Wemeldinge iedere week erg productief Terneuzense Boys te sterk voor RVVH: 2-0 Trainer Van Dijke geniet van eerste maanden bij SKNWK 13 vierde klasse B boekte SKNWK zaterdag een grote overwinning op FC de West- hoek'20. De ploeg van Johnny van Dijke won met maar liefst 0-5. De ploeg herstelde zich daarmee van het gelijkspel te gen Smerdiek. Voor Van Dijke is het zijn eerste klus als hoofdtrainer. Hij heeft het naar zijn zin bij de ploeg uit Nieuwerkerk. Na twee seizoenen als assistent bij Bruse Boys is Van Dijke goed aan zijn eerste seizoen bij SKNWK begonnen. ,,De voor bereiding was degelijk en de bekercampagne top'', zegt hij. ,,We zijn eerste geworden in een poule met de derdeklas sers Halsteren en Duiveland. Vorige week was het wel een valse start van de competitie. Dan is het extra lekker om met goed voetbal een lekkere 0-5- zege te boeken op FC de West- hoek'20'', aldus de in Dirks- land woonachtige oefenmees- ter. Voor de geboren Zeeuw zijn de tegenstanders in de vierde klasse B bijna allemaal nieuw. ,,Ik ben een tijdje uit het lagere Zeeuwse voetbal weggeweest en iedere week is eigenlijk weer een ontdekkingsreis. Wie is de tegenstander en hoe voetballen ze? Maar eigenlijk maakt dat niks uit, want ik ga altijd uit van onze eigen kracht. Wij spelen gewoon ons eigen spelletje. SKNWK heeft een goed elftal en dat zag je za terdag weer. De ploeg en ik willen presteren. Dit zal met vallen en opstaan gaan, maar het plezier staat voorop.'' Vorige week prikte hij al vier keer raak tegen HKW'21 en ook zater dag tegen Schoondijke was hij vier keer trefzeker. De jonge spits heeft een neusje voor de goal en wil dan ook zoveel mogelijk doel punten maken dit seizoen. ,,Ik wil veel scoren in deze klasse'', aldus Van Dijke. ,,In vergelijking met een paar jaar geleden ben ik slim mer geworden en ook volwasse- ner. Ik wil gewoon topscoorder van deze klasse worden en mini maal dertig doelpunten maken'', aldus de 18-jarige goalgetter. Wemeldinge is het seizoen goed begonnen en Van Dijke weet wel waardoor dat komt. ,,We heb ben een goede, zware voorberei ding gehad en dat helpt ons enorm. Conditioneel zijn wij sterk en iedereen is fit. We hebben tegen veel tweede- of derdeklas- i Thomas van Dijke scoort voor de tweede week op rij vier doelpunten sers gespeeld. Toen was het net niet, maar nu valt alles op zijn plek. Daarnaast is er een goede klik tussen John en de groep. We zijn lekker bezig en we zien wel waar we eindigen'', zo besluit Van Dijke zijn verhaal. In Terneuzen ging het spel zater dag voor rust op en neer, maar bleef het vuurwerk uit. Dat gebrek aan spektakel werd in de ope ningsfase van de tweede helft meteen gecompenseerd. Terneu- zense Boys kwam sterk uit de kleedkamer en had slechts drie minuten nodig om er 1-0 van te maken. Cor-Pieter Pander be diende Mitchell de Nooijer en die maakte geen fout. Voor de bezoekers uit Ridder kerk volgde niet veel later al de volgende tik. Stevie Soares liep in de vijftigste minuut tegen zijn tweede gele kaart aan en kreeg dus rood. Met nog ruim veertig minuten op de klok en een voor sprong zat Terneuzense Boys daarmee op rozen. Het overtal werd een dik kwar tier voor tijd uitgebuit. Pander zette Terneuzense Boys op een ruimere voorsprong (2-0). Daar mee verzekerde hij zijn club van de eerste drie punten van het sei zoen, na de eerdere 2-1-nederlaag tegen Neptunus Schiebroek. het 1-1.'' Marcel Lourens: ,,Maar na de rust hebben we het heel goed opgepakt, al was er wel een be paalde vorm van gejaagdheid. Ik kan ze - los van de uitslag - eigen lijk niks verwijten'', oordeelde hij. In de jacht op winst forceerde Kloetinge in totaal dertien hoek schoppen en een hele reeks moge- lijkheden en kansen. ,,Onze verde digers stonden vijf meter op hun helft'', zei de trainer, die de kampi oensaspiraties nog eens onder- streepte. ,,Met deze spelers mag je dat ook uitspreken. Die druk is ook wel leuk, toch? Maar dit voelt na tuurlijk aan als een nederlaag.'' maandag 4 oktober 2021 PM stip t e„tS.Gis£ll?ïa. BURGH-HAAMSTEDE In de Bij Wemeldinge vallen de doel punten tot nu toe als rijpe ap pelen van de boom. In de vierde klasse A heeft de ploeg van John Tahapary inmiddels al dertien keer gescoord. Grote man bij Wemeldinge is diepe spits én topscorer Thomas van Dijke. Robin Hamelink Wemeldinge Mats Willemse (rechts) is eerder bij de bal dan Serooskerke-speler Sil Riemens. foto marieke mandemaker Terneuzense Boys heeft de eerste punten van het seizoen binnen. De ploeg van trainer Dennis de Nooijer won in de eerste klasse B met 2-0 van RVVH, na een knallend begin van de tweede helft. Daniel Vervelde Terneuzen als nederlaag Valentijn van Keulen (links), Jeremy Hubregtse en Kyle Does burg (links) bejubelen doelpuntenmaker Tim de Winter. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45