ten onder in voetbalgevecht 'Goed dat we laten zien dat Ajax niet onverslaanbaar is' 2-1 7 AMSTERDAM Twee spelers die uit de jeugdopleiding van Ajax komen, beslisten uiteindelijk het duel in het voordeel van FC Utrecht. Het was invaller Quinten Timber (veertig wedstrijden voor Jong Ajax) die linksback Django Warmerdam (52 duels voor J ong Ajax) bereikte. Warmerdam haalde hard en diagonaal uit en zorgde daar mee voor een sensatie. ,,Als ik mijn eerste voor Utrecht maak, dan maar hier", zei de 25-jarige Warmerdam na afloop van Ajax-FC Utrecht (0-1) met een lach van oor tot oor. Met zijn winnende doelpunt diende hij Ajax pas de tweede te gentreffer in de eredivisie toe. Met zijn doel punt kreeg Warmerdam een volgepakte Jo- han Cruijff Arena stil. ,,Het is wel speciaal omdat ik hier gevoetbald heb, al is het wel een tijdje terug. Het is iets dat afgesloten is, maar het blijft een mooi gevoel om hier te scoren." Zo'n zege van een subtopper geeft de door Ajax gedomineerde eredivisie een nieuwe dynamiek, vindt ook Warmerdam. ,,Ze staan er bekend om dat ze thuis bijna alles winnen. Wij wisten ook wel wat ze de afge lopen tijd hebben neergezet, dat ze nauwe lijks punten verliezen. Dan is het zaak om in de wedstrijd te blijven en te hopen op een resultaat. Het is goed dat wij hebben laten zien dat Ajax niet onverslaanbaar is." ren we niet bij de les bij de dode spelmomenten. Hier in Arnhem geven we gewoon twee goals weg.'' Stel dat Gözübüyük er inder daad nog vijf extra minuten aan had toegevoegd, als straf voor de vertragende en treiterende thuis ploeg. De vraag is of Feyenoord dan wel in staat was geweest om nog iets te forceren. De start van de Rotterdammers was ongeïnspi reerd, in beide helften. De fouten die aan de Arnhemse doelpunten voorafgingen, waren van amateur niveau. En toen de inhaalrace echt moest worden ingezet, was Feyen- oord te onrustig om Vitesse nog te laten wankelen. Er was eigenlijk maar één fase waarop Feyenoord met een goed gevoel kon terugkijken. Na bijna een half uur knikte Guus Til de gelijkmaker binnen en even later waren er grote kansen voor Bryan Linssen en opnieuw Til. Op dat moment leken de Arnhemmers naar de pauze te snakken. Maar het was simpelweg te weinig. ,,En je kunt Vitesse niet verwijten dat ze lekker rustig aan deden bij een voorsprong'', aldus Slot. ,,We moe ten naar onszelf kijken.'' Op zijn dooie gemak Want de treffers van Vitesse wa ren het gevolg van kinderlijke fou ten. Marcos Senesi die op zijn dooie gemak wilde kijken waar hij de bal heen zou spelen en opeens Loïs Openda voor zijn neus zag opduiken, die prompt de 1-0 maakte. De Argentijn ging er ge blesseerd uit en zijn vervanger Lutsharel Geertruida ging direct na de pauze onder de bal door, waarvan wederom Openda profi teerde: 2-1. ,,De bal volledig ver keerd ingeschat'', vond Slot. En dat in een weekeinde waarin Feyenoord bij winst de ploeg met de minste verliespunten was ge weest. ,,Gezien de uitslagen op de andere velden was het wel lekker geweest als we vandaag hadden gewonnen'', zei Justin Bijlow. Ook de doelman keek in de spiegel. „Vitesse deed het slim, wij lieten ons uitlokken bij de opstootjes. Ik denk dat wij heel slecht begonnen aan de wedstrijd, ikzelf ook. Nee, wij wijzen niet naar vermoeid heid, dat is iets mentaals. We kon- den het niet opbrengen vandaag.'' Slot verloor met Feyenoord dus tweemaal de laatste wedstrijd voor een interlandperiode. Twee maal op vreemde bodem en in beide gevallen tegen een op papier lastige tegenstander, al had Vi tesse tot het treffen met Feyen- oord nog geen competitieduel in eigen huis gewonnen. Dat is waarom dit Feyenoord nog net onder de top bivakkeert. Dat is geen schande, helemaal niet. Zeker niet omdat de ploeg in Europa een prachtige serie heeft neergezet. Maar Vitesse-uit was wel teleurstellend. ,,We zitten twee momenten helemaal mis en verder was het redelijk'', zei Slot. ,,Maar ja, je kunt niet even twee momenten niet meetellen.'' maandag 4 oktober 2021 PC stuk op FC Utrecht Willem Janssen, aanvoerder van FC Utrecht, gaat in duel met Ajacied Noussair Mazraoui. foto maurice van steen/anp Django Warmerdam wordt gefeliciteerd door Quinten Timber. foto pro shots IM Vitesse-Feyenoord 6. Openda 1-0 1-1 29. Til 46. Openda 2-1 Opstellingen Houwen Bijlow Dasa Pedersen Doekhi Trauner Bazoer Senesi 90+14. Oroz 25. Geertruida Rasmussen Malacia Wittek Aursnes 90+6. Hajek 69. Toornstra Bero I Til I Ghobo Kökcü 90+1. Vroegh Jahanbakhsh Tronstad Linssen Darfalou 68. Dessers Openda 90+5. Buitink I Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 14.238

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39