Rootzz stoomt scholieren klaar voor studie 7 MARINA BEACH PERMANENTE BEWONING Daniëlle van Balen woont dik drie jaar op Marina Beach, en dat vindt ze best. Terwijl andere permanente bewoners al eieren voor hun geld hebben gekozen en vertrokken van het park, wijkt Van Balen niet. Ja, natuurlijk schrok ze zich rot van de brief van de gemeente. Een dwangsom van 25.000 euro, wanneer je juist op een vakantiepark woont omdat een gewone woning niet te beta len is. ,,Kijk, niemand zit voor zijn lol op Marina Beach in een stacaravan. Ik zou ook liever in een gewoon huis zitten. Maar dit komt nu goed uit." Ze betaalt ongeveer driehon derd euro per maand. Groot is haar stacaravan niet maar wel een stuk gemakkelijker proper te houden dan een volwaardig huis. Maar niet lang meer als het aan de gemeente Terneuzen ligt. Het uitgangspunt van de ge meente is eenvoudig: volgens het bestemmingsplan geldt voor Ma rina Beach de functie recreatie en niet wonen. Permanent wonen mag er dus niet. Dat geldt niet al leen voor de arbeidsmigranten die er enkele maanden zitten, maar ook voor de overige bewoners die er vaak al veel langer wonen. Maar Van Balen heeft helemaal niet zelf geregeld dat ze op Marina Beach ingeschreven staat. ,,Ik had een nieuwe woning nodig maar had tijd nodig om die te vinden. Ik zou geen uitkering meer krijgen omdat ik geen adres meer had. Ik huurde toen al deze stacaravan. Mijn contactpersoon bij de ge meente heeft het toen geregeld. Die kwam terug van Burgerzaken met een brief. Ik was ingeschreven op Marina Beach, Middenweg 1." Ze klapt in haar handen: ,,Opge- lost." Ze is niet de enige. Ze weet ook van een jong stel met een vier maanden oude baby dat op de- zelfde manier door Terneuzen is ingeschreven op het park waar je volgens dezelfde gemeente niet mag wonen. De dochter van een kennis, precies eenzelfde verhaal. Ook door de gemeente ingeschre ven op het park. Gewoon een blamage Ze pakt haar telefoon en laat een voicemail horen. De parkmanager van Marina Beach vertelt dat op nieuw iemand door de gemeente Terneuzen op het park is inge schreven. Saillant detail: enkele dagen nMat de brief met dwang som geschreven werd. Ze schudt haar hoofd en lacht een beetje. ,,Zo slordig. Gewoon een blamage." ,,Ik vind het wel heel droevig dat er nu al mensen vertrokken zijn vanwege die brief. Een meisje dat Kijk, niemand zit voor zijn lol op Marina Beach in een stacaravan ik ken, kon het niet aan en is weer bij haar moeder gaan wonen. Ik snap het wel. J e wordt natuurlijk bang van zo'n brief." Politiek Inmiddels heeft ze haar verhaal kunnen doen bij de Terneuzense politiek en een gewillig oor gevon den. Morgen staat de brief op de agenda van de gemeenteraad. De steun stelt haar een beetje gerust. ,,Als we maar meer tijd krijgen en ze niet met die boete dreigen, dat zou al veel schelen. Als ze mij van een strafbaar feit beschuldigen, zijn zij toch minstens medeplich tig." En als de wethouder niet toe geeft, gaat Van Balen met plezier naar de rechter. ,,Als het moet gaan we daar vrolijk verder." Is het leuk wonen en werken in Zeeuw-Vlaanderen? Hartstikke, zegt Rootzz Zeeuws-Vlaanderen al jaren. Het netwerkplatform bestaat sinds 2011 en het doel is de binding van jongeren met de streek behou- den. De groep bestaat uit (ex-)stu- denten die willen laten zien hoe aantrekkelijk Zeeuws-Vlaanderen is en informeert daarover. Dat wordt gedaan door evenementen zoals de Roetsjbaan, waar bedrijven uit de streek zich presenteren en de Rootzz Colleges. ,,We gaan nu ook een project op alle drie de middel bare scholen doen. We willen nog een stap vóór de studenten gaan zitten." Onder de noemer Grow Your Rootzz worden leerlingen voort aan klaargestoomd voor hun stu die, op drie manieren. In een eer ste workshop gaan ze op zoek naar hun talent. ,,We gaan samen kij- We gaan nu ook een project op alle drie de middelbare scholen doen. We willen nog een stap vóór de studenten gaan zitten ken naar wie je bent, waar je goed in bent en wat je kwaliteiten zijn, maar ook waar j e bijvoorbeeld ver drietig van wordt." Daarna krijgen de scholieren een mini-cursus 'hoe maak ik een Linkedin profiel aan en wat zet ik erop?' ,,Daar kun nen ze dan hun kwaliteiten op kwijt." Vervolgens leren ze hoe ze zichzelf pitchen. Dat stukje inzicht bieden de scholen in het huidige onderwijsaanbod nog niet aan, legt Xilema uit. ,,Het doel is meer inzicht in jezelf. Zo kunnen jongeren makkelijker een keus maken voor een studie." Tegenwoordig moet je bijna bij alle studies een intakegesprek doen, vertelt Xilema. Ook tijdens of na de studie krijgen jongeren te ma ken met intake- of sollicitatiege sprekken. ,,Je moet jezelf ook voor een stage of baan presenteren." Een heleboel, denkt Xilema. ,,We houden goed contact met scholen en we vertellen over Rootzz. Als ze dan een stageplek zoeken, kunnen ze via het netwerk van Rootzz aan een plaats komen. We zijn hierin geen recruiter maar zorgen wel voor de verbinding tussen beide partijen." Grow Your Rootzz wordt gesponsord door Onbegrensd Zeeuws-Vlaanderen (een samen werking van de gemeenten, bedrij ven en organisaties). Het Reynaert- college in Hulst is komende vrijdag als eerste aan de beurt, later volgen het Zwin College in Oostburg en het Lodewijk College in Terneu- zen. ,,Het is de bedoeling dat we dit ieder jaar gaan doen." woensdag 6 oktober 2021 VL 'Gemeente Terneuzen is medeplichtig' Guido van der Heijden Terneuzen Bewoonster Daniëlle van Balen in haar stacaravan, durft het gevecht met de gemeente best aan. Terneuzen schreef haar immers zelf in op het park. foto camile schelstraete -Daniëlle van Balen Middelbare scholieren uit Zeeuws-Vlaanderen weten bin nenkort precies waar ze goed in zijn en hoe ze zichzelf moeten presenteren voor hun vervolg studie. Netwerkplatform Rootzz Zeeuws-Vlaanderen gaat hen daarbij helpen. Xilema Leunis vertelt waarom, vier vragen daarover. Sophie Stockman Terneuzen 1. Wat doet Rootzz? 2. Wat gaan scholieren leren van Rootzz? -Xilema Leuni, Rootzz Zeeuws- Vlaanderen 3. Waarom moeten scholieren zichzelf leren pitchen? 4. Wat wint Rootzz met de sa menwerking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54