JONG IN Terneuzen Pittig, maar dit smaakt duidelijk naar meer' 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Romy van Hoeve uit Terneuzen. ,,Mijn moeder werkt twee dagen in de week en mijn vader is druk als zzp'er. Hij is parketvloerlegger. Mijn broertje zit op de basisschool en in de zwaarste coronaperiode waren we regelmatig met z'n tweeën thuis. Soms was het lastig om thuis aan school te werken. Het voelde als een eenzame tijd. Ik was blij toen we weer naar school konden." ,,Ik heb bewondering voor het feit dat hij vrijwel alles alleen doet. Het is hard werken, maar knap dat hij de boel zo goed draaiende houdt. Het leert me ook dat het belangrijk is hoe je met geld om gaat. Mijn vader is van het principe 'spaar voor je doelen, en geef geld niet zomaar uit'. Als ik mezelf ver gelijk met leeftijdsgenoten zie ik dat ik relatief veel spaar en goed nadenk over de toekomst. Sommi gen hebben een zomer gewerkt en geven het in de nazomer allemaal uit aan iets wat ze leuk vinden. Dat mag uiteraard, maar ik zou altijd proberen minstens de helft opzij te zetten." ,,Ik volg het Natuur Gezond heidprofiel met onder meer biolo gie en scheikunde. Voor de profiel keuze heb ik gekeken naar de vak ken waar ik het beste in ben. De Woont met: vader, moeder en broertje in Terneuzen Huisdieren: hondje Morris en kat Minoes School: vwo 5 op het Lode- wijk College in Terneuzen Hobby's fitnessen, winkelen en wandelen met de hond Bijbaantje: baliemedewerker bij Bakkerij van de Velde en doordeweeks kinderoppas Verliefd: nee keuze is niet zozeer met het oog op een vervolgopleiding. Ik vind pre senteren leuk en de omgang met mensen spreekt me aan. Mijn plan is om een communicatieve studie te gaan volgen. Werken in de mar keting lijkt me leuk voor later, of op de communicatieafdeling van een groot bedrijf. ,,Vooral taalvakken. Ik doe aan tweetalig onderwijs op school, al mijn vakken zijn in het Engels, be halve Nederlands, Frans en Duits. Vorig jaar heb ik mijn 'Came- bridge' afgerond, een soort ba cheloropleiding die je met tweeta lig onderwijs kan volgen en aan toont dat je vakken in het Engels aankan." ,,Ik fitness bij Bodyline in Terneu- zen, daar kom ik al jaren. Vaak ga ik er twee avonden in de week sa men met vriendinnen naar toe. Wandelen is ook een grote hobby, omdat ik vaak een stukje ga lopen samen met mijn hondje Morris. Vroeger heb ik toneel- en turnles- sen gevolgd, maar momenteel zit ik niet op een teamsport." ,,De mentaliteit is hier heel fijn. Het ons-kent-onsgevoel spreekt me aan. Bijna in heel Zeeland is het strand op een steenworp af stand, in de zomermaanden ga ik zelf graag naar Breskens of Cad- zand. Vlak naast België wonen er vaar ik ook als positief. Vanuit Ter- neuzen ben je zo in grote steden als Gent en Antwerpen. Vooral Gent is een heel fijne stad om lek ker te winkelen of om uit eten te gaan." ,,Fijne uitgaansgelegenheden. Ik vermoed dat je in Middelburg wel meer mogelijkheden hebt, maar in Terneuzen is het allemaal erg mi nimaal." ,,Ik ga waarschijnlijk studeren bui ten de provincie, maar er is een goede kans dat ik hier ooit weer te rugkeer hoor. Ik wil eerst nog verre reizen maken, bijvoorbeeld naar Australië, Amerika, Canada en India. Ik vind Zeeland erg fijn om te wonen. Dicht bij het strand en lekker gemoedelijk, dat spreekt me aan. Het voelt als thuis." Myrthe Leenhouts zocht een kaartje voor deelname aan de Wandelmarathon en tikte er één op de kop. En zo liep de uit Vlissingen afkomstige Leenhouts afgelopen zondagvan Burgh- Haamstede naar Zoutelande. Wilma Valk ,,Ik was eigenlijk veel te laat om deel te nemen'', vertelt Leen- houts. ,,Het was mijn moeder die me op deze loop attent maakte. Door de beperkingen van corona kon ik mijn hobby, Lezers helpen lezers salsa dansen, niet uitoefenen. Met de groep zijn we daarom op zaterdagen gaan lopen. Elke keer twintig tot vijfentwintig kilo meter. We volgen de Wandel_ TV op Facebook. Dat beviel goed. Maar een marathon? Trou wens, ik had toch geen kaartje. Uiteindelijk kwam door mijn oproep in de rubriek 'Lezers hel pen Lezers' toch nog een reactie en mocht ik een kaartje overne men." Heel veel regen Afgelopen zondagmorgen stond Myrthe in de startblokken. ,,We liepen met een heel gemêleerde groep. We kenden elkaar alle maal van de salsa-groep. Het was fantastisch, maar wel pittig. Heel veel regen, harde wind en hoog water waardoor we echt door het losse zand moesten ploegen. Toen stonden daar in eens mensen van de organisatie met broodjes kroket en ander lekkere dingen, zoals echte Zeeuwse bolussen. Dat gaf de burger weer moed. En, Walche ren is zo mooi! Als extra cadeau tje brak op het einde de zon nog even door. Om 15.38 uur waren we binnen. Achteneenhalf uur lopen, mijn eerste marathon. Ik ben blij dat ik toch de oproep in de rubriek 'Lezers helpen Le zers' geplaatst heb. Dit was dan wel mijn eerste wandelmara thon, maar dit blijft zeker niet de laatste. Dit smaakt duidelijk naar meer." GO WOENSDAG 6 OKTOBER 2021 'Werken in de marketing lijkt me leuk voor later' Hans Puik Welke invloed hebben de coronamaatregelen gehad op jouw leven? Wat leer je van je vader en het werk voor zijn eigen bedrijf? Je zit in vwo 5, weet je al wat je wil worden later? Romy van Hoeve Geboren: 28-10-2004 Romy van Hoeve: ,,Ik was blij toen we weer naar school konden.' In welke vakken ben je goed? Wat zijn je hobby's? Hoe bevalt het opgroeien in Zee land? Wat mis je in Zeeland? Verwacht jij over tien jaar nog steeds in Zeeland te wonen? In de rubriek 'Lezers helpen Lezers' van deze krant zoe ken mensen dingen of wil len graag overbodige spul len weggeven. Meestal is deze oproep niet tever geefs. Regelmatig worden lezers blij gemaakt met een reactie. Myrthe Leenhouts zocht een kaartje voor deelname aan de Wandel marathon. inn tin Myrthe Leenhouts liep zondag haar eerste Wandelmarathon. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41