Zoveel lopers, zoveel verhalen Je zou je schoenen maar vergeten zijn... 3 GERINGSTE MARGES BIJ DE MANNEN De 34-jarige Luitwieler ging op de Kop van Schouwen heel brutaal mee in de kopgroep. Dat was nog nooit vertoond. Samen met veer tien mannen onder wie haar trai ner Tim Pleijte, trok ze naar Burghsluis. Na verloop van tijd liet ze zich afzakken naar het tweede groepje, omdat het tempo toch iets te hoog lag. ,,Ik wilde gewoon mijn eigen wedstrijd lopen", vertelde ze. ,,Het was helemaal niet gepland om met die voorste mannen mee te gaan, maar het liep nu eenmaal zo. Uiteindelijk heb ik nog best veel alleen gelopen. Dat was niet helemaal ideaal met al die wind, maar er was niet een groepje in de buurt dat net zo'n tempo liep als ik." Elfenhalve minuut De Vlissingse finishte in Zoute- lande als zestiende overall. In 2.56.28 uur. Ze gaf maar elfenhalve minuut toe op Pleijte. Dat was het kleinste verschil ooit tussen de GROTE MARGES BIJ DE VROUWEN eerste man en de eerste vrouw. ,,Het was wel pittig, hoor", zei ze. ,,Maar het ging heel goed allemaal." Net zo tevreden was de nummer twee, Annemiek van Kooten uit Lunteren. De in Schuddebeurs op gegroeide atlete verraste alles en ie dereen met een eindtijd van 3.08.29. ,,Mijn doel was om in de top vijf te eindigen. Onderweg kon ik het niet geloven toen mensen zeiden dat ik tweede lagIk ben hier heel blij mee." Annemiek van Kooten liep lange tijd samen met haar broer, Aart van de Velde. Nadat hij kramp kreeg, ging ze alleen verder. Het verschil aan de meet was vier minuten. ,,Bij mij ging het tot de 38ste kilometer heel goed", vertelde de voormalige winnares van de Ladiesrun. ,,Ik had Samantha natuurlijk al meteen moeten laten gaan. Die is zo snel. Pas in het laatste stuk kreeg ik het zwaar." Met Monica Sanderse, Ada Geuze, Monique Verschuure en Eliza Rijk kwamen ook de num mers drie, vier, vijf en zes uit Zee land. Allen finishten nog in de top 80 overall. Met een tijd van 3.11 uur voltooide Wim van Sparrentak ook zijn acht tiende Kustmarathon. De atleet uit Sint-Laurens bleef koploper in het klassement van de 'Alle uuttelóó- pen'. Hij was ook weer sneller dan de nummer twee, Edward de Leng. In de ranglijst stonden vóór zater dag nog 22 namen. Nu zijn daar 21 van over. Uitgerekend de enige vrouw, Lenie de Visser, kwam dit keer niet aan het vertrek. Joannathan Duinkerke (foto) liep zijn eerste marathon. De Kapelle- naar, meervoudig Nederlands kampioen in het aangepaste wiel rennen en veldrij den, haalde de eindstreep in 3.45 uur. In de Lang straat zei hij voor de camera's van Omroep Zeeland dat-ie 'helemaal choco' was Het beste was er een week na de Spartathlon (246 kilometer) wel af bij Leonie Ton. Toch haalde de duuratlete uit Wis- senkerke de meet in 3.41 uur. Je vraagt je af: waar haalt gedepu teerde Jo-Annes de Bat de tijd vandaan om voor de Kustmara- thon te trainen en 'm ook nog uit te lopen? Het was, zo gaf hij aan, een kwestie van strak aan de sche- FlNlSflLEIN® ma's van Jos den Hollander hou den. Zaterdag was de Kloetinger in 4.27 uur binnen. André en Do Lous hadden één ge zamenlijk doel: hun zoon, die in de bezemwagen zat, voor blijven. Dat lukte de echtelieden uit Westka- pelle ruimschoots. Ze noteerden eindtijden van 4.21 en 4.45 uur. ,,Ik wil ongeveer in 4.45 uur bin nen zijn", zei dressuuramazone Wilma Salm enkele dagen voor de wedstrijd in deze krant. ,,Maar pin me er niet op vast." Blijkbaar wist de inwoonster van 's-Heer Hen drikskinderen heel goed was ze in haar mars had. Ze deed er 4.41 uur over deed zaterdag in deze krant een hartverscheurend verhaal over haar 22-jarige dochter, die vaak op dichte deuren stuit binnen de geestelijke gezond- a heidszorg en vorige week nog twee zelf moordpogingen deed. Als moeder greep ze de Kustmarathon aan om aandacht te vragen voor de uitzichtloze si- tuatie waar patiënten in kunnen zitten. Tus sen Burgh en Zoute- lande voelde ze zich erg gesteund door de toeschouwers. Ze oog- ste veel respect door de finish te halen, in een tijd van 5.15 uur. Als 1343ste en laatste passeerde de Duitser Manfred Backermeister Kreis de 'finishlein'. Met 6.24 uur werd hij gewoon geklasseerd. Mid delburger Mehrdad Panahi was als 1339ste de laatste die een nettotijd had binnen de toegestane zes uur. BURGH Het zal je gebeuren: je schoenen vergeten bij een mara thon. Het overkwam Matthijs Jasperse zaterdag. De Rotter dammer kon nog wel sneakers van iemand lenen en vertrok daardoor een kwartier later dan de rest uit Burgh. Uiteindelijk stapte hij na 25 kilometer uit. ,,Het waren niet al te beste schoenen die ik kreeg", zei hij. ,,De blaren zaten op m'n voe ten..." Jasperse, die veel familie in Zee land heeft wonen, vergat een paar jaar geleden al eens zijn startnummer bij de Kustmara- thon. In Burgh kon hij toen op het laatste moment een nieuw nummer regelen. ,,Ik zei daarom vrijdag tegen een vriend van me die ook mee zou doen: 'Vergeet je startnummer niet'." Tot zijn schrik kwam hij nu op de Kop van Schouwen aan en zaten zijn schoenen niet in z'n tas. Op z'n slippers rende Jasperse naar de start. Daar vroeg hij in het rond wie er een maatje 43 voor hem over had. Uiteindelijk kwam hij uit bij Goesenaar Joël Scheele. ,,Door alle commotie startte ik later en nadat ik ver trokken was, raakte ik ook de weg nog kwijt in Burgh. Er was namelijk niemand meer die de route aangaf. Na 5 kilometer merkte ik al dat het geen beste schoenen meer waren. Bij de eerste EHBO-post heb ik om een hele strip paracetamol gevraagd, omdat ik wist dat ik die vanwege de blaren wel kon gebruiken. Ik kreeg er vier mee." Jasperse had gemikt op een tijd tussen de 3.30 en 3.45 uur. Hij haalde al snel veel lopers in, maar tussen Vrouwenpolder en Domburg staakte hij de strijd. ,,Ik kan er wel om lachen, hoor", zei hij. ,,Ach je moet het zo zien: ik heb nu wat meer energie over voor de marathon van Rotter dam. Die is over drie weken." maandag 4 oktober 2021 GO mannen nog nooit het zo snel beslist Dat Samantha Luitwieler voor de tweede maal op rij de Kust- marathon zou winnen, stond na 5 kilometer al vast. Het gat tus sen de Vlissingse en haar con currentes was toen al zó groot... Uiteindelijk won ze met één van de grootste marges in de geschiedenis van de wed strijd van Burgh naar Zoute- lande. Roeland van