Weerbaarheid Axel maakt trainer trots WHS veegt de vloer aan met Prinsenland Maaskant en 'Bru' van nul af Bijna dubbele cijfers voor scherp Lewedorpse Boys 12 EERSTE KLASSE PUNTENVERLIES De eerste wedstrijd op het nieuwe kunstgras levert Kloetinge geen zege op. Het duel met het taaie Heinenoord eindigt ondanks een snelle voorsprong in een gelijkspel: 1-1. Het duel met NSVV le- verde in de eerste helft geen doelpunten op. „Toch was ik ook tevreden over de eerste helft, want met vlagen kwamen wij er goed uit. Na rust gingen we op de zelfde voet door'', keek Destorme (foto) terug. Een eigen doelpunt van Maikel Krans en een door Jeroen Voshart benutte penalty leverden NSVV in een tijdsbestek van een paar minuten vlak voor het uur spelen een 0-2-voorsprong op. En FC Axel een domper. Na een overtre ding op Urmelon Martis kreeg ook FC Axel een strafschop, waaruit Wouter Verbraeken de aanslui tingstreffer maakte. Destorme: ,,We hebben weerbaarheid ge toond na de 0-2-achterstand. Op de één of andere manier kwamen wij terug in ons spel en na de 1 2 voelden we dat we het konden veranderen." FC Axel legde heel veel energie in het duel en was NSVV conditioneel de baas. De beloning kwam in de 84ste en 92ste minuut. Eerst scoorde invaller Roy van Ham de 2-2 en daarna bracht Ver- braeken met zijn tweede treffer FC Axel in hogere sferen. Des- torme: ,,De ontlading was heel groot. Niemand heeft verzaakt vandaag. Ik kan hier alleen maar verder op bouwen.'' LEWEDORP Met de 8-0- overwinning op Goes zette Le wedorpse Boys de grootste uitslag in het nog prille sei zoen van de derde klasse A neer. ,,Dit is een fraaie uitslag, maar de tegenstander miste redelijk wat mensen. En met zo'n uitslag, daar win je de competitie niet mee'', bagatel liseerde trainer Kees Duite- meijer de monsterzege. Halverwege leidde Lebo al met 3-0. Jasper Verdonk, Julian Zuurmond en Jarmo van Ta- tenhove beslisten het duel al voor rust. Duitemeijer: ,,Wij deden wat we moesten doen. Simpel en met geduld spelen. Dat lag ook aan de tegenstan der, want we kregen van Goes alle ruimte om te voetballen.'' In de tweede helft was het langs de lijn af en toe genieten voor Duitemeijer. ,,Ik vind 'voetbalgoals' het mooiste; doelpunten na echte combina ties.'' Na de tweede goal van Verdonk, waar een fraaie com binatie aan voorafging, liep Lebo via Dylan van Hove en Emile Kloosterman verder uit. De Hond draaide daarna rechtstreeks een corner in het doel en hij maakte ook de laat ste treffer. ,,Dit is een prima overwinning. Ik ben ook blij met de nul achterin, want de concentratie bleef er in. Het 1-0-verlies van vorige week te gen Noormannen was heel zuur. Maar al met al mag ik hier niet te veel waarde aan hechten'', besloot Duitemeijer. Na ruim een kwartier stond WHS in de open wedstrijd al op een 2-0-voorsprong. Daarna werden de Brabanders volledig van de mat gespeeld. De ploeg van Leon de Witte legde overtuiging aan de dag en was veel agressiever in de duels. Voorin was bovendien elke kans raak. De Witte zag zijn ploeg alle registers opentrekken, met de acht goals eerlijk verdiend over beide helften. ,,We kregen alle ruimte om te voetballen en domi neerden op alle fronten.'' Jasper Gunter opende de score, waarna de jonge Wout den En gelsman voor de 2-0 tekende. Gunter zou er later nog één ma ken en ook Arvin de Witte en Werner Marsman kregen twee goals achter hun naam. Bij Tholense Boys, dat op be zoek bij Duiveland halverwege met 0-2 leidde, werd de productie verdeeld onder Raymond ten Voorden, Jannes Deurloo (2x), Koen Nieuwkoop, Sam Nieuw koop en Brendan van As. De klok op het scorebord gaf al ruim vier minuten aan dat er ne gentig minuten waren gespeeld, toen Kloetinge nog één keer aan zette om een beslissing te forceren. De ingevallen Dano Lourens snelde op rechts langs een tegenstander en zocht met een bal tussen de laatste linie van Heinenoord en keeper Marvin van Tienen zijn spits Kyle Doesburg. De botsing die volgde, was hét moment van de wedstrijd. De bal caramboleerde via de hand van de doelman en de borst van de Kloe- tingse aanvaller met een boog van een meter of veertien richting het doel. Tot ontzetting van iedereen bij Kloetinge ketste de bal via de bovenkant van de lat over het doel. De formatie van Marcel Lourens bleef daardoor op 1-1 steken, het eerste puntenverlies van titelkandi daat nummer één was een feit. Heinenoord-doelman Van Tie nen voorkwam een