Hulster Oktoberfest duurt vijf uur: 'Dat wordt dus doordrinken' Culturele avonden in kerk Open Haven 6 Onderkomens aan de Kennedylaan zijn vol Bij Pallion in Hulst kun je nu chatten met huisarts De winkelruimtes onder de skihal zaten lange tijd in een soort houd greep. De provincie vreesde een ontwrichting van binnensteden, als er heel veel winkels aan de ran den van steden zouden komen. In Terneuzen werd daarom gemikt op de invulling van het nieuwe win kelgebied Kennedylaan-West, dat tegen het centrum aan ligt. Bij de skihal mochten alleen onderne mers aan de slag met zaken die val len onder de noemer 'vrijetijdsbe steding'. Maar dat wilde nooit écht van de grond komen. Er was lange tijd een sportwinkel (Perry Sport) en er is een goedbe zochte sportschool, maar er staan vooral nog heel veel ruimtes leeg. Donderdag maakt de gemeente raad van Terneuzen een veel rui mere invulling van die winkelpan den hoogstwaarschijnlijk iets een voudiger. Dat heeft alles te maken met het herzien van het bestem mingsplan voor de Kennedylaan. Dat de raad daarmee instemt is haast een formaliteit; het betreft een zogenoemd 'hamerstuk' in de raadsvergadering. De winkelruimtes aan de Kenne- dylaan zijn nu allemaal gevuld. Maar niet op papier. In het ooste lijke deel van de Kennedylaan was een poortgebouw bedacht, maar dat zal er niet meer komen. Er ligt nu op die plek een bevoorradings- weg voor de winkels, waardoor het onlogisch is om nog aan een extra gebouw met winkels te denken. Als dit gebouw uit het bestemmings plan wordt geschrapt, is de Kenne- dylaan ook papier 'vol'. En dat raakt dus aan een oude af- Warns! Het verplicht ons overigens niet om mee te werken aan een eventueel verzoek tot vestiging van perifere- of grootschalige detailhandel bij de skihal spraak tussen de gemeente en de provincie over de ruimtes onder de skihal. Die kunnen dan in beeld komen als overloop van de Kenne- dylaan en hoeven dan niet meer per se een 'vrije tijdsstempel' te heb ben. ,,Er is nu geen belangstelling. Maar als die er misschien straks wel is, gaan wij met de provincie in ge sprek. Het verplicht ons overigens niet om mee te werken aan een eventueel verzoek tot vestiging van perifere- of grootschalige detail handel bij de skihal'', legt wethou der Frank van Hulle uit. Voormalige remise Door dit besluit kan er nog een an- der balletje gaan rollen. De moge lijkheid om met nieuwe winkels uit te wijken naar de skihal geeft de ge meente Terneuzen de kans om ook na te denken over de invulling van de locatie Kennedylaan Zuidwest, oftewel de omgeving van bouw- center De Hoop en de voormalige remise van de gemeente. Daarbij worden opties als een station of een nieuwe plek voor het Lodewijk College genoemd. De middelbare school is nu op twee lo caties (Oude Vaart en Zeldenrust) gehuisvest en zit dringend om een nieuw onderkomen verlegen. Zorgen of klachten met de dok ter bespreken, kun je in Hulst nu ook gewoon thuis vanaf de bank doen. Patiënten van huisartsen praktijk Pallion kunnen een app gebruiken voor hun gezond- heidsvragen. Pallion gebruikt sinds deze week de app Medicoo, waarmee vragen gesteld kunnen worden via een livechat met een zorgver lener. De aanleiding voor het ge bruik van de app was de moei lijke zoektocht naar een extra huisarts voor de Hulster praktijk. De assistentes van Pallion wor den al maximaal ingezet en daarom werd er naar een andere oplossing gekeken: digitale zorg. Consult ook 's avonds Patiënten hoeven niet eerst naar de assistente van de praktijk te bellen en ze zitten niet vast aan de openingstijden van Pallion. Vragen kunnen ook 's avonds, in het weekend of tijdens feestda gen worden gesteld. Na een vraag wordt er een advies gege ven door het medische team van Medicinfo, het bedrijf achter de app Medicoo. Dat team bestaat uit huisartsen en verpleegkun digen die een BIG-registratie