Verzekeraars bang voor kostenexplosie rechtsbijstand apetitiS Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! Speciaal voor u 19 Verzekerden kunnen mogelijk vaker gaan kiezen voor duurdere advocaat maken van een advocaat. Nu is dat bij vierduizend zaken per jaar. Dat worden er straks 50.000. En de kosten van zaken met een advocaat liggen drie tot zes keer zo hoog als bij andere zaken'', zegt Richard Weurding, directeur van VvV. ,,Dat leidt tot maximaal 350 miljoen euro extra kosten.'' Dat betekent dat de premie, nu gemiddeld 18 euro per maand, omhoog kan gaan. An C Verzekeraars dreigen klanten te verliezen als premie of eigen bijdrage stijgt dere mogelijkheden zijn een hogere eigen bijdrage, of een plafond aan de kostenvergoe ding. Alle opties zorgen ervoor dat meer mensen hun verzekering zullen opzeggen, volgens het onderzoek. Bij een forse verho ging van het eigen risico zouden zelfs zes op de tien verzekerden de polis beëindigen. En dat is erg, volgens Weur- ding. ,,Dat zou de toegang tot het recht enorm belemmeren. Voor mensen met een laag inko men is er de gesubsidieerde rechtsbijstand en vermogenden kunnen zich een dure advocaat veroorloven. Maar juist voor de middengroep is de rechtsbij- standsverzekering belangrijk voor toegang tot het recht.'' Toch is het de vraag of de soep zo heet wordt gegeten. Zo zou volgens het SEO-onderzoek 10 procent van de verzekerden de polis opzeggen bij een pre miestijging van 4 euro per maand. Vanwege die 48 euro ex tra per jaar extra lopen ze dan het risico op te moeten draaien voor duizenden euro's aan kos ten als ze in een juridische pro cedure terechtkomen. Of men sen de polis daadwerkelijk gaan opzeggen bij zo'n premieverho ging durft Weurding dan ook niet te voorspellen. Prijsafspraken De verzekeraars gaan ook in gesprek met de overheid en de Orde van Advocaten om te kij ken of er oplossingen mogelijk zijn. Weurding wijst op het bui tenland, waar de tarieven van advocaten veel meer geregu leerd zijn. ,,In Nederland zijn de tarieven vrij.'' En dat leidt in de praktijk tot hogere tarieven in ons land. Prijsafspraken met advocaten zouden een prijsexplosie kun nen voorkomen. ,,Maar ik ga niet speculeren over mogelijke oplossingen. Daar moeten we eerst over overleggen." Den Haag Met angst en beven wachten rechtsbijstandsverzekeraars op een uitspraak van klachten instituut Kifid. Die uitspraak bepaalt straks of verzekerden vaker dan nu het geval is zelf een advocaat kunnen kiezen om zich te laten bijstaan. Nu hebben ze dat recht alleen bij een administratieve of gerech telijke procedure. Als de klant meer te kiezen krijgt, zal dat forse consequen ties hebben voor de 3,2 miljoen huishoudens en 150.000 mid den- en kleinbedrijven met een rechtsbij standsverzekering, waarschuwt het Verbond van Verzekeraars (VvV), de brancheorganisatie. De verzekerde zal vaker voor een advocaat kiezen en dat zorgt voor een kos- tenexplosie, vrezen de ver zekeraars. VvV liet onderzoeks bureau SEO de mogelijke ge volgen in kaart brengen. „Ver wacht wordt dat een op de acht verzekerden gebruik gaat Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 31 oktober 2021. Kijk voor de overige voorwaarden op apetito-shop.nl/proefpakket. GO WOENSDAG 6 OKTOBER 2021 De rechtsbijstandsverzeke- ring kan binnenkort weleens flink duurder worden, waar schuwen de verzekeraars. Dat kan hun veel klanten kosten. Peet Vogels Wat uw woon- of eetsituatie ook is: bij apetito willen we u culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 vriesverse maaltijden! 5 van deze maaltijden kunt u nu proberen in een proefpakket voor slechts 19,95. Bestel en geniet van: Nasi goreng met kipsaté jtÊfÈÊ Macaronischotel Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree Runderhachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Bovendien ontvangt u nu ook nog eens 12 desserts t.w.v. 12,29 gratis! Dat smaakt naar meer toch? Eet u natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl/proefpakket of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak uw keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode 109-DPG1021. Eet smakelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19