5 Groene Ster moet ook buigen voor Be'79: 3-2 O O) CD O Verdediger Aertssen scoort en wint mini-Klassieker met Ajax 11 Achterstand wordt in Veenendaal omgebogen in een zege (1-3) vanni Delannoy de aangever en Impens de afmaker (1-2). De Belgische aanvoer der staat daardoor nu op vier goals. Schalkwijk en Impens maakten samen inmiddels tien van de veertien goals van Hoek. Na de 1-2 bleef de ploeg ge vaarlijk en een grotere marge leek een kwestie van tijd. Schalkwijk kopte in de 68ste minuut raak, maar de vlag van de assistent bedierf het feestje. Impens: Ik had het gevoel dat we de wedstrijd in handen hadden, maar je wilt liever een grotere marge.'' Jahrdell Constansia Dovo-trainer Florian Wolf bracht verse krachten op het kunstgras. Invaller Guido van Dijk had vijf minuten voor tijd de gelijkmaker op de schoen. De Vroe redde. Impens: ,,Daar kwamen we heel goed weg.'' Een invaller aan Hoekse kant maakte aan alle onzekerheid een eind. Uit een fraaie aanval schoof Jahrdell Constan sia de 1-3 binnen - zijn eerste in dienst van Hoek - en de tweede overwinning voor de formatie van Gevaert kon mee de bus in. In de middencirkel werd het feestje uitgebreid gevierd. ,,Dit hebben Dit hebben we nodig. Ik durf nu ook weer omhoog te kijken op de ranglijst we nodig, want voetballen kunnen we wel'', zei een opgeluchte Impens. ,,Ik durf nu ook weer omhoog te kijken op de ranglijst. En dat is een lekker ge voel.'' Hij verdween daarna snel met een brede lach richting de discolampen in de kleedkamer. HDeK ASWH Baronie De dertigste ontmoeting in competi tieverband tussen Dovo en Hoek le verde een 1-3-zege op voor de ploeg van trainer Lieven Gevaert. Beide ploegen hadden na de eerste zes wedstrijden pas één overwinning achter hun naam staan. Aanvoerder Rik Impens zag overeenkomsten tussen Dovo en Hoek. ,,We lieten goed voetbal zien, maar we scoorden niet. Ik hoorde dat dit ook bij Dovo het geval was.'' Voor de nummer tien van Hoek was de zege van vorige week op VVOG (4-0) de basis voor de winst in deze wedstrijd. We stapten met het nodige zelfvertrouwen in de bus, want het zit vaak tussen je oren.'' In de eerste helft viel er niet veel te genieten voor de fans. Het spel speelde zich vooral af op het middenveld, waarbij het percen tage balverlies hoog was. ,,Ik denk dat we meer balbezit hadden dan Dovo, maar het ontbrak aan de nodige diep gang om onze aanvallers in stelling te brengen. We zijn nauwelijks in de zes tien geweest.'' Uit het niets kwam Dovo na 32 mi nuten op voorsprong. Een lange bal werd door de defensie van Hoek niet goed verwerkt. Nick Hak passeerde doelman Griffin de Vroe in de verre hoek (1-0). Met die stand brak de rust aan. In de kleedkamer hebben we met elkaar vastgesteld dat we rustiger aan de bal moesten zijn. Je merkte dat het vertrouwen er wel was. We waren niet in de war van de achterstand. Voor mij een verschil met eerdere wedstrijden'', aldus Impens. Zuivere pass Na de hervatting werden de gasten een handje geholpen door de thuisploeg. Hoek kwam fel uit de startblokken en na twee minuten was het al raak. Im- pens stuurde Steve Schalkwijk met een zuivere pass het strafschopgebied in. De goalgetter was sneller dan zijn be waker Daan Disveld en passeerde Je roen Vrolijk (1-1). Voor Schalkwijk was het deze competitie zijn zesde doel punt. Twee minuten later kon Hoek op nieuw juichen. Deze keer was