O 0 O Voetbalvereniging Sluiskil is na Kerkhove goed van start in Indian Wells 10 ZEELAND Twee keer podium Beebikes in '6 uurs' Maike Tazelaar op 1. foto beebikes bike team BANKDRUKKEN Bankdrukker Harms maakt zijn rentree WALKING FOOTBALL ZAAMSLAG Britsom is men in Zaamslag begonnen met walking football. In de eerste wedstrijd moeten de Zeeuws- Vlaamse oud-voetballers nog wel even wennen aan de spelregels. Onder aanvoering van Erik van TENNIS Lesley Pattinama-Kerkhove heeft zich ge plaatst voor de tweede en beslissende kwalifi catieronde van het prestigieuze tennistoer nooi van Indian Wells. In de openingsronde versloeg ze de Amerikaanse Sachia Vickery met 6-2 5-7 6-3. Pattinama-Kerkhove (29) wist op het Amerikaanse hardcourt 8 van de 13 breekpunten te verzilveren, terwijl haar drie jaar jongere opponente 5 keer toeslag op 12 breekkansen. De uit Zierikzee afkomstige speelster neemt het in de tweede ronde van het kwalificatietoernooi op tegen Elena-Ga- briela Ruse. De winnares van dat duel plaatst zich voor het hoofdtoernooi van Indian Wells. Bij de loodzware mountainbikewedstrijd de 6 uurs van 't Zand zijn twee van de vier teams van het Zeeuwse Beebikes op het podium be land. Ze werden tweede en derde. Beebikes Bike Team 2 met Patrick Koch, Michel Nuijten, Peter van de Vreede en Luc van Eck eindigde op de tweede plaats. Beebikes Bike Team 1 zag al na één ronde Thijmen van de Vreede met een blessure aan de knie uitvallen. Toch wis ten Edzard van Ewijk, Wesley Floren en Den nis Raadtgever alsnog het podium te halen, zij werden derde. Ook in Rucphen was er Zeeuws succes, daar won de 13-jarige Maike Tazelaar uit Colijn- splaat een cyclocrosswedstrijd. Tolhoek Orson Harms maakt zijn rentree als bank drukker. De Terneuzenaar deed in februari 2020 mee aan het NK en besloot daarna om een punt achter zijn carrière te zetten. ,,Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan'', zegt Harms. De afgelopen tijd heeft hij veel ge traind, waarna hij heeft besloten toch weer mee te doen aan het NK. Dat vindt aanstaande zaterdag plaats in het Belgische Merksem. Hij zal uitkomen in de klasse master 2 (45-49 jaar). Naast Orson Harms komt ook zijn plaatsgenoot Vicento Rietjens in actie op het NK. De jonge Terneuzenaar is pas 17, debu teert op het NK en doet dat bij de junioren. Quote van de dag Normaal ben ik er niet zo van, maar Donny wil denk ik wel een shirtje ruilen v/d Guchte Walking football is nog een jonge tak van sport voor 55-plussers met afwijkende spelregels van het veldvoetbal. Die bleken lastig te hanteren als Oldstars Zaamslag hun eerste wedstrijd spelen tegen Legends van La Gantoise, het hui dige AA Gent. Initiatiefnemer en stimulator van het wandelvoetbal Erik van Britsom zocht naar een verklaring ,,Dit is pas onze eerste wedstrijd en is toch wennen. Zij spelen al vijfjaar wandelvoetbal." Zo ging Jan de Zwarte uit zijn 'wandelversnelling' om te kunnen scoren. ,,Ik moest net even aanzet ten om bij de bal te kunnen. Dat doe je puur op gevoel, zoals je al tijd gewend was als voetballer." De Belgische arbiter kneep een oogje toe en keurde de treffer goed. Gelein de Putter zou fluiten, maar de scheidsrechter uit Zaam- slag moest om gezondheidsreden afzeggen. Hij was wel als toe schouwer aanwezig en wilde zijn collega, die weinig floot en het spel kennelijk niet teveel wilde onderbreken, niet afvallen. ,,Het is moeilijk te constateren of ze geen sprintje trekken." Henk Michels, kort daarvoor gewisseld, gaf de moeilijkheidsgraad nog maar eens aan. ,,Je moet met één voet op de grond blijven." Theo