II 22 Maar Frenkie de Jong vindt kritiek op spel én LETLAND - NEDERLAND Frenkie de Jong ging in 2019 naar Barcelona in de hoop dat hij met zijn club de voetbalwereld zou regeren. Dat pakt in de praktijk even anders uit en de bondscoach liet hem bij aankomst in Zeist ook bewust even met rust, maar de middenvelder zegt niet 'in de put' te zitten. jggom F Atletiek Voetbal Wielrennen Misschien moeten ze in Catalonië overwegen om Frenkie de Jong wat vaker naar voren te schuiven om met de pers te praten over de crisis van FC Barcelona. De Nederlandse middenvelder blijft zich ook nu hij met zijn droomclub in een diep dal terecht is gekomen kalm, vriende lijk en realistisch uiten, óók als hij met kritiek wordt geconfronteerd. ,,Het komt echt goed'', zegt de 24- jarige De Jong. Dat is voor velen nog maar de vraag. Barcelona heeft er financieel een bende van gemaakt en dat krijgt inmiddels ook zijn weerslag in sportieve teloorgang. Dat moet De Jong, die in de zomer van 2019 naar Camp Nou kwam om met zijn droomclub te regeren in de Primera División en de Champions League, toch zorgen baren. ,,De resultaten zijn slecht, daar kan niemand omheen'', zegt De Jong in Zeist. ,,Als je mij vraagt ofik er gek van word, dan zeg ik 'ja' als het over de resultaten gaat. Niet om wat er allemaal omheen gebeurt hoor. Er hangt een negatief senti ment rond de club, maar daar zit ik niet van in de put of zo.'' Door de sportieve miskleunen in de Champions League tegen Bay- ern München (0-3) en Benfica (3-0) en het morsen van punten in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao (1-1), Granada (1-1), Cadiz (0-0) en Atlético Madrid (2-0) daalt er uiteraard ook kritiek neer op de international. ,,Ik denk dat het soms wat overdreven wordt'', zegt De Jong. ,,Nee, ik ben niet in de vorm van mijn leven. Maar ik speel ook niet slecht. Na de wedstrijd tegen Benfica las ik de kritiek op mijn spel. Als je 3-0 verliest, kun je nooit zeggen dat het heel lekker is gegaan, maar die uitslag betekent ook niet automatisch dat ik heel slecht was. Tegen Benfica ging niet heel lekker, maar die uitslag betekent ook niet automatisch dat ik heel slecht was Die kritiek is vaak gebaseerd op de slechte resultaten.'' Messi Dat betekent volgens De Jong niet dat hij niet genoeg van zichzelf eist. Zeker nu Lionel Messi de deur ach ter zich dicht heeft getrokken, lijkt de Nederlander de kar te moeten trekken. ,,Ik verwacht ook meer van mezelf, dat is zo'', zegt De Jong. ,,Maar Messi is de beste speler ooit. Die maakte ik-weet-niet-hoeveel goals en gaf enorm veel assists. Ik ben gewoon niet het type dat dertig goals in een seizoen maakt, ik ken geen enkele middenvelder die dat wel doet. Kijk, dat ik het elftal meer op sleeptouw moet nemen, daar kan ik inderdaad nog meer in doen. En nul goals en twee assists, dat kan ook beter. Maar ik denk niet dat ik een speler ben die je na een seizoen moet beoordelen op zoveel goals en zoveel assists. Of ik toch niet meer voor mijn eigen kansen moet gaan? Die eerste kans tegen Benfica, waar ik voor de keeper de bal breed leg op Luuk de Jong, die had ik ook zelf kunnen schieten. Spitsen doen dat. Maar de kans dat hij erin gaat als je voor de keeper de bal opzij legt, is groter. Ik zou het nu weer zo doen. En als die bal er wel in was gegaan, is er niemand die zegt 'Frenkie, zelf schieten dat soort ballen'. Later kopte ik nog een bal terug, die ik misschien beter zelf op doel had kunnen koppen. Dat is waar.'' Break Barcelona snakt naar doelpunten om uit de crisis te komen. De Jong knikt instemmend. ,,Maar haal bij SHORTTRACK Schulting en Knegt naar Azië Amy Pieters heeft de tweede rit in de Wo men's Tour in Groot-Brittannië op haar naam geschreven. Clara Copponi is de nieuwe leidster in het klassement. Pieters volgt, met dezelfde tijd, op de tweede plek. Van Poppel Danny van Poppel heeft de wielerkoers Bin- che-Chimay-Binche gewonnen. De renner van Intermarché-Wanty-Gobert reed in de slotkilometer weg uit een eerste groep. Van Poppel (28) rijdt volgend jaar voor Bora- hansgrohe. Het was voor Van Poppel zijn tweede zege dit seizoen. Suzanne Schulting en Sjinkie Knegt voeren de Nederlandse shorttrackploeg aan voor de eerste wereldbekerwedstrijden van het sei zoen. Bondscoach Jeroen Otter gaat met zes mannen en zes vrouwen naar Beijing (21 tot en met 24 oktober) en Nagoya (28 tot en met 31 oktober). Na terugkeer volgen de laatste twee wereldbekerwedstrijden, die gelden als olympisch kwalificatietoernooien. «ken I Geertruida komt bij selectie Bondscoach Erwin van de Looi heeft Luts- harel Geertruida (21, foto) alsnog opgeroe pen voor Jong Oranje. Het team begon de kwalificatie voor het EK 2023 met een over winning op Moldavië (3-0). De ploeg van Van de Looi speelt vrijdag in Lausanne te gen Zwitserland en ontvangt vier dagen la ter Jong Wales in Nijmegen Quotevandedag 'Het is ook een beetje wie ik ben, het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is' woensdag 6 oktober 2021 GO as a De Noorse Ada Hegerberg (26, foto) staat na 21 maanden blessureleed voor haar ren tree. De aan- valster van de Franse topclub Olympique Lyon is her steld van een knieblessure. 33 Oud-renners Pim Ligthart en Huub Duijn worden ploeg leider bij Team DSM. Ligthart (33) beëin digde eind vorig jaar zijn carrière, Duijn (37) deed dat al in 2019. 'Verwacht ook Mikos Gouka Zeist - Frenkie de Jong (24) WIELRENNEN JONG ORANJE Kenia wil over vier jaar als eerste Afri kaans land de WK atletiek or ganiseren. De Keniaanse bond heeft zich officieel kandi daat gesteld. Rwanda kreeg onlangs als eerste Afri kaanse land de WK wielrennen toegewezen. —Noa Lang over zijn opstootje met Wesley Hoedt zondag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22