Gio- AMSTERDAM Olivier Aertssen had een aanzienlijk aandeel in de over winning van Ajax onder 18 tegen Feyenoord. De uit Wolphaartsdijk afkomstige verdediger opende zater dag in de eerste helft de score en boekte met zijn ploeg uiteindelijk een benauwde 4-3-overwinning in de mini-Klassieker. De winnende treffer kwam in blessuretijd op naam van Jaydon Ba- nel. De aanvaller kopte een corner aan de eerste paal knap binnen en bezorgde Ajax zo een luid bejubelde overwinning. Ajax kwam na acht minuten via Aertssen op voor sprong, maar keek halverwege het duel door goals van de Feyenoorders Mike Kleijn en Milan Hokke (straf schop) tegen een 1-2-achterstand aan. Na twee treffers van de Deense spits Eskild Dall leidde Ajax na 55 minuten met 3-2, waarna Jaden Slory - zoon van oud-prof Andwelé Slory - vijf minuten later voor de 3-3 zorgde. Het slotakkoord was voor Banel, die met het hoofd knap voor 4-3 zorgde. Door de zege steeg Ajax onder 18 naar de derde plaats. BERKEL-ENSCHOT Groene Ster Vlissingen wacht na vier competitie duels nog steeds op de eerste over winning. Gisteravond ging de ploeg van coach Azdine Boufrahi onderuit tegen Be'79. Het duel in Berkel-En- schot eindigde na een 1-1-ruststand in een 3-2-nederlaag. Mourad Azzanagui opende al vroeg de score in de uitwedstrijd (0-1). De thuisploeg kreeg na vijf minuten een strafschop maar die werd gestopt door Karim Ben Sellam. De Vlis- singse doelman was duidelijk al warmgedraaid, nadat hij een paar uur eerder al met Philippine in actie was gekomen. Op bezoek bij Groen Wit verloor hij met Philippine met 4-3, na de wedstrijd reed Ben Sellam snel van Breda naar Berkel-Enschot. Na acht minuten in de tweede helft kwam Be'79 voor het eerst op voor sprong en zes minuten voor het einde werd het vervolgens 3-1. Voor Groene Ster was dat het moment om Ben Sel- lam als een soort extra veldspeler mee naar voren te sturen en dat le verde de 3-2 op. De doelman kreeg het doelpunt achter zijn naam. Ver der kwam Groene Ster niet meer, waardoor het de vierde nederlaag op rij moest slikken. maandag 4 oktober 2021 Hoek-aanvoerder Rik Impens duelleert met een verdediger van Dovo (rechts). foto herman stöver -Rik Impens (26) DOVO 32. Hak Dovo - Hoek 47. Schalkwijk 49. Impens 1-3 90. Ja. Constansia Opstellingen Vrolijk De Vroe Van Gelderen De Jager 75. Greeven 89. Segers Disveld Embrechts Rebergen James Pluk Bannani 83. Van Dijk Verwilligen Westerlaken 46. Vereecke 60. Achefay Jonathan Constansia Den Boer Impens Oztürk 1 Bakx 1 Mercan Schalkwijk 83. De Bondt 85. Jahrdell Constansia Hak Delannoy Martins 83. Jabar Zada 75. Kalentjev Scheidsrechter: W. Wiersma Toeschouwers: 400 Na een flitsen de competitie start, met vijf zeges op rij, liet Baronie voor het eerst pun ten liggen. De ploeg van trai ner Jurriaan van Poelje en de Zeeuwen Aart Veldhof en Mark Schuit leidde in de tweede helft met 3-1, maar moest alsnog genoegen nemen met een gelijkspel (3-3). Hoek toont veerkracht en schuift Dovo na rust opzij Henk Brouwer Na vijf nederla gen en een ge lijkspel mocht ASWH zater dag de eerste overwinning verwelkomen. Op eigen veld was de ploeg van trainer Ro gier Veenstra (foto) met 3-1 te sterk voor Spakenburg, dat al na 22 mi nuten met tien man kwam te staan. Daniel Wissel en Levi Bouwense stonden in de basis, Yarick Dorst viel in. Veenendaal a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43