Meester en juffen staan samen honderd jaar voor de klas Na drie generaties valt doek voor Jeremiasse 6 Omwonenden naar rechter De zitting bij de bestuursrechter in Breda dient maandag. Daar zullen de twee omwonenden betogen dat de verleende bouwvergunning te veel afwijkt van het bestemmings plan. Zij hopen daar mee te berei ken dat de rechter het project stil- legt en de vergunning opnieuw aangevraagd moet worden. Eén van buurtbewoners is Albert de Bruijn. Hij heeft er niets op te gen dat er gebouwd gaat worden, benadrukt hij. Hij wist dat zelfs al voor hij er kwam wonen. Maar het is vooral het type bebouwing dat hem dwars zit. Hoe dat zit? Aan de Schelde-Rijnweg, op de landtong tussen haven en Schelde-Rijnka- naal, staan al jaren vier watervilla's. Volgens De Bruijn was het de be doeling dat op de grond daarnaast nog eens vier van zulke huizen zouden komen. ,,In plaats daarvan komen er generatiewoningen'', zegt De Bruijn. ,,Die hebben het ka rakter van een appartementencom plex en worden ook vijf tot zes me ter hoger dan de villa's. Bovendien wordt het bouwvlak voor meer dan 35 procent overschreden. Het is heel raar dat dit plan is goedgekeurd." De vergunning voor de eerste van die generatiewoningen is in de zo mer toegekend vanuit het gemeen tehuis. Maar omdat die afwijkt van het bestemmingsplan vindt De Bruijn dat de gemeenteraad er zich over had moeten uitspreken, iets dat nu niet gebeurd is. Burgemees ter en wethouders zijn dat overi gens niet verplicht als het gaat om kleine gevallen. De Bruijn schaart het daar echter niet onder. De generatiewoningen komen uit de koker van architect Rob Lig- teringen. Hij is teleurgesteld in de bezwaren. Volgens hem is er bij zo'n woning geen sprake van een appartementencomplex. ,,Het gaat om één woning met één voordeur die daar achter gesplitst wordt. Op de verschillende verdiepingen kun nen mensen uit één familie wonen. Bijvoorbeeld ouders met kinderen die de mantelzorg voor hun eigen ouders op zich nemen." Ook spreekt hij tegen dat het gebouw te hoog wordt en het bouwvlak over schrijdt. ,,We voldoen aan de eisen uit het bestemmingsplan." Hoewel Ligteringen meerdere van zulke woningen ontwierp ver wacht hij niet dat die er ook zullen komen. Volgens hem is projectont wikkelaar Croftside ontmoedigd geraakt door de kwestie. ,,Waar- schijnlijk komen op de andere ka vels villa's zoals die verderop al staan." Medestanders Behalve de twee buurtbewoners die naar de bestuursrechter stappen zijn er nog eens twaalf omwonen den die volgende week donderdag bij de gemeentelijke bezwaren- commissie hun stem laten horen. De Bruijn heeft in de fractie van PvdA/GroenLinks medestan ders. Zij wilden burgemeester en wethouders aan de tand voelen over de vergunning, maar die wil len niet reageren voordat de be stuursrechter uitspraak doet. Maar de leerlingen hadden hun mond gehouden, en dus stond een totaal verraste juf Sois gistermor gen in haar spijkerbroek op het po dium van basisschool De Reigers berg in Rilland. Naast juf Jacque line en meester Jules, die ook in het zonnetje werden gezet. De drie leerkrachten staan dit jaar samen honderd jaar voor de klas. Voor de activiteitencommis sie van de school was dat een leuke kapstok om de Dag van de Leer kracht te vieren. Het trio werd in alle vroegte met een smoesje even weggehaald van school, waarna een groepje ouders razendsnel in actie kwam. Op het plein ver scheen een podium, ballonnen werden opgehangen, en posters op het raam geplakt. Ik weet zeker dat elke school mensen als jullie zou willen hebben Toen het jubilerende trio terug mocht komen, betraden ze het plein door een haag van juichende kinderen. Directeur Rick had mooie woorden voor juf Sois ('je gaat na de herfstvakantie met pen- sioen, maar bent ontzettend goed met vernieuwingen'), meester Jules ('je bent volgens jezelf aan het afbouwen, maar voor ons blijf je