Sf? 9 V 1 - - Örsted1 DELTA De Kustmarathon van 2021 was koud en nat. Het evenement was niettemin de spreekwoordelijke zonneschijn die na elke regenbui komt. Na anderhalf jaar van ellende rond het coronavirus mocht bijna alles weer en daar werd van Burgh tot Zoutelande optimaal gebruik van gemaakt. De achttiende editie was er juist daarom eentje om nooit te vergeten. Een terugblik, met veel plussen en een enkele min. Vlissingen Terwijl duizenden mensen op de Dam in Amsterdam protesteerden tegen de coronapas en hun 'vrij heid terug eisten', voelden dui zenden sporters zich aan de Zeeuwse kust juist al ontzettend vrij. In heel het Kustmarathon- weekeinde was corona totaal geen issue. Er werd niet over gerept aan de start en niet aan de finishlijn. Het ging weer eens alleen maar over sporten, afzien, genieten, on dersteunen en supporteren. De deelnemers en hun volgers waren positief gestemd en drukten zich zelf vaak in superlatieven uit. Met de Light Kustrun voor wande laars en de afstand van 15 kilome ter bij de Ladiesrun waren er voor het eerst in zeven jaar weer nieuwe onderdelen in het Kust- marathonweekeinde. Het is be wonderenswaardig om te zien hoe het organisatiecomité aan wensen van sporters tegemoet komt. Ga er maar aan staan: zo'n 9000 mensen in beweging brengen! De onderdelen van de Kustmara- thon hebben geen officiële sta tus. Afstanden zijn bijvoorbeeld niet tot op de meter nauwkeurig nagemeten en er wordt losjes met onverwachte zaken omgespron gen. Zo kon Erwin Harmes in 2015 gewoon naar de finish gedragen worden, nadat hij 100 meter er voor door een mineralentekort in elkaar was gezakt. Geen haan die ernaar kraaide. Maar vrijdag, na de 15 kilometer lange Ladiesrun, liet de organisatie dat informele op het juiste moment een keer los. De nummers één en twee, die duide- lijk verkeerd waren gelopen en een veel te snelle tijd hadden neerge zet, werden later op de avond reso luut uit de uitslag geschrapt. Cha- peau! Het was mooi dat de hardloop wedstrijd van zaterdag twee Zeeuwse winnaars kreeg. Het gaf voor Zeeland extra cachet aan de terugkeer van de Kustmarathon. Misschien kan de Australiër Reece Edwards volgend jaar wel komen? Maar het zou prettig - en goed voor het aanzien van de wedstrijd - zijn als de thuislopers in het ver volg weer wat meer uitgedaagd worden. Door atleten uit de rest van Nederland of het buitenland. Misschien kan die Australiër die een wildcard had gekregen, Reece Edwards, volgend jaar wel komen? En mogelijk zijn enkele snelle Bel gische atletes ertoe te verleiden? De beelden van de Kustmarathon op Omroep Zeeland, deels gescho ten vanuit een helikopter, waren prachtig. Maar die live registratie leidde er waarschijnlijk wel toe dat er veel minder mensen langs het parkoers stonden en de atleten in een haast lege Langstraat arriveer- den. Iedereen zat voor de tv. Op sommige plekken langs de route was het nog wel sfeervol, op an dere totaal niet. Jos Boot hoort bij de Kustmara- thon. Hij is één van de mannen die nog alle edities hebben uitgelo pen. Respect daarvoor. Maar de Wandelmarathon joggend of snelwandelend afleggen en dan gevierd worden als eerste finisher in Zoutelande, dat is op z'n zachtst gezegd raar. Waarom wil je op de zondag een tijd neerzetten? De charme van de Wandelmarathon is dat je samen loopt met vrienden en/of familieleden, een inspan ning levert en juist niet op de tijd hoeft te letten. dinsdag 5 oktober 2021 GO ■gift ort verzekeringen Rabobank De deelnemers staan in Burgh-Haamstede weer ouderwets op elkaar gepropt, vlak voor de start van de Kustmarathon van 2021. fotos johan van der heijden Spreekwoordelijke zonneschijn, na anderhalf j aar vol met regen Roeland van Vliet De bekertjes water vinden gretig aftrek bij de eerste drinkpost van de Kustmara- thon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41