negentig jaar officieel ter ziele Tholen ontvangt illustere Club 48 ZEELAND 11 4 t Zeeuws-Vlamingen. „We zijn met drie spelers boven de zeventig jaar. Het is voor ons de eerste wedstrijd. We bestaan nu vijfjaar en hebben toernooien gespeeld in Arnhem en Mallorca", vertelt de coach Eric Janssens. Volgens de Belg bestaan er plannen om in Oost- en West- Vlaanderen met 25 ploegen een competitie te starten, waarvan Zulte Waregem de initiatiefnemer is. Zover is men in Zeeuws-Vlaan- deren nog lang niet. Van Britsom: „Zaamslag, RIA W en Spui zijn de enige verenigingen. Bij HVV'24 probeert men het wandelvoetbal al enige jaren van de grond te krij- gen." De Belgen konden het aardig bijbenen tot de derde periode, maar verliezen uiteindelijk met 9 4 van Oldstars Zaamslag. ,,Het is leuk spelen in een team van oud- Bij aftrap indribbelen, geen ingooi, maar korte intrap of indribbelen voetballers", verzekerden Hanny en De Zwarte. De selectie van Old Stars Zaamslag bestond naast Hanny, Van Britsom, Michels en De Zwarte uit Stanny van Over- meeren, Jan-Willem Leunis, Ger Hoorn en Marc Vermeirssen, met zijn 72 jaar de oudste wandelvoet baller. Van Britsom is er veel aan gele gen om het wandelvoetbal te pro moten in de regio. De volgende Belgische tegenstander is Wette- ren Massemen met oud-voetballer van AA Gent Gunther Schepens. Het duel in Zaamslag staat ge pland op 1 november. onder leiding van interim-voorzit ter Bennie Boerjan om de vereni ging op te doeken had verworpen. Atmac staakte na ruim een maand zijn poging om de club nieuw leven in te blazen, toen hij merkte dat er in de dorpskern nau welijks draagkracht was voor zijn initiatief. Tijdens de korte bijeen komst werd bekend gemaakt dat Sluiskil het seizoen 2020-2021 met een positief saldo van ruim drie- Dat wordt een proces totdat de laatste rekening is betaald duizend euro heeft afgesloten. Alle lopende leningen zijn afgelost. Sluiskil kende in de jaren tachtig van de vorige eeuw in sportief op zicht zijn beste jaren en behoorde tot de top van de tweede klasse van het zondagvoetbal. Vorig seizoen was het keurkorps op eigen verzoek niet meer bij de standaardelftallen ingedeeld. Verplichtingen Bram van Houcke, die verdeeld over een paar periodes in totaal der tien jaar voorzitter was, is één van de twee vereffenaars. Die moeten erop toezien dat de club in financi eel opzicht haar verplichtingen na komt. ,,Dat wordt een proces totdat de laatste rekening is betaald.'' Wat er met de accommodatie van de voetbalclub gebeurt, is nog niet bekend. Ideeën worden in overleg met de gemeente en de dorpsraad besproken. Van Houcke: ,,We wil len toch proberen om in goede har monie iets voor de jeugd te doen.'' Michael Boogerd is deze morgen keurig op tijd. Wat wil je. ,,Mijn opa is geboren op Tholen." In Poortvliet om precies te zijn. Om zijn band de streek nog nog mooier te maken, komt die groot vader ook weer voor in de stam boom van Keetie Hage, met af stand nog altijd de populairste wielrenner (m/v) van het eiland. Boogerd en Hage zijn beiden lid van Club 48, een soort rotary-ach- tig gezelschap voor mensen die iets bekend hebben in of voor de wielersport. ,,Je moet als lid voor gedragen worden", verduidelijkt secretaris Rene Koppert. ,,En moet geen actief renner of renster meer zijn." Het meest bekend is Club 48 als organisator van de jaarlijkse ver kiezing van de Wielrenner van het Jaar. Eén keer per jaar komen ze echter