een creatieve duizendpoot en bovenal een leuke en gezellige col lega') en juf Jacqueline ('je bent onze cultuurregelaar, een heleboel leuke uitstapjes zijn er dankzij jou'). Een kleine tegenvaller was dat de burgemeester had afgezegd, maar in raadslid Huib Bouwman was een waardig vervanger gevon den. Hij speldde de drie een lintje op, waarna ze ook nog bloemen en een oorkonde kregen. De kinderen en ouders klapten hun handen stuk tijdens al die complimenten. De allermooiste had meester Rick tot het laatst bewaard: ,,Ik weet ze ker dat elke school mensen als jul lie zou willen hebben." De verkoop is recent afgerond. Hoe wel hij dezer dagen nog in de win kel te vinden is om zaken af te ron den, is Marten Jeremiasse formeel de eigenaar al niet meer. ,,Ik heb mijn eigen ontslagbrief ge tekend'', zegt hij. Volgens de voor malige eigenaar krijgt de winkel met Fietsvoordeelshop een goede nieuwe eigenaar. ,,Mijn vrouw en ik zijn echt niet over één nacht ijs ge gaan, dit heeft slapeloze nachten opgeleverd. Maar ze hebben een Mijn vrouw en ik zijn echt niet over één nacht ijs gegaan, dit heeft slapeloze nachten opgeleverd goed verhaal richting de toekomst. Die jongens weten echt waar ze mee bezig zijn.'' Marten Jeremiasse (53) - de derde generatie in de onderneming - had wel voorzien dat de zaak ooit een keer zou worden verkocht, mede gezien het feit dat zijn twee zoons hem niet zouden gaan overnemen. De verkoop komt nu alleen een paar jaar vroeger dan hij eerder had bedacht. Hij is blij dat alle personeelsleden kunnen blijven, indien ze dat wil len. ,,Dat was een eis die ik heb ge steld. Maar eigenlijk was dat niet eens nodig, want ze zijn daar goed voor hun personeel.'' Vermoedelijk prijkt vanaf begin volgend jaar de naam Fietsvoordeelshop op de ge vel van de winkel in Goes. De win kel vond z'n oorsprong in 1929, toen Rinus Jeremiasse aan de Oostwal begon met de verkoop en reparatie van motoren en (brom)fietsen. Sinds acht jaar gaat de zaak door het leven als 'Fiets en Fitness XXL by Jeremiasse'. Die naam werd inge voerd toen het huidige pand aan de Van de Spiegelstraat (de oude ga rage van Van Strien) werd betrok ken. Daarvoor zat Jeremiasse ook al in die straat, op een steenworp af stand. Onbevangen Hoewel het hem zeker iets doet dat het familiebedrijf nu is verkocht, blijft Marten Jeremiasse er ook nuchter onder. ,,Het is een mooie branche, waarin ik een goede boter ham heb kunnen verdienen, maar ik ben niet zo iemand die op zon dagmiddag zelf op de racefiets stapt'', legt hij uit. ,,Sterker nog: ik heb er niet eens een. Weet j e, er ver andert heel veel in deze branche. Denk aan de elektrische fiets, denk Ik heb mijn eigen ontslagbrief getekend aan leasen. Je moet daar veel exper tise voor in huis hebben. Als je in de dertig bent, sta je daar allemaal nog onbevangen in, maar dat is anders als je de vijftig bent gepasseerd. Het is goed zo. Ik ben ook nog actief in de vastgoedsector, dus ga me zeker niet vervelen.'' woensdag 6 oktober 2021 Bouwplan huizen valt verkeerd BE Het plan om een 'generatiewo ning' te bouwen aan de Thoolse haven doet omwonenden steige ren. Twee ervan stappen zelfs naar de rechter om dit tegen te houden. Michiel Bouwman Tholen „Waarom hebben jullie dit niet vooraf tegen me gezegd, stelle tje smiechten!? Dan had ik m'n feestjurk aangetrokken!" Martijn de Koning Rilland - Meester Rick Het is al bijna honderd jaar een bekende naam in Goes: Jeremi- asse. Maar deze naam zal niet lang meer prijken op het pand van de grote fiets- en fitness winkel aan de Van de Spiegel straat in Goes. Marten Jeremi- asse heeft het familiebedrijf ver kocht aan Fietsvoordeelshop.nl. Rob Paardekam Goes - Marten Jeremiasse - Marten Jeremiasse Juf Jacqueline, meester Jules en juf Sois vieren feest met de leerlingen. Ze werden er totaal door verrast. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51