II II Raad geeft toch fiat aan extra geld scholen 6 HUISVESTING SOCIALE CLIËNTENRAAD WALCHEREN Over een jaar raakt de Kledingbank Zeeland haar onderkomen kwijt. Haar hulpvraag aan de gemeente Middelburg om bijna een miljoen euro beschikbaar te stellen voor nieuwe huisvesting is in het verkeerde keelgat geschoten bij de Sociale Cliëntenraad Walcheren. „Liefdadigheid is symptoombestrijding en nooit een oplossing voor armoede." een nieuw pand en dat verhuurt aan de Kledingbank. Omdat de tijd begint te dringen, heeft de Kledingbank in juni nog eens bij de gemeente aan de bel getrokken. Ze heeft 1400 vierkante meter nodig voor het opslaan, sor teren en uitgeven van tweede hands kleding. De bouwkosten schat de Kledingbank op 950.000 euro. Met ongeloof Daar is de Sociale Cliëntenraad Walcheren (SCW) erg van ge schrokken. Die organisatie geeft de gemeenten gevraagd en onge vraagd advies over het sociale be leid, waaronder armoedebestrij- ding. ,,Met ongeloof namen wij kennis van dit verzoek van de Kle dingbank Zeeland. De SCW zou het niet uit te leggen vinden wan neer dergelijke hoge financierin gen ooit ten laste zouden komen van de gemeentelijke armoede- budgetten", waarschuwt de SCW in een brief aan de gemeenteraden en colleges van Middelburg, Veere en Vlissingen. ,,Ik snap hun punt en ik snap heel goed dat geld voor huisves ting niet uit het budget voor ar moedebestrijding moet komen", reageert voorzitter André de Korte van de Kledingbank Zeeland. ,,Op zich ga ik daar niet over, dat moet de gemeente bepalen. Wij hebben ook alleen maar aan de gemeente gevraagd om te investeren in huis vesting, niet in de Kledingbank zelf. De enige bijdrage die wij krij gen, is de subsidie voor vaste las ten." Van en voor heel Zeeland En daarvoor is de Kledingbank ook in gesprek met alle Zeeuwse gemeenten, zegt De Korte. Deze week vindt daarover weer een ge sprek plaats. ,,De meest ideale si tuatie is als wij steun krijgen van alle dertien gemeenten, zodat we in de hele provincie actief kunnen zijn." Overigens hoeft die benodigde 950.000 euro niet volledig van de gemeente Middelburg te komen, merkt De Korte op. „Daarvoor kij ken we ook naar sociale investeer- De enige bijdrage die wij krijgen, is de subsidie voor vaste lasten ders, en die kennen we ook. Maar we beginnen bij de gemeente Middelburg omdat we wel hier ge huisvest willen blijven." heeft nog niets opgeleverd. Wel is met de gemeente gesproken over de mogelijkheid dat die voorziet in De Kledingbank Zee land is al jaren gehuis vest in het voormalige schoolgebouw aan de Ravensteijnweg in Middelburg. Maar daar moet zij in de zomer van volgend jaar uit. Een zoektocht naar een ander pand Liefdadigheid is symptoombestrijding en nooit een oplossing voor armoede Ook oppositiepartijen willen scholieren, leerkrachten en ouders hun al jaren beloofde scholen niet onthouden. Dat de drie panden meer gaan kosten door gestegen bouwprijzen, is nog te begrijpen. Maar de raadsleden van oppositie partijen POV, PvdA, CDA en SGP voelen zich 'belazerd en verraden' (Pim Kraan, POV) door het college van burgemeester en wethouders. Wethouder Rens Reijnierse had de gemeenteraad vóór het zomerre ces al kunnen waarschuwen dat de kosten nogmaals fors zouden stij gen, terwijl hij een jaar eerder - juli 2020 - beloofde dat het geraamde bouwbedrag van toen ruim 11 mil joen euro niet verder zou worden overschreden. Coalitiepartijen en oppositie partijen Christenunie, Lijst Duijndam en D66 gingen soms 'knarsetandend' (John Dooms, LPV) akkoord. Maar ze wilden het dossier nieuwbouw Souburgse scholen (dat deels al rond de eeuwwisseling begon) achter zich laten en leerlingen, ouders en leer krachten zekerheid geven. Zo snel mogelijk bouwen dus. De oppositiepartijen POV, SGP, CDA en PvdA zien de twee nieuwe Het staat u ook nu nog vrij om tegen dit voorstel te stemmen Souburgse basisscholen ook liever vandaag dan morgen opengaan, maar ze wilden niet zonder slag of stoot akkoord gaan met de handel wijze van wethouder Reijnierse. Die zou willens en wetens niet hebben voldaan aan de 'actieve in formatieplicht' van collegeleden. Hij had de gemeenteraad al in juni of desnoods tijdens de laatste raadsvergadering in juli kunnen waarschuwen dat de bouwkosten nog eens met 2 miljoen euro zou den stijgen. Aftreden Reijnierse zegde een jaar eerder nog toe dat de bouwkosten niet bo ven de 11,2 miljoen zouden stijgen. Mocht hij die belofte niet kunnen houden, dan zou hij naar de raad komen om de leden van 'het hoog ste bestuursorgaan van de ge meente' te vragen wat er zou moe ten gebeuren. Frances Oreel (PvdA) nam hem het breken van die be lofte zo kwalijk dat ze - toen ze er rechtstreeks naar werd gevraagd door Rijnco-Jan Suurmond (PSR) - liet weten dat de wethouder zelf de conclusie zou moeten trekken dat zijn positie onhoudbaar was. Nadat de wethouder door het stof was gegaan en zich veront schuldigde, omdat hij vorige maand per ongeluk verkeerde in formatie verstrekte, gingen ook de vier partijen akkoord. Kraan (POV) kondigde wel aan dat de gemeen teraad later ('in het presidium of elders') nog eens terugkomt op de wijze van informatievoorziening. Wethouder Reijnierse bena drukte overigens dat hij niet aan het budgetrecht van de gemeente raad had getornd. ,,Het staat u ook nu nog vrij om tegen dit voorstel te stemmen." woensdag 6 oktober 2021 Hulpvraag kledingbank valt slecht Maurits Sep Middelburg Vrijwilligster Elise Cornelisse helpt haar dochter Judea de Koster en kleinkinderen Thijs en Lize met het uitzoeken van kleding in de Kle dingbank Zeeland in Middelburg. archieffoto dirkjan gjeltema - André de Korte, voorzitter Kledingbank Zeeland -Sociale Cliëntenraad Walcheren De scholieren van de Tweemas ter-Kameleon en Burcht Riet- heim kunnen uitkijken naar een nieuwe basisschool en Oost Souburg krijgt een nieuwe gym zaal. De Vlissingse gemeente raad stelde gisteravond una niem ruim 2 miljoen euro extra beschikbaar voor de nieuw bouw. René Hoonhorst Vlissingen - Rens Reijnierse, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38