hebben. Als het nodig is, wordt er een videoconsult ingepland of wordt de patiënt doorverwezen naar de eigen huisarts bij Pal- lion. Die ontvangt na elk online consult informatie voor het dos sier van de patiënt. Naast ondersteuning van huisartsenpraktijken wordt Me- dicoo op nog meer verschillende manieren gebruikt in Neder land. De app ging vorig jaar van start als digitale oplossing voor mensen die geen eigen dokter in Zeeland en delen van Brabant hebben. Sinds de zomer van vo rig jaar wordt de app ook ge bruikt om huisartsen in het Zuid-Hollandse Ouddorp te on dersteunen vanwege drukte in het toeristenseizoen. Géén grote namen als De Alpen zusjes of de Lawineboys, maar lo kale coryfeeën. Géén typisch Duitse biertafels, maar eigen meu bilair. Stefan de Vetter van party centrum 't Spoor 011 in Hulst geeft zaterdag, voor het eerst sinds ruim 1,5 jaar weer een feest. ,,We zijn nog een beetje voorzichtig, maar klei ner van opzet, wil niet zeggen dat het minder gezellig gaat zijn." In maart vorig jaar ging alles op slot. Het terras van het partycen trum liep door de miserabele zo mer ook niet best. De Vetter kijkt daarom reikhalzend uit naar zater dag, want dan wordt het Oktober- fest gehouden. Dirndl en lederhosen De feestzaal wordt zaterdag omge bouwd tot een grote bierstube. ,,De Vetter: ,,We laten geen Duitse bier tafels aanrukken, we gebruiken ons eigen meubilair." De muziek wordt verzorgd door de lokale ar tiesten Sjores Ambras Band, dj Bee (Patrick Roelands) en dj T-Go (Tygo Roelands). Natuurlijk wordt de feesthal stemmig aangekleed en wordt het bier geserveerd door personeel in dirndl of lederhosen. De Vetter: ,,Vorig jaar hadden we ook een Oktoberfest willen hou den, alles was geregeld en toen mocht het toch weer niet. Daarom zijn we nu heel voorzichtig. We willen op zeker spelen. Door het wat simpeler van opzet te houden, kunnen we ook de toegangsprijs laag houden. (6 euro in de voorver koop, 9 euro aan de deur). De deu ren openen al om 19.00 uur, want er geldt nog steeds het verlichte sluitingsuur van middernacht. Dat wordt dus doordrinken." Als experiment wil de kerk een ruimte zijn waar verschillende ge dachtestromen en zienswijzen bij elkaar komen. Op vrij dag 22 oktober wordt er voor het eerst een culturele avond gehouden. De jonge eco noom Paul Schenderling gebruikt dan zijn boek Hoe handel ik eerlijk? om met zijn toeschouwers na te denken over een deeleconomie. Op vrijdag 10 december presen teert de Vlaamse schrijver Chris de Stoop zijn novelle Het boek Daniël, dat gaat over de roofmoord op zijn oom en de juridische afwikkeling van dit drama. Beide avonden zijn gratis en beginnen om 20.00 uur. Voor volgend jaar staan onder meer een voorstelling over alzhei mer van Kees van der Zwaard (29 ja nuari), een muzikale avond met Au- reel Heirman (26 maart), een poëti sche avond over het leven van Die trich Bonhoeffer (7 mei) en een op treden van Broeder Dieleman (9 juli) op het programma. woensdag 6 oktober 2021 Komen er dan eindelijk winkels onder de skihal? De skihal in Terneuzen is al der tien jaar open, maar de meeste winkelruimtes onder de piste staan al net zolang leeg. Daar kan nu verandering in komen. Raymond de Frel Terneuzen - Frank van Hulle, wethouder De winkels aan de Kennedy laan Zijn Vol. FOTO RAYMOND DE FREL VL Sophie Stockman Hulst Een partycentrum zonder fees ten, is als een bakker zonder brood. Met het Oktoberfest ko mende zaterdag pakt 't Spoor 011 in Hulst de draad, heel voor zichtig, weer op. Aan de halve li ters zal het niet liggen. Sheila van Doorsselaer Hulst In de kerk Open Haven in Oost burg gaan niet alleen meer do minees voor, maar mogen voort aan ook schrijvers, acteurs en musici hun woord verkondigen. De protestantse gemeente De Brug wil namelijk iets nieuws proberen. Raymond de Frel Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53