Betogers VS: abortus is een grondrecht UNIEK w Zwitserse Alpen M met bus en trein effeweg.nl V 08810 30 800 8 BOEK ZONDER AANBETALING ALLEEN bij Effeweg.nl In Washington marcheerden de de monstranten naar het Hoogge rechtshof dat in september een strenge anti-abortuswet in Texas weigerde te blokkeren. Bijna 10.000 demonstranten verzamelden zich op een plein in Amerikaanse hoofd stad, in de buurt van het Witte Huis, voordat ze naar het Ameri kaanse Hooggerechtshof liepen. De demonstranten betoogden in totaal op 660 plaatsen in de VS met leuzen en spandoeken waarop tek sten als 'Maak abortus legaal' en 'Mijn lichaam, mijn keuze' en 'Let op je baarmoeder' stonden geschre ven. Ook waren er tegendemon- stranten bij het Hooggerechtshof. De oproerpolitie hield beide groe pen uit elkaar. tin kwamen demonstranten samen om te betogen tegen de zoge noemde 'hartslag'-wet, die recent werd ondertekend door de Repu blikeinse gouverneur Greg Abbott. De wet verbiedt abortus zodra art sen hartactiviteit bij de embryo kunnen detecteren, dat is meestal rond zo'n zes weken. Op dat mo ment weten de meeste vrouwen nog niet dat ze zwanger zijn. Er is bovendien geen uitzonde ring mogelijk in geval van ver krachting of incest in de Texaanse wet, de strengste abortuswet van de VS. Alleen als de gezondheid van de vrouw in gevaar is, kan een uitzon dering worden gemaakt. Tot nu werd 85 procent van alle abortussen in Texas na zes weken uitgevoerd. 10.000euro Rechtbanken hebben andere staten verhinderd om soortgelijke beper kingen op te leggen, maar de wet van Texas verschilt aanzienlijk om dat het de handhaving overlaat aan particulieren door middel van ci viele rechtszaken in plaats van strafrechtelijke aanklagers. Burgers kunnen zelf juridische stappen on dernemen tegen mensen die zijn betrokken bij een illegale abortus. Ze kunnen zeker 10.000 dollar (bijna 8500 euro) krijgen als ze een zaak winnen. Actiegroepen probeerden de in voering van de Texaanse abortus wet tegen te houden door een spoedprocedure aan te spannen bij het Amerikaanse Hooggerechtshof. Dat stemde echter met vijf tegen vier tegen het verzoek van de orga nisaties, die claimden dat de wet er voor zorgt dat abortus onmogelijk wordt voor zeker 85 procent van de Texaanse vrouwen die de proce dure willen ondergaan. C Hooggerechtshof buigt zich over wet die het recht op abortus beperkt Het hoogste rechtscollege van de VS komt over twee dagen weer bij een om een wet van de staat Missis sippi te bespreken. Daarin staat dat een abortus nog maar tot vijftien weken zwangerschap mag. Een abortuskliniek vocht de wet aan en won, waarna de staat naar een ho gere rechtbank stapte en ook daar verloor. De wet gaat in tegen de beroemde uitspraak in de zaak Roe versus Wade, waarin het Hooggerechtshof in 1973 oordeelde dat wetten die abortus verboden ongrondwette lijk waren. Als het hofdie uitspraak herziet, zou abortus niet meer grondwettelijk beschermd zijn. Staten zijn dan vrij om abortus te verbieden, te beperken of toe te staan met restricties. 8 DAAGSE EXCURSIEREIS w 1 Inclusief 3 treinritten: Glacier Express, Mont Blanc Express en Tasch - Zermatt Hotel Good Night Inn 3* MAANDAG 4 OKTOBER 2021 GO In de Amerikaanse hoofdstad Ook in de Texaanse hoofdstad Aus- Washington en honderden an dere steden in het land hebben zaterdag tienduizenden mensen gedemonstreerd voor het grond wettelijk recht op abortus. Buitenlandredactie Washington Reisbeoordeling Zeer goed! 970 beoordelingen Accommodatiebeoordeling 8,4 Duizenden demonstranten pleiten in Washington voor het recht op abortus. foto epa Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bjjzonder manier. Er zijn nameljjk maar liefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein van de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt aan de voet van de eeuwig besneeuwde berg Matterhorn, het icoon van Zwitserland. Geniet van deze busreis naar Zwitserland met de meest Fantastische uitzichten die u nooit meer zuLt vergeten! Ai INBEGREPEN 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit GLacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chêtelard) Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per ComFort Class touringcar In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een LiFt. De moderne kamers zjjn voorzien van douche of bad, toilet en Föhn, televisie, teleFoon en kluisje. VERTREKDATA EN PRIDZEN 13 november459, 20,27 november479, 4 december479, 11 december€469,- 8,15,22 januari€499,- 29 januari€529,- 5 Februari529, 12,19,26 Februari549, 5,12,19 maart529, 26 maart549." 2, 9,16,23, 30 april569,- ALLe fouten voorbehouden. Prijzen zjjn vanaf en per persoon. ExcLusief reserveringskosten, CaLamiteitenfonds en SGR bijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8