NIEUWS 3 en moest toen afhaken. Nu ben ik supporter. Van Kustmarathon- vaantjes en een feestslinger maakte ik stiekem deze mooie plu, toen mijn man aan het trainen was. Vrolijk toch?" Voor sfeer zorgen ook Peter en Paulien Heinen uit IJzendijke die in Batman-pakken lopen. Peter loopt al voor de negende keer mee. ,,Ik loop altijd verkleed, een keer als paus Popie Jopie en ooit als En gelse politieagent, zo'n bobby." Hij had zijn kostuum iets aange past. ,,Mijn billen waren bloot, je had die reacties moeten zien, is leuk voor de mensen aan de kant toch?" Natte playlist Lopers doen even de handjes in de lucht bij Vlissinger Pim Mulder. Walk on water knalt uit zijn draad loze speaker, hij maakte een speci ale natte playlist voor deze regen dag. ,,Happy hardcore kan altijd toch?", zegt hij en dan komt het nummer Rainbow in the sky. Sa men zijn dochter Lola en zijn ou ders uit Dalfsen wacht Pim op zijn vrouw, de moeder van Lola. Ze hebben eten, drinken en droge kleren bij zich. ,,Kom aan, hou vol hé, je kan het!", roept Rode Kruis-vrijwilli- ger Johnny Davidse naar een loper die het even moeilijk heeft. Als vrijwilliger bij Rode Kruis Wal cheren heeft hij alle 18 strandma- rathons en 16 wandelmarathons meegedraaid. Hij steunt iedere lo per met een applausje of peptalk. ,,Dit is zo'n feest, de mensen ma ken het leuk, veel lopers zie ik al jaren terugkomen." Arthur de Klerck uit Kapelle is supporter van zijn dochter, vrouw en een groep vrienden. Ze zijn gis termorgen om kwart over vijf al opgestaan. Vroeger liep Arthur zelf triatlons. Ook skiede hij toen nog, maar toen kreeg een spierziekte hem te pakken. Hij kijkt nu vanuit zijn rolstoel toe. ,,Mijn ziekte is naar, maar inmiddels kan ik de lo pers zonder verdriet zien.'' Lief leger You'll never walk alone schalt uit de speakers in Zoutelande op de Langstraat. Aan de finish staan fa milie en vrienden rijen dik bij de finishlein. Voor het eerst staat ie dereen weer knus bij elkaar. Eén stel heeft alleen oog voor elkaar als ze de finish passeren. Victor Goe- degebuure en Diana Snoek geven elkaar een heel dikke zoen. ,,Blij dat we hier zijn", zegt het stel uit Mid delburg. Het was nat en zwaar, maar o, wat blijft dit mooi, hoe vaak ze hem ook samen lopen. Achter al die duizenden lopers staat een lief leger van supporters, van meelevende vrienden en fami lieleden. Ook zij kwamen gisteren heel vroeg uit bed om het helemaal mee te maken, de Wandelmara thon. Veel supporters stonden op meerdere plekken langs de route met proviand en warme kleren. Maar vooral om te juichen en moed in te spreken en trots te zijn op al die lopers. nishei maandag 4 oktober 2021 fans, supporters en vrijwilligers M Dit viertal is bijna bij de finish. Schone, droge sokken zijn altijd lekker. Arthur de Klerck (rechts) is vroeg opgestaan om vrouw, dochter en vrienden aan te moedigen. Peter en Paulien Heinen uit IJ zendijke lopen in Batman-pak ken. Marianne Koster met haar medailles, behaald tijdens alle loopnummers van de Kustmara- thon 2021. FOTO ANITA DIELEMAN M Victor Goedegebuure en Diana Snoek geven elkaar een heel dikke zoen op de finish. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3