ook bijeen om samen wat bij te kletsen, een stukje te fietsen en de dag te besluiten met een etentje. Het voorstel van Ti neke Fopma om het uitje dit jaar plaats te laten vinden op Tholen, werd met open armen ontvangen. Plaats van samenkomst: De Mee- stoof, het streekmuseum in Sint Annaland, waar de oud-wereld kampioene als vrijwilliger haar hart aan heeft verpand. Zo rond de klok van elf uur stroomde de vooral wat oudere fine fleur van het vaderlandse wielrennen het voormalige gemeentehuis van Stalland binnen. Boogerd als veruit het jongste lid en Piet van Heusden (wereld kampioen baanachtervolging 1952) met zijn 92 lentes de oudste. Verder mannen van grote naam als Hennie Kuiper, Jo de Roo, Erik Breukink en Adri van Houwelin- gen. En iets mindere bekende go den als Herman Snoeijink, Peer Maas, Peter Nieuwenhuis, Rene Koppert, Herman Ponsteen en Piet de Wit. ,,Toen ik Ossendrecht woonde, trainde ik vaak op Tho- len", zo zegt Kuiper zich thuis te voelen op het eiland. Friezin Tineke Fopma raakte zelfs zo verkikkerd op Tholen dat ze er na haar carrière is blijven wonen. Tineke pakte de wereldti tel in 1975. ,,Maar dat stelt weinig voor vergeleken bij wat Keetie heeft gepresteerd", zo kent ze er ook haar plek in de wielergeschie- denis. Het is ook aan Keetie te danken dat Club 48 niet langer een exclusieve herensocieteit is, verzekert Ineke van IJken. Begin jaren zestig stond zij samen met Anneke van Doesburg aan de wieg van het vaderlandse vrou- wenwielrennen. Keetie van Oosten-Hage Zelf hebben ze de Nederlandse Dames Wieler Club opgericht om er voor te zorgen dat er meer wed strijden kwamen. Keetie werd tien jaar later de eerste vrouwe lijke wielerheld van Nederland. Zozeer dat ze Peter Post in het nauw dreef tijdens de jaarlijkse verkiezing van de Wielrenner van het Jaar, grijnst de 78-jarige Van Ij ken. ,,Keetie kreeg in 1976 de meeste stemmen. Er was in die tijd nog geen apart vrouwenklas sement. Maar een vrouw die ein digde voor een man, dat kon vol gens Post niet. Toen is besloten dat zij een aparte prijs kreeg, de naar haar zelf vernoemde Keetie van Oosten-Hage Bokaal." Na de koffie en een rondgang door het museum, was het tijd ge worden om een rondje over het eiland te gaan fietsen of een wan deling te maken door het dorp. De meesten stapten op voor de 61 ki lometer lange, over het eiland slingerende Keetie van Oosten- Hage route. Tineke Fopma ging voorop in een korter tochtje. Weer terug in De Meestoof raakte nie mand uitgesproken over de wind en de schoonheid van Tholen. En over de vrouw die het allemaal had georganiseerd. ,,Echt, Tineke is goud", weten ze bij Club 48 nu helemaal zeker. De oud-wereld kampioene hoorde alle compli menten glunderend aan. ,,Ach, we waren vooral blij elkaar na twee jaar weer eens te zien." woensdag 6 oktober 2021 GO 'even wennen' - Gelein de Putter - Bram van Houcke De laatste ledenvergade ring van voetbalvereniging Sluiskil was de kortste in haar 90-jarig bestaan en duurde welgeteld 9 minu ten. Op uitnodiging van oud-we reldkampioene Tineke Fopma kwamen de leden van de illus tere Club 48 maandag bijeen in Sint Annaland. De stemming was opperbest. 'We zijn blij el kaar weer eens te zien.' Ad Pertijs Tholen Hennie Kuiper (links), Adriaan van Houwelingen en Peer Maas in museum De Meestof tijdens de samenkomst van de illustere Club 48. FOTO PIX4PROFS/TONNY PRESSER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43