22 WK-KWALIFICATIE LETLAND - NEDERLAND Kort Haaland ontbreekt bij Noren Aanvaller Erling Haaland (21, foto) heeft zich afgemeld voor de WK-kwalificatiewed- strijden van Noorwegen tegen Turkije en Montenegro. Haaland miste door een spier blessure al de laatste drie duels van zijn club Borussia Dortmund. Noorwegen mist ook onder anderen Alexander Sorloth en Joshua King. Noorwegen deelt de eerste plaats met Nederland in kwalificatiegroep C. Van der Poel neemt rust Bondscoach Gerben de Knegt reist zonder Mathieu van der Poel af naar de Verenigde Staten voor de eerste drie wereldbekercros sen. Van der Poel, zondag derde in Parijs- Roubaix, neemt rust. Lucinda Brand, de we reldkampioene bij de vrouwen, neemt wel deel aan de veldritten van Waterloo (10 ok tober), Fayetteville (13 oktober) en Iowa (17 oktober). Ceylin del Carmen Alvarado ont breekt. De Europees kampioen heeft een verstoord bloedbeeld en neemt rust. Mbappé wilde weg bij PSG Kylian Mbappé (22, foto) heeft voor het eerst toegegeven dat hij afgelopen zomer Paris Saint-Germain wilde verlaten. De aanvaller werd lang gekoppeld aan Real Madrid, dat een kleine 200 miljoen euro voor de Franse international over zou hebben gehad. ,,Eind juli had ik al aangegeven te willen vertrek ken.'' PSG wees het aanbod van 200 miljoen van Real echter af. Mbappé vond het vreemd. ,,Ik wilde dat de club een transfer som zou ontvangen en daarmee een goede vervanger kon aantrekken.'' Flitsen Turnen Wielrennen Atletiek Veel bepalende spelers van Oranje kenden bij hun clubs wel eens betere tijden. Des te warmer voelt het bad in Zeist, zeker nu het optimisme onder bondscoach Louis van Gaal weer volledig is teruggekeerd. „Natuurlijk kwamen sommige jongens wat teleurgesteld binnen.'' Het geluid van kirrende kinder stemmetjes. Een lekker najaarszon netje. De vertrouwde gemoedelijk heid van spelershotel Woudscho- ten. En, aan het begin van de avond, een kalme openbare training in Zeist, de eerste keer met publiek in grofweg twee jaar tijd. Voor veel spelers moet hun te rugkeer bij Oranje aanvoelen als een kuuroord deze week, even be vrijd van de druk en sores bij hun clubs. Zo werkte dat vroeger al: ook de generatie Robben-Van Persie- Sneijder vond het heerlijk thuisko men bij het Nederlands elftal, met voetbalvrienden onder elkaar, in een vertrouwde omgeving. Zeker in de tijden waarin het bij hun clubs moeizamer ging. Juist dat laatste is bij het Oranje van nu nadrukkelijk een thema, in het bijzonder bij een aantal bepa lende spelers. Memphis Depay, Frenkie de Jong en ook Luuk de Jong staan bij FC Barcelona in het oog van een cynische wervelstorm. Georginio Wijnaldum speelt bij Paris Saint-Germain veel minder dan hem lief is. Matthijs de Ligt zit bij Juventus al wat langer in een las tige fase in zijn loopbaan. Gelukkig ,,Memphis zei het vanmiddag ge weldig'', zegt bondscoach Louis van Gaal op zijn eerste persconferentie richting de kwalificatie-interlands tegen Letland (vrijdag) en Gibraltar (maandag). ,,Hij zei: 'trainer, ik ben hier gelukkig vertrokken en ik ben heel gelukkig om hier weer te zijn.'' Van Gaal keek er op zijn Van Gaals zelfvoldaan bij, maar het po sitivisme onder zijn spelers is niet onlogisch natuurlijk. Sinds het drieluik dat Oranje in september afwerkte, afgesloten met een 6-1 zege op Turkije, is het gemoed rond het Nederlands elftal volledig ge kanteld. Het mislukte EK is nog amper een thema. En dus kon de blik richting de toekomst bij Van Gaal. Op de rela tief onbekende doelman Mark Flek- ken bijvoorbeeld, volgens de bondscoach zelf een typische 'Van Gaal-keeper'. Op debutant Noa WK-KWALIFICATIE Programma Lang, die bij de topper Anderlecht - Club Brugge in opspraak kwam door provocerend op de bal te gaan staan. (,,Dat moet hij bij mij niet doen.'') En indirect ook op de speelwijze, al zal die tijdens de lopende kwali ficatie nog sowieso niet worden aangepast. ,,Pas als we ons geplaatst hebben, is het eventueel een optie om anders te gaan spelen'', aldus Van Gaal, die eerder al uitsprak fan te zijn van 5-3-2. ,,Nu is daar nog geen tijd voor.'' Stand g Deze week kan Oranje alvast een cruciale slag slaan op weg naar een WK-ticket, met twee interlands waarin de koppositie - nu nog op doelsaldo - nadrukkelijk kan wor den verstevigd. Bij directe concur rent Noorwegen ontbreekt sterspe ler Erling Haaland zowel in het uit- duel met Turkije als thuis tegen Montenegro. Wint Oranje deze week van de 'mindere goden' Let land en Gibraltar, dan kan het in november zijn kwalificatie vervol maken. Quote van de dag 'Natuurlijk is dat geen gek idee. Gewoon doen, volgend seizoen al dinsdag 5 oktober 2021 VOETBAL WIELRENNEN VOETBAL Standard Luik heeft trainer Mbaye Leye (38) ontslagen. Standard verloor vrijdag tegen Mechelen voor de derde keer op rij. De Italiaanse wielrenster Marta Bastianelli won de massasprint in de eerste etappe van de Women's Tour Groot-Brittannië. Amy Pie ters werd negende. Wielrenner Remco Evenepoel won giste ren de Italiaanse eendagskoers Coppa Ber- nocchi. De Belg (21) reed solo naar de zege. Bram Louwije is definitief ge stopt als tur ner. De tot Ne derlander ge naturaliseerde Belg, die voor Nederland onder meer uit kwam op de WK van 2018, wordt docent. Louwije (27) laste in fe bruari al een rustpauze in. n Allan Peiper (61, foto) zat in Parijs-Roubaix voor het laatst in de ploeglei derswagen van Team Emirates. De Australiër moet stoppen wegens de be handelingen die hij krijgt tegen kanker. 2125 Tokio wil in 2025 het WK atletiek huives- ten. Locatie moet het Olym pisch Stadion zijn, waar afge lopen zomer de Nederlandse atleten liefst zeven medail les veroverden. Even bevrijd van Sjourd Mossou Zeist GROEPG Vrijdag 20.45 uur Letland - Nederland 20.45 uur Turkije - Noorwegen 20.45 uur Gibraltar - Montenegro Maandag 20.45 uur Nederland - Gibraltar 20.45 uur Letland - T urkije 20.45 uur Noorwegen - Montenegro gespeeld w v pt (v-t) 1 Nederland 6 4 1 1 13 (22-6) 2 Noorwegen 6 4 1 1 13 (12-5) 3 Turkije 6 3 2 1 11 (16-13) 4 Montenegro 6 2 2 2 8 (8-9) 5 Letland 6 1 2 3 5 (7-10) 6 Gibraltar 6 0 0 6 0 (3-25) o a 0) Leonne Stentler over idee om vrouwenklassieker Feyenoord-Ajax in de Kuip te spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22