als ervaren kracht. ,,Laten zien dat ik ploeg bij de hand kan nemen.'' foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23