geef je vacature het bereik die het verdient 27 ALTIJD AL nationale vacaturebank LEVEN NIETS ACHTERHOUDEN Bij een aanvraag voor een interview checkte ik eerst of we het over mijn liefdesleven moesten hebben Ik hoop gewoon dat als ik erover praat of successen behaal, ik mensen kan inspireren en dat zij daar kracht uit kunnen halen." Lamers hoopt dat er meer begrip ontstaat voor transgenders, juist door er zo openhartig over te praten. ,,Op die manier hoop ik een lans te kun nen breken." Daarvoor moest de blondine over de laatste drempel in haar leven stappen: het bespreken van haar liefdesleven. ,,Ergens voelde ik een soort verplichting, dat ik het voor anderen moest doen. Ik dacht bij mezelf: ik ben zo eerlijk, maar waarom dan niet daarover?" Dat Lamers het onderwerp altijd probeerde te vermijden, komt ook omdat het daten als transgender een stuk moeilijker is, legt ze uit. Echt Gezegend Bang voor reacties op de documen taire is Lamers inmiddels niet meer. Ze vindt de meningen van haar naas ten veel belangrijker. ,,Ik lees de reac ties wel, hoor. Maar ik word er niet per se heel gelukkig van. Toevallig heb ik laatst Twitter verwijderd, ik doe er niks mee en het is een uitlaat klep voor computerhelden. Die nega- tiviteit heb ik niet nodig." Lamers werkt bovendien ook nog aan een boek met haar moeder, waarin ze gezinnen die hetzelfde hebben gemaakt, handvatten willen bieden. Het leven lacht haar toe en dat is te merken aan het humeur van het topmodel. ,,Ik sta echt, en zo voelt het ook, middenin het leven. Ik geniet van de dingen die ik mag doen en werk hard aan mijn carrière. Ik ben een gezegend mens." zien, alle emoties komen aan bod. Zowel blijdschap, boosheid als ver driet. Ik vind het spannend, maar het is wel goed. En ik ben er voor mijzelf achtergekomen dat het bevrijdend werkt." Een soort helende werking dus, zou je kunnen stellen. ,,Het werkte inderdaad als een soort therapie. Dat had ik niet verwacht. Ik begon te reflecteren op vroeger: wie ben ik nu eigenlijk? Het voelde bijna als soul searching." Dat het af en toe ook heel zwaar was en ze zich afvroeg waar ze aan was begonnen, nam Lamers voor lief. ,,Ik heb vanaf het begin gezegd: 'Als ik dit doe, moet ik 100 procent eerlijk zijn.'" Regisseur Elza Jo Tratlehner kon dat alleen maar waarderen. De twee bouwden een hechte band op. ,,We zijn een eenheid geworden daarin. Het draaide niet alleen om juice, ze heeft er echt een integer eindproduct van gemaakt." Taboe Lamers won in 2015 als eerste trans gender de tv-competitie Holland's Next Top Model. Ze vertelde pas later in het programma dat ze als jongen geboren was en wist toen ook dat ze, mede door die onthulling, in de schijnwerpers zou komen te staan. Ze was er toen niet op uit een rolmo del te zijn. ,,Ik ben er niet om mensen te vertellen hoe ze het moeten doen. inhoudelijk ingaan op vragen over haar liefdesleven en onthullen óf er iemand in haar leven is, is dan ook geen doen. ,,Het grappige is: er wordt naar gevraagd in dit interview, maar het is zo'n groot verhaal. Dus heb je even? Ik kan dit niet in tien minuten uitleggen", grinnikt Lamers. ,,Daar is dus blijkbaar een docu voor nodig. Het is gewoon complex en dat hoort het niet te zijn." altijd het beste resultaat. Vind sneller en relevante kandidaten op nationalevacaturebank.nl/boost PC WOENSDAG 6 OKTOBER 2021 Loiza Lamers won als eerste transgender Hol land's Next Top Model. FOTO ELZA JO TRATLEHNER/ VIDEOLAND c Altijd al Loiza is vanaf vandaag te zien op Videoland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27