II 25 Handbalster Estavana Polman zal terugkeer in Oranje niet overhaasten Estavana Polman sluit weer aan bij het Nederlands handbalteam, al verloopt haar revalidatie nog niet zo voorspoedig als gehoopt. „Maar er is nog geen paniek, ik ga voor het WK.'' ,,Ik had twee keuzes", zegt Estavana Polman (29). ,,In een hoekje gaan zit ten..." Even spert de handbalster haar bruine ogen wijder open, terwijl ze de mensen om haar heen aan tafel goed aankijkt. ,,Ook goed, hè, als mensen dat doen." Laat niemand zich veroordeeld voelen. ,,Maar ja, daar heb ik niet voor gekozen." Daarom zit ze hier, in een kleine persbijeenkomst in een hotel in Naarden, waar Polman bij haar en tree nog lachend zei: ,,Ik lag net zo lekker op mijn bed. Waarom ben ik nodig? ik speel deze week niet eens mee." Want terwijl Nederland zich voor bereidt op de EK-kwalificatiewed- strijden tegen Belarus (vandaag in Almere) en Griekenland (zondag op Kreta), gaat sterspeelster Polman verder met haar revalidatie. In juni onderging ze voor de tweede keer in tien maanden een knieoperatie aan haar kruisband, met bijbehorende langdurige revalidatie. Ze miste na het EK ook de Olympi sche Spelen, terwijl ze juist dacht net op tijd hersteld te zijn. En over twee maanden ontbreekt ze wellicht ook op het WK, waar Ne derland de in 2019 behaalde titel ver dedigt. Toen, in Japan, werd Polman verkozen tot beste speelster van het toernooi. ,,Maar er is nog geen pa niek. Ik ga er nog wel voor, dat is de bedoeling. En ik denk dat het kan. Ik geef het meer kans dan het halen van de Olympische Spelen. Maar ik zal niks overhaasten." Ze had gehoopt inmiddels verder te zijn in haar revalidatie. ,,Soms heb je plan 1 en plan 2. En soms werken plan 1, 2 en 3 niet en moet je naar plan 4. Daar zit ik nu." In een medisch lab testte ze het krachtverschil tussen haar beide benen. Rechts loopt nog te veel achter om een rentree in het veld te maken. Maar het grote probleem zit in de reactiesnelheid van haar rechterknie. Die is 40 procent trager dan in haar goede knie. Polman wijst naar haar hoofd: ,,Ik moet gewoon honderd duizend keer oefenen om te zorgen dat het weer samenwerkt. Dus nu zijn we volle bak aan het werk met veel kilo's om dat toch te stimule ren." Gewend Ze is bijna altijd direct. Ja, zo'n bles sure voor de tweede keer in korte tijd, dat is 'kut'. Tegelijkertijd zegt ze: ,,Met mij gaat het goed. Met mijn knie iets minder, maar met mij su- pergoed. Kijk, ik heb natuurlijk een kind gebaard. Ik heb een rug gebro ken op twee plekken, ik moest op nieuw leren lopen (op 16-jarige leef tijd was ze betrokken bij een auto ongeluk, red.). Ik ben wel wat ge wend." Natuurlijk dacht ze ook 's avonds thuis in Denemarken, waar ze voor Soms heb je plan 1 en plan 2. En soms werken plan 1, 2 en 3 niet en moet je naar plan 4. Daar zit ik nu het handballen woont, een enkele keer: waar doe ik het toch voor? 'Ga lekker terug naar Nederland, Es, lek ker naar je familie.' En dan schonk ze zichzelf een wijntje in, keek rond en dacht: nou, ik heb het toch best wel goed? Het is ook haar ego dat meespeelt, zegt ze. ,,Ik wil zelf bepalen wanneer ik stop. Zo kan ik het niet accepteren, ik wil er alles aan gedaan hebben. Dat ik mezelf nooit wat kan verwij ten." Frustrerend is het wel, revalideren. „Maar ik heb de mazzel dat ik een fantastisch gezin heb. Ik zit niet al- een op een kamertje, zoals veel an- lere sporters. Ik heb helemaal geen ijd om thuis alleen te gaan malen. Maar ik moet dit, revalideren, ge woon doen om weer terug te kun nen komen bij wat ik het aller leukste vind." Ze heeft een ho ger doel dan het WK in decem ber: ,,Ik wil nog vier a vijfjaar spe len." Corona De vraag of ze overhaast te werk ging voor de Spelen, voordat ze voor de tweede keer tegen problemen met haar kruisband opliep, hoorde ze va ker. „Absoluut niet, mijn testen wa ren allemaal perfect." Wel twijfelt ze over haar terugkeer in het veld nadat EK-KWALIFICATIE Programma ze corona had gehad. ,,Ik had maar twee keer getraind, misschien is dat na een zware blessure niet optimaal. Maar goed, als je me nu in dezelfde situatie in het veld zet, zou ik er weer volledig voor gaan. Ik doe dingen niet half." Nu volgt Polman nog voornamelijk haar eigen programma, mijdt al het fysieke contact op het veld, maar haakte juist op eigen verzoek aan bij deze trainingsperiode van Oranje. ,,Om toch weer even deel te zijn van het team, na twee toernooien te heb ben gemist." woensdag 6 oktober 2021 'Met mij gaat het goed, met mijn knie iets minder' Lisette van der Geest Naarden Estavana Polman tij dens het WK-duel met Noorwegen, in decem ber 2019. Ze werd ver kozen tot beste speel ster van dat toernooi. FOTO ANP - Estavana Polman GROEP3 Vandaag Nederland - Belarus (18.00 uur, Almere) Morgen Duitsland - Griekenland Zondag Griekenland - Nederland (16.00 uur, Heraklion) Duitsland - Belarus Nummer 1 en 2 naar EK 2022 in Slovenië, Noord-Macedonië en Montenegro

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25