mvtva fides Onbezorgd op wintersport m -m, Boek nu met skigarantie Sunweb Ontdek nu op Sunweb.nl 11 Skivakantie vanaf p.p. incl. skipas Studentenvereniging Vindicat in Groningen krijgt hoogst waarschijnlijk te maken met blijvend strengere eisen voor de vergunningverlening rond evenementen en het schenken van alcohol. Dat blijkt uit een rondgang van deze krant langs grote coalitiepartijen in de stad. Volledige sluiting van het pand van Vindicat in de binnenstad, zoals de SP voorstelt, kan in de Groningse raad niet rekenen op een politieke meerderheid. Maar de gemeentelijke politici zijn wel helemaal klaar met Vindi- cat na het zoveelste incident, afge lopen vrijdag. Toen vond een ver enigingsevenement plaats op het strand bij het Zilvermeer aan de rand van Groningen. Na afloop in timideerden dronken leden van Vindicat buschauffeurs en andere passagiers. Ook werden veilig heidshamers uit de houders in de bussen gehaald. Uiteindelijk heeft de politie op moeten treden om de situatie weer rustig te krijgen. Vindicat kwam de afgelopen ja ren meermaals negatief in het nieuws. Bij de vereniging circuleer den bijvoorbeeld zogeheten banga- lijsten, met schunnige opmerkin gen over de vermeende bedpresta- ties van vrouwelijke leden. Ook misstanden tijdens ontgroe ningen, vernielingen in een sushirestaurant en zwijgcontracten voor nieuwe leden kwamen voor. Burgemeester Koen Schuiling van Groningen ontkent in een fei tenrelaas over afgelopen vrijdag mediaberichten dat niet alleen de politie, maar ook de mobiele een heid is ingezet. Ook zijn door de studenten geen ruiten ingeslagen met de veiligheidshamers, zo als werd gemeld. Inmiddels heeft We balen enorm dat Vindicat weer negatief in de belangstelling staat een gesprek plaatsgevonden met het bestuur van Vindicat. Schuiling: ,,Nu wordt bekeken welke stappen gezet kunnen wor den om het grensoverschrijdend gedrag in de toekomst aan te pak ken. Daarbij gaat het om een verder gaande cultuurverandering binnen de vereniging." Vindicat laat in een verklaring weten 'zeer geschrokken en ont daan' te zijn over wat zich heeft voorgedaan. Tot nader order zijn alle evenementen opgeschort. ,,Na alle stappen die we in de afgelopen j aren gezamenlijk gezet hebben om de verenigingscultuur te verbete ren, balen we er enorm van dat Vin- dicat door dit wangedrag nu weer negatief in de belangstelling staat. We zullen in de komende maanden dan ook alles doen wat wij kunnen om te laten zien dat deze gebeurte nissen geen representatief beeld van onze vereniging schetsen." Voor zulke excuses kopen de Groningers helemaal niets, oor deelt de plaatselijke SP. ,,Zij zitten al jaren opgescheept met wantoe standen die het imago beschadigen van de stad en van studenten die zich wel gedragen", aldus fractie voorzitter Jimmy Dijk. Feesten, ac tiviteiten en evenementen van Vindicat moeten daarom niet meer plaatsvinden in Groningen. De SP wil verder dat het college van bur gemeester en wethouders overlast gevende verenigingspanden sluit en de horecavergunning van deze vereniging intrekt. Scherpe veroordeling Coalitiepartijen GroenLinks, PvdA en D66 veroordelen de excessen bij Vindicat ook scherp, maar zij stel len dat het sluiten van een vereni ging waarschijnlijk niet mogelijk is. Wel pleiten ze ervoor dat de regels voor de horecavergunning en eve nementenvergunningen van Vin- dicat worden aangescherpt. Ook moeten de afspraken met de hoge school en universiteit in Gronin gen, vastgelegd in een convenant, nog strenger worden. Fractievoorzitter Mirjam Wijnja van GroenLinks: ,,We willen de in cidentenpolitiek doorbreken. De burgemeester zegt dat ieder inci dent bij Vindicat steeds voor ver dere escalatie van incidenten zorgt. Wij willen weten wat dat concreet betekent. Pas daarna kunnen we de beste route bepalen." Volgende week woensdag vindt een raadsvergadering plaats in Gro ningen waarin Vindicat aan de orde komt. Ambtenaren zullen vóór die tijd, op verzoek van de gemeente raad, een lijst aanleveren met maat regelen die eventueel genomen kunnen worden om de gewraakte studentenvereniging in het gareel te brengen en te houden GO WOENSDAG 6 OKTOBER 2021 Groningen wil Vindicat knechten Edwin van der Aa Groningen - Verklaring Vindicat De sociëteit van Vindicat, hartje Groningen. foto shutterstock

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11