s? Ongeschonden blazoen moet Fors meer loon voor personeel Oiltanking Mac Kris Kross Amsterdam op Vestrock Downtown 2 De wereld moest het maandag ruim zes uur doen zonder WhatsApp, Facebook, Instagram, Messenger, Workplace en Oculus. Dat was schrikken. SOCIALE MEDIA NETWERK KAN ZO Commentaar Wopke Hoekstra wordt met de dag ongeloofwaardiger. Nadat vorige week bekend werd dat hij geld had geïn vesteerd via een brievenbusfirma op de Britse Maag deneilanden, bekende hij gisteren tijdens het wekelijkse vra genuurtje in de Tweede Kamer dat hij ook geld voor zijn pensi oen heeft belegd via belastingeiland Guernsey. Het gebeurde allebei voor hij minister van Financiën werd. Kort voor hij aan trad, deed hij beide beleggingen van de hand. De winst maakte hij over naar een goed doel. Hij is er niet rijker van geworden en hij heeft de wet niet overtreden. Dat pleit hem niet helemaal vrij. ,,Ik had zorgvuldi ger moeten zijn", erkent hij zelf ook. Als bewaker van de schat kist hoort juist de minister van Financiën een voorbeeld te zijn in de strijd tegen belastingontwijking. Feitelijk wilde hij niet mee betalen aan gemeenschappelijke voorzieningen, wat asociaal is. En erger nog, hij hielp constructies financieren die zijn opge zet om het geld van 's werelds ergste criminelen wit te wassen. D66 wil nu dat nieuwe bewindslieden hun financiële handel en wandel openbaar maken voor ze aantreden. Voor een aantal gekwalificeerde mensen zal dat een obstakel zijn om minister te willen worden. Toch is het een logisch voorstel. Ministers horen een ongeschonden blazoen te hebben. Niemand heeft er wat aan als halverwege hun termijn een smetje wordt ontdekt. Het verlamt hun functioneren en hun vergezochte excuses on dermijnen de geloofwaardigheid van de politiek. Feitelijk wilde hij niet mee betalen aan gemeenschappelijke voorzieningen, wat asociaal is De forse loonstijging komt volgens FNV Havens vooral omdat er nog geen cao bij Oiltanking bestond. Werknemers krijgen een structu rele loonsverhoging in drie stap pen, een eenmalige uitkering van maximaal 750 euro netto en een be oordelingstoeslag van zo'n twee procent per jaar. Vanaf drie jaar voor de AOW- leeftijd kunnen werknemers eerder ALMANAK Die Terneuzense vader was druk aan het werk toen doch terlief hem stoorde. De puber wilde weten hoe ze bij DigiD kon inloggen om bij haar coro napas te komen. Het was be langrijk en ze had de code zo snel mogelijk nodig. Druk als hij was, maakte hij wat tijd vrij met pensioen. Daarnaast is ook de doorbetaling van de pensioenpre mie geregeld tot aan de wettelijke pensioenleeftijd. De cao gaat per 1 juli van dit jaar in. FNV Havens is tevreden met het cao-resultaat. FNV- Eerste cao in geschiedenis van bedrijf bestuurder Chant van den Berg: ,,Vorig jaar zijn werknemers van Oiltanking massaal lid geworden van de FNV. Samen hebben zen nu een goede cao bereikt. Belangrijk voor de medewerkers van de opera tionele dienst is dat nu ook de ploe- gentoeslag meetelt voor de hoogte van de dertiende maand." om zijn dochter uit de brand te helpen. Het was immers be langrijk. Toen hij haar appte met de vraag of het allemaal gelukt was, kreeg hij te horen waarom het zo dringend was. 'Bedankt hoor pap. Het is ge lukt. We zitten nu binnen bij de Mac!' Team van kapster Jessica Price wint internationale prijs Speeltuin vaart wel bij Kiwanis Quiz GOES Inloopspreekuur Coming Out Day Urenlang was het stil in de Zeeuwse buurt-whatsappgroepen die normaal gesproken verdachte bewegingen melden. Niet alleen WhatsApp lag er maandagavond uit. Het voelde een beetje vreemd. Een wake up call: nee, sociale media zijn geen nutsvoorziening. Ze kun nen gewoon opeens verdwijnen. Mét al jouw contacten, berichten en foto's. Bij internetprovider Delta kwa men veel telefoontjes binnen over de storing, vertelt woordvoerder Levi Bosselaar. „Mensen gaan ervan uit dat die social media-apps altijd werken, dus denken ze: het ligt aan internet", zegt Bosselaar. ,,Dat was niet alleen bij ons zo. Als je keek op allestoringen.nl zag je bij alle provi ders een piek in het aantal meldin gen." Mis Edwin Mijnsbergen van Wij zijn de Stad Middelburg was tegen zessen bezig met het uploaden van een foto toen hij doorkreeg dat er iets mis was. ,,Op Twitter zie je gelijk: een storing. Tussen acht uur en half tien hebben mensen die overdag aan het werk waren behoefte aan nieuwe input, dan hebben ze gege ten en gaan even bijlezen op social media. Ik gebruik alle social media kanalen om ze te bereiken, behalve TikTok. Maar opeens stokte het. Je kon niks anders doen dan wachten tot de apps weer in de lucht waren. Om half een werkte het weer." In veel Zeeuwse binnensteden hebben winkeliers appgroepen ge vormd om elkaar te waarschuwen bij verdachte situaties. Die in Goes loopt gelukkig via Telegram, een al ternatiefvoor WhatsApp, verklaart Sjoerd Barends van Intersport in Goes. ,,Toen wij die groep destijds opzetten mochten er maar vijftig mensen in een whatsappgroep, vandaar." Appgroepen zijn belang- Sommige klanten hadden tijdens de storing tien procent minder handel, andere wel tachtig rijk voor de veiligheid; iedereen af zonderlijk bellen is omslachtig en tijdrovend, geeft hij aan. ,,Als zo'n groep wegvalt is dat best wel een dingetje. Op de een of andere ma nier weten de boeven precies wan neer ze moeten toeslaan." Inbraak Toeval of niet: in Haamstede werd maandag om 20.40 uur een inbraak gepleegd. ,,Dat bericht is pas om een uur vannacht in de buurt- whatsapp aangekomen", zegt Adrie van Prooijen, die de appgroep be heert. ,,Wellicht is daar toch ge bruik gemaakt van het feit dat je el kaar niet kon waarschuwen." Platforms als Facebook en Insta- Daarnaast komen ook The Pace- shifters, School is Cool, Savine, De Hobbyisten, Designer Violence en Winson Blue naar Hulst. Eerder al werd bekend dat op 5 en 6 novem ber Chefs Special, De Staat, Maan, Ramkot, Hang Youth, Donnie en Frans Duijts naar Hulst afreizen. Vanwege de coronacrisis konden de reguliere edities van Vestrock in juni niet doorgaan. Daarom is er een najaarsvariant bedacht. Die zou aanvankelijk op de Grote Markt worden gehouden, maar de belang stelling was zo groot dat er naar een nieuw terrein aan de Oceaniëweg (naast de brandweerkazerne) wordt uitgeweken. Kaarten Vestrock Downtown probeert met mooie tenten de intieme sfeer te benaderen die het festival in de zo merse variant ook altijd ademt. Door de verplaatsing naar een an dere stek is er nog een beperkt aantal kaarten voor Vestrock Downtown verkrijgbaar. woensdag 6 oktober 2021 De ruim 70 medewerkers van Oiltanking Terneuzen krij gen er fors meer loon bij. De eerste cao in de geschiedenis van het bedrijf biedt een loons verhoging van tenminste 15,6 procent in de komende 3,5 jaar. Ook kunnen medewerkers eer der met pensioen. Frank Balkenende Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Kapster Jessica Price uit Terneuzen heeft met haar team van Hairstudio Infinity een internationale prijs gewonnen. De kap pers van de salon uit de Noordstraat deden mee aan een wereldwijde wedstrijd van Goldwell Haarproducten. Vanwege corona ging het om een fotowedstrijd. Uit honder den inzendingen werd de interpretatie van 'cultu rele diversiteit en kleur rijke revolutie' van het Terneuzense team als winnaar uitgekozen. Dat betekent erkenning, een geldprijs van 2500 euro en aandacht in het Este- tica Magazine. TERNEUZEN Openluchtspeeltuin Oranjekwartier in Terneu zen hoopt dat zoveel mo gelijk teams op donder dag 14 oktober meedoen aan de jaarlijkse Kiwanis Quiz in het Scheldethea- ter. De opbrengst van de quiz komt namelijk ten goede aan de speeltuin, die dit jaar zo'n dertigdui zend bezoekers be groette. De quiz wordt voor de veertiende keer gespeeld door zaken- en vriendenteams. Elk team van vier mensen buigt zich over grotendeels Zeeuws-Vlaamse vragen. Inschrijven kan via kiwaniszvl.nl. De GGD Zeeland houdt maandag 11 oktober op Coming Out Day een in loopspreekuur voor LHBTIQ+personen van 09.00 tot 12.00 uur op de Westwal 37 in Goes. Tijdens het spreekuur staan de verpleegkundi gen van de afdeling Sek suele Gezondheid klaar om advies te geven en vragen te beantwoor den. Ook is het mogelijk om een gratis SOA-test te laten afnemen en in be paalde gevallen een gra tis hepatitis B-vaccina tie te krijgen. Het is niet nodig een af spraak te maken. Grote storing Ondine van der Vleuten Vlissingen - Dennis Castel, ZeeuwsOnline.nl De najaarsversie van festival Vestrock in Hulst is acht nieuwe namen rijker. DJ-trio Kris Kross Amsterdam en de smartlappen- zangeres Sophie Straat zijn in het rijtje opvallende namen. Raymond de Frel Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34