Zeeuwse zege, maar hield aan de botsing een ga pende hoofdwond over. Doesburg sprak vol ongeloof over een teleur stellend resultaat. ,,Hij dook en kwam met zijn hoofd tegen mijn knie. Ik dacht meteen: ik moet mee- Die druk is ook wel leuk toch? Maar dit voelt natuurlijk aan als een nederlaag Eerste klasse B lopen. Dan kan ik hem binnen kop pen, als hij op de lat valt. Maar hij viel precies boven op de lat. Dit is balen'', zei de aanvaller. ,,Eigenlijk hadden we gezien het spelbeeld ge woon moeten winnen. Wij moeten kampioen worden. Dan moet je dit soort wedstrijden winnen. Dan moet je negentig minuten scherp blijven, anders krijg je dit soort misstapjes. Ik heb wel al gehoord dat we veel van dit soort tegenstan ders kunnen tegenkomen. Stugge ploegen, die heel compact verdedi gen.'' Veel overtredinkjes Kloetinge liep zich ondanks een vroege goal van Tim de Winter (hij dook in de negende minuut alleen voor doel op en mikte beheerst raak) stuk op een opponent, die al les uit de kast haalde om een neder laag te voorkomen. Heinenoord gaf weinig ruimte weg en maakte veel overtredinkjes om het ritme aan Zeeuwse kant eruit te halen. De bezoekers gunden Kloetinge op het gloednieuwe kunstgras aan vankelijk de bal, vingen de thuis ploeg aan de middenlijn op en speelden met de linies kort op el kaar. Bij de eerste de beste tegen stoot prikte Djim Kammerman voor de door Joop Hiele getrainde ploeg na ruim een kwartier de ge lijkmaker achter Mitchell Braafhart binnen: 1-1. Het was een kantelmoment in de eerste helft. Kloetinge was even van slag, Heinenoord was in het restant tot de rust niks minder dan de thuisploeg. ,,Hun doelpunt viel uit het niets'', zei Doesburg. ,,Dat was onbewust een tik. We speelden goed, gaven niks weg en toch stond Na de 4-2-nederlaag bij De Meeuwen en de wetenschap dat komend weekend Oostkapelle /Domburg wacht, had Maaskant zijn zinnen gezet op de zege. ,,Het was vandaag denk ik, zestig-veertig procent in het voordeel van 'Bru'. Tweede klasse E Alleen met de mogelijkheden die we kregen moeten we meer doen.'' Bruse Boys kreeg al een paar kan sen voordat Marc Bij de Vaate in de 28ste minuut na een omschakelmo- ment de 1-0 scoorde. Een voorzet van Domenique van den Berge werd door de linksbenige speler met rechts binnengeschoten. Maas kant: ,,Wij kregen daarna nog meer grip op de wedstrijd.'' In de 64ste minuut kopte Rudo van den Berge raak uit een voorzet van Mats Willemse (2-0). Het duel leek beslist, maar Serooskerke kwam in de 81ste minuut via Aron Wattel nog terug tot 2-1. Maaskant: ,,Zij gingen wat hoger staan en in de laatste vijf minuten en de blessure tijd kwamen we nog goed weg.'' Maaskant was opgelucht: ,,Weet je, we willen van 'Bru' weer 'Bru' ma ken en met z'n allen één doel heb ben. Het teamgevoel is goed en ik heb twintig man op de training. Op naar Oostkapelle, maar dat is een tegenstander van een ander kali ber.'' De nog foutloze koploper was za terdag in Goes met maar liefst 0-7 te sterk voor SSV'65. Oostkapelle/ Domburg deelt de koppositie met VVGZ (0-5-winst bij Walcheren) en MZC'11. De ploeg uit Zierikzee won in en tegen Yerseke met 1-4. maandag 4 oktober 2021 PM Met nog een half uur te spelen keek FC Axel in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen een 0-2-achterstand aan. Tegen NSVV leek de tweede nederlaag op rij zich aan te kondigen, maar de knop ging om bij de ploeg van trainer David Destorme. FC Axel boog de achterstand om in een 3-2- zege. „Credits aan het hele team", reageerde de trainer. Klaas Verspoor Axel WHS speelde het vooraf hoog ingeschaalde Prinsenland za terdag volledig van de mat en won in de derde klasse B met maar liefst 8-2. Ook Tholense Boys pakte uit met een 0-6- zege bij Duiveland. De ploeg is medekoploper. Ben van den Aarssen Sint-Annaland Peter van Kouteren Kloetinge -Marcel Lourens Kloetinge Heinenoord 9. Tim de Winter 1-0 16. Djim Kammerman 1-1 In de tweede klasse E won Bruse Boys met 2-1 van Seroos- kerke. ,,De eerste competitie wedstrijd thuis was iets waar we naar toe leefden. Je kunt het beste maar zo snel mogelijk de eerste drie punten pakken. Bin nen is binnen en het was een te rechte uitslag'', redeneerde Bruse Boys-trainer Michel Maas kant. Klaas Verspoor Bruinisse J Bruse Boys 1 Serooskerke 28. Marc Bij de Vaate 1-0 64. Rudo van den Berge 2-0 81. Aron Wattel 2-1 Gelijkspel voelt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 44