Weerbaarheid Axel maakt trainer trots I Terneuzen buigt voor Zundert Bijna dubbele cijfers voor scherp Lewedorpse Boys Van Dijke maakt er weer vier voor Wemeldinge 12 EERSTE KLASSE OVERWINNING De eersteklasser is op eigen veld met 3-0 te sterk voor RVVH. De sterk spelende middenvelders Mitchell de Nooijer en Cor-Pieter Pander zijn trefzeker voor de Terneuzenaren. Het duel met NSVV le- verde in de eerste helft geen doelpunten op. „Toch was ik ook tevreden over de eerste helft, want met vlagen kwamen wij er goed uit. Na rust gingen we op de zelfde voet door'', keek Destorme (foto) terug. Een eigen doelpunt van Maikel Krans en een door Jeroen Voshart benutte penalty leverden NSVV in een tijdsbestek van een paar minuten vlak voor het uur spelen een 0-2-voorsprong op. En FC Axel een domper. Na een overtre ding op Urmelon Martis kreeg ook FC Axel een strafschop, waaruit Wouter Verbraeken de aanslui tingstreffer maakte. Destorme: ,,We hebben weerbaarheid ge toond na de 0-2-achterstand. Op de één of andere manier kwamen wij terug in ons spel en na de 1 2 voelden we dat we het konden veranderen." FC Axel legde heel veel energie in het duel en was NSVV conditioneel de baas. De beloning kwam in de 84ste en 92ste minuut. Eerst scoorde invaller Roy van Ham de 2-2 en daarna bracht Ver- braeken met zijn tweede treffer FC Axel in hogere sferen. Des- torme: ,,De ontlading was heel groot. Niemand heeft verzaakt vandaag. Ik kan hier alleen maar verder op bouwen.'' LEWEDORP Met de 8-0- overwinning op Goes zette Le wedorpse Boys de grootste uitslag in het nog prille sei zoen van de derde klasse A neer. ,,Dit is een fraaie uitslag, maar de tegenstander miste redelijk wat mensen. En met zo'n uitslag, daar win je de competitie niet mee'', bagatel liseerde trainer Kees Duite- meijer de monsterzege. Halverwege leidde Lebo al met 3-0. Jasper Verdonk, Julian Zuurmond en Jarmo van Ta- tenhove beslisten het duel al voor rust. Duitemeijer: ,,Wij deden wat we moesten doen. Simpel en met geduld spelen. Dat lag ook aan de tegenstan der, want we kregen van Goes alle ruimte om te voetballen.'' In de tweede helft was het langs de lijn af en toe genieten voor Duitemeijer. ,,Ik vind 'voetbalgoals' het mooiste; doelpunten na echte combina ties.'' Na de tweede goal van Verdonk, waar een fraaie com binatie aan voorafging, liep Lebo via Dylan van Hove en Emile Kloosterman verder uit. De Hond draaide daarna rechtstreeks een corner in het doel en hij maakte ook de laat ste treffer. ,,Dit is een prima overwinning. Ik ben ook blij met de nul achterin, want de concentratie bleef er in. Het 1-0-verlies van vorige week te gen Noormannen was heel zuur. Maar al met al mag ik hier niet te veel waarde aan hechten'', besloot Duitemeijer. Vorige week prikte hij al vier keer raak tegen HKW'21 en ook zater dag tegen Schoondijke was hij vier keer trefzeker. De jonge spits heeft een neusje voor de goal en wil dit seizoen dan ook zoveel mogelijk doelpunten maken. ,,Ik wil veel scoren in deze klasse. In vergelijking met een paar jaar ge leden ben ik slimmer geworden en ook volwassener. Ik wil topsco rer van deze klasse worden en mi nimaal dertig doelpunten ma ken'', zegt de 18-jarige goalgetter. Wemeldinge is het seizoen goed begonnen en Van Dijke weet wel waarom. ,,We hebben een goede, zware voorbereiding gehad en dat helpt ons enorm. Conditi oneel zijn we sterk en iedereen is fit. We hebben tegen veel tweede en derdeklassers gespeeld. Toen was het net niet, maar nu valt alles op zijn plek. Daarnaast is er een goede klik tussen John en de groep. We zijn lekker bezig en we zien wel waar eindigen.'' Eerste klasse B Terneuzen Mitchell de Nooijer stapte zaterdag met een brede glimlach van het veld. De middenvelder van Terneu- zense Boys had met zijn eerste competitiedoelpunt de basis gelegd voor de verdiende 2-0-winst tegen RVVH. Zijn opa feliciteerde hem als eerste met zijn prestatie. ,,Je hebt een doelpunt gemaakt", zei hij met trots tegen zijn kleinzoon. Mitchell de Nooijer groeide in het duel van de eerste klasse B uit tot één van de uitblinkers in het elftal van zijn vader en trainer Dennis de Nooijer. ,,Ik heb de longen uit mijn lijf gerend. Ik moest de opkomende back van de tegenstander afstop pen, maar ik houd er een lekker ge voel aan over." De Vlissingse middenvelder vond dat hij wat recht te zetten had na de eerste wedstrijd tegen Neptu- nus. ,,Ik miste daar een grote kans. Dat heb ik gelukkig nu goed ge maakt en het heeft een mooie over winning opgeleverd." Ook Cor-Pieter Pander viel op. De Fries had in beide doelpunten zijn aandeel. Bij de treffer van De Nooijer was de ijverige middenvel der de aangever en bij de 2-0 werd Ik wist alles van RVVH. Alleen had ik verwacht dat ze hoog druk zouden zetten hij aangespeeld door Dangelo Mar- tien, waarna hij zich knap ontdeed van zijn tegenstander en onberis pelijk raak schoot. Voor de rest speelde de thuisclub collectief een sterke wedstrijd, waarbij de spelers 'vuile meters' niet schuwden. De focus van Den nis de Nooijer ligt niet alleen bij zijn team, maar richt zich ook op de tegenstander. De ploeg uit Ridder kerk, dat een top-vijfpositie ambi eert, kende geen geheimen voor de oud-profvoetballer. ,,Ik wist alles van RVVH. Alleen had ik verwacht dat ze hoog druk zouden zetten, maar dat gebeurde niet. De backs bleven meer achterin hangen." Over zijn eigen team was hij rea listisch. ,,Vergeet niet dat er maar weinig spelers op dit niveau hebben gevoetbald. Ruben en Jochem van der Meulen komen bijvoorbeeld van een vierdeklasser. Maar er staat een goede selectie, die in staat moet zijn om de eerste klasse te overle ven." In tweede instantie De discipline, waarop De Nooijer steeds hamert, zal daarbij een be langrijke rol spelen. In de eerste twintig minuten was het aftasten. Halverwege kreeg RVVH via Pa trick Lopes Martins da Veiga de eer ste kans. Terneuzense Boys ant woordde met een kopbal van 3Bi - Ewoud van Troost, die de vuisten van RVVH-doelman Kristijan Ni- colic trof. In tweede instantie schoot Bart Gort net naast. De beste kans kreeg Pander na een strakke Lars van Paemel Terneuzen ,,Vandaag speelden we tegen één van de titelkandidaten", wist trai ner Hubert van den Hemel van Ter- neuzen na afloop te vertellen. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op. Beide ploegen kregen kansen op de openingstreffer, maar deze bleef uit. ,,In de rust heb ik mijn ploeg verteld dat ze goed bezig waren en dat ze zo door moesten gaan. Ik was tevreden over wat ze in de eerste helft hadden laten zien." Na tien minuten in de tweede helft wist Zundert toch het net te vinden. Een steekpass door het hart van de verdediging werd goed afge rond: 0-1. Na de achterstand zette Van den Hemel het om en bracht Mijn eerste balcontact was gelijk de grootste kans van de wedstrijd een aantal wissels in het veld. Bart van Hanegem (17) was de laatste in valler en de jonge spits kreeg de grootste kans op de gelijkmaker. ,,Ik kwam tien minuten voor tijd het veld in. Mijn eerste balcontact was gelijk de grootste kans van de wed strijd. Helaas lag de bal wat onder me, waardoor ik hem niet goed ge noeg raakte. De keeper pakte mijn inzet ook wel goed." In de slotseconde counterde Zun- dert de ploeg uit Terneuzen er nog een keer uit, waardoor de eindstand 0-2 werd. ,,Ik ben tevreden over het wat de ploeg vandaag heeft laten zien. We hebben hard geknokt en zijn niet compleet van de mat ge speeld. Ik heb gezien wat we als ploeg kunnen brengen, dat geeft veel hoop voor de toekomst", aldus Van den Hemel. maandag 4 oktober 2021 VL Met nog een half uur te spelen keek FC Axel in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen een 0-2-achterstand aan. Tegen NSVV leek de tweede nederlaag op rij zich aan te kondigen, maar de knop ging om bij de ploeg van trainer David Destorme. FC Axel boog de achterstand om in een 3-2- zege. „Credits aan het hele team", reageerde de trainer. Klaas Verspoor Axel Bij Wemeldinge vallen de doel punten tot nu toe als rijpe ap pelen van de boom. In de vierde klasse A heeft de ploeg van John Tahapary inmiddels al dertien keer gescoord. Grote man bij Wemeldinge is diepe spits en doelpuntenmaker van beroep Thomas van Dijke. Robin Hamelink Wemeldinge Terneuzense Boys Aector Dooms 2 Terneuzense Boys 0 RVVH 48. Mitchell de Nooijer 1-0 73. Cor-Pieter Pander 2-0 -Dennis de Nooijer S Cor-Pieter Pander schiet met links de 2-0 binnen tegen RVVH. Zijn ploeggenoot Mitchell de Nooijer had eerder al de ope ningstreffer voor zijn rekening genomen. foto camile schelstraete Een gelijkopgaande wedstrijd, maar te weinig doelpunten. Dat was de conclusie die Terneuzen kon trekken na het thuisduel met Zundert. Ondanks veel mo gelijkheden, waaronder in de laatste minuut voor Bart van Ha- negem, slaagde de zondag-der deklasser er niet in om aan het langste eind te trekken. Zundert nam de punten mee (0-2). -Bart van Hanegem (17)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57