Omgewaaide bomen houden Bruse bikkels niet tegen 4 DROOMDOME HOUTEN FRAME EN EEN TENTZEIL/ ,,De regen hoor je wel, maar de wind totaal niet." Het is comfortabel kamperen in de droomdome van Erik de Wild. Een tent 2.0. Als je een maandag 4 oktober 2021 Valeska Nastaly Ellemeet Eigenlijk kun je het een soort mantelzorgtent noemen. Want de reden waarvoor Groninger Erik de Wild zijn koe peltent op camping Hakehoeve in Ellemeet opzet, is zijn moeder. Die woont in verzorgingstehuis Bor- rendamme in Zierikzee en om haar te kunnen bezoeken, moet De Wild toch minimaal vier uur rei zen. Als je dan toch je eigen tenten ontwerpt en het de goedkoopste oplossing is om maandelijks een weekje in Zeeland te verblijven is de rekensom snel gemaakt. Aanzwellende wind en een on eindige plens water uit de lucht. Niet echt omstandigheden waarbij je op het idee komt een tent op de camping in Ellemeet op te zetten. Maar het kwam zo uit voor De Wild. Hij heeft wel een grotere te genslag te verwerken gehad. In fe bruari vorig jaar, op de vooravond van de pandemie, lanceerde hij zijn eigen bedrijf DroomDome. Hij maakt zijn eigen geodesic do mes, koepeltenten. Ze bestaan uit een houten frame en een tentzeil. De stevigheid zit 'm in de con structie: alle balkjes worden in driehoeken aan elkaar verbonden met steeds een stalen ring als kop pelstuk. Erik zaagt en oliet zelf al het hout en voorziet de balken van schroefdraad aan beide uiteinden. Het resultaat: een groot bouwpak ket a la een Zweedse meubelwin kel. ,,Zo verkoop ik ze ook. Ik zeg altijd: als je een ingewikkelde IKEA-kast aandurft, kun je een DroomDome ook wel bouwen." Houtkacheltje De tent die hij op het terrein van de familie Lemsom wil opzetten is het negende ontwerp De Wild. De 009, al zijn ontwerpen geeft hij een nummer als naam, heeft een vloeroppervlakte van 30 m2. De Wild kan erin kwijt wat hij nodig heeft voor zijn verblijven. Zelfs een houtkacheltje om het comfortabel te maken. De 009 is voor De Wild zelf en iedereen die erin wil kamperen als hij niet in Ellemeet is. Want dat is de afspraak die hij met cam pinghouder Mark Lemsom heeft gemaakt. Die zag wel gat in zo'n ingewikkelde IKEA- kast aandurft, kun je een DroomDome ook wel bouwen -Erik de Wild DroomDome en reageerde daarom op de oproep van De Wild op social media voor een kampeerplek. ,,Als ze goed verhu ren, kunnen er nog wel twee of drie bij", zegt Lemsom. De Wild verheugt zich onder tussen al op zijn eerste nacht in zijn dome. ,,Er zit een groot raam in, waarmee je een prachtig pano ramauitzicht hebt." Het zit 'm al leen weer tegen: zodra het tent zeil wordt uitgevouwen om over het frame te gaan, ontdekt De Wild een scheur. Voorlopig dus nog geen kampeernacht in Elle- meet. Bomen op de weg, een stevige wind en een kleinere zak geld dan voorgaande jaren. Toch heeft het Bru's Running Team met lachende gezichten de be proeving van de Roparun weer doorstaan. Valeska Nastaly Bruinisse/Landgraaf De voorbereiding was al niet om over naar huis te schrijven. ,,We hebben niet kunnen collecteren en mochten niets organiseren, dus het werven van sponsors was lastig", zegt teamcaptain Hans Bos. Het is het team uit Bruinisse op het laatste moment gelukt om nog zo'n 5000 euro te verzamelen, bedoeld om mensen met kanker te ondersteu nen. ,,In de voorgaande jaren haal den we gemiddeld zo'n 23.000 euro op", geeft Bos het verschil maar eens aan. Voor het eerst werd de run ook in eigen land gehouden, in Limburg. Ook was de afstand korter dan die van Hamburg en Parijs naar Rotter- dam. Een miniroparun, noemde Bos de dik 300 kilometer die zaterdag en zondag moest worden afgelegd door middel van een estafetteloop. Het is altijd bikkelen voor het hele team, volgens Bos, die zelf al voor de 21ste keer dienstdeed als chauffeur, kok en coördinator. ,,De lopers zijn het meest verwend. Alles wordt voor ze geregeld. Een navigator wijst ze de weg, de fietsers houden ze uit de wind, ze worden gemas seerd en er wordt voor ze gekookt. Ze hoeven alleen maar steeds twee kilometer te lopen en zorgen dat ze hun slaapjes tussendoor doen." Ondanks de obstakels - door bo men en takken op de weg was het bikkelen - is het bijna feilloos ge gaan, laat Bos weten. ,,We zijn zelfs bijna een uur vroeger gefinisht dan gepland." Dit jaar had het team een nieuwe samenstelling, met deelnemers uit alle hoeken en ga ten van het land en Schouwen- Duiveland. Het Bru's Running Team bij vertrek naar Landgraaf. J&A Invest BV (in liquidatie) Deze rechtspersoon is ontbonden door een ontbindingsbesluit op 20 juni 2020. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen tot 2 maanden na heden ter inzage voor een ieder ten kantore van het Handelsregister van KVK en ten kantore van Finnerz BV, Hooilaan 1 te Breda. Het nieuw geleverde tentzeil bleek gescheurd en daarom moet Erik de Wild een overnachting in zijn DroomDome in Ellemeet nog even uitstellen. Het frame staat wel, daar hebben hij en campinghouder Mark Lemsom in de stromende regen aan gewerkt. foto marieke mandemaker SD Erik bouwt een mantelzorgtent FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49