Hanny, die twee glaszui- vere (wandel) doelpunten maakte, vond dat de Belgen er beter mee omgingen. ,,Zij wandelden meer." Hanny, inmiddels 63 jaar, voetbalt nog steeds in een lager elftal van FC Axel. Zijn mooiste en succes volste jaren kende de stijlvolle voetballer bij zaterdagclub AZVV, dat later zou fuseren met zondag club Axel. Hij werd niet voor niets mister AZVV genoemd. Nu slijt hij zijn laatste voetbaljaren bij Axel. ,,We hebben lang stilgelegen. Dus is wandelvoetbal een mooi al ternatief. Het is best intensief. Daar kwam Rinus Scheele (voor malig teamgenoot bij AZVV) ook achter. Hij deed een trainingspar tijtje mee, maar haakte af na 45 minuten en is gestopt. Last van de spieren." Generatie voetballers Hanny, De Zwarte (58) en Michels (57) behoren tot de generatie voet ballers die door Van Britsom zijn benaderd voor het wandelvoetbal. Zo staat er een selectie van 28 spe lers, waaronder ook jonger dan de leeftijdsgrens van 55 jaar. Zij trai nen één keer per week. ,,Er mag dan worden hard gelopen, maar hanteren verder de wandelvoet- balregels." De wedstrijd 6 tegen 6 wordt in vier blokken van een kwartier ge speeld op een bijveld van Zaam- slag. De wissels mogen terug in het veld. De Putter legde en pas sant de belangrijkste spelregels uit. ,,Bij aftrap indribbelen, geen in gooi, maar korte intrap of indrib- belen. Ook bij hoekschoppen. Overtredingen bestraffen met in directe vrije trappen. Geen sliding. Bal moet onder heuphoogte blij ven. Geen lichamelijk contact en één voet op de grond." Belgische competitie De tegenstanders zijn voormalige amateurvoetballers, afkomstig uit de regio Gent. De gemiddelde leeftijd ligt hoger dan bij de m Onder leiding van oud-scheids rechter Halil Atmac maakte Sluiskil kort voor de zomervakantie een doorstart, nadat de ledenvergade ring een voorstel van het bestuur woensdag 6 oktober 2021 GO MOUNTAINBIKE - Jan Paul van Hecke speelt vandaag zijn eerste (vriendschappelijke) wedstrijd met Blackburn Rovers met als tegestander Man chester United en Donny van de Beek. Met Danique Tolhoek uit Ka- pelle in de basis heeft het Nederlands meidenteam onder 17 jaar met 1-1 gelijk gespeeld in het EK-kwalificatie- toernooi tegen Tsjechië. De aanvalster van Ajax mocht ruim een uur spelen, nadat ze zaterdag tegen Slovenië al haar officiële debuut als in valster had ge maakt voor Oranje onder 17. 14 In de UCI 1.2 Binche-Chi- may-Binche eindigde de Zeeuwse ren- sters Quinty van de Guchte en Maureen Arens in de kop van de uitslag. De wedstrijd werd verreden onder barre weeromstan digheden met veel regen en wind. In de kopgroep van 28 rensters, eindigde Quinty van de Guchte als 14e en Maureen Arens als 27e. Slechts 44 van de 130 rensters haal den de finish. a (O Aector Dooms Zaamslag Erik van Britsom (links) en Jan de Zwarte (midden) in actie tegen AA Gent. Op de achter grond zijn ook Jan-Willem Leunis en Henk Michels (rechts) nog zichtbaar. foto anne hana 1 M Onder leiding van oud-scheidsrechter Halil Atmac maakte Sluiskil kort voor de zomervakantie een doorstart. foto anne hana In de kortste ledenvergadering ooit gedurende het negentigja rig bestaan van de club is gister avond het opheffen van voetbal vereniging Sluiskil bekrachtigd. In een negen minuten durende bijeenkomst werd formeel be sloten de club te ontbinden. Zes leden, van wie er één vanwege ziekte ontbrak, hebben toege zegd ervoor te zorgen dat lo pende zaken netjes worden af gehandeld. Peter van Kouteren Sluiskil LUYTEN Büttchen JYTEN Riittchen Oldstars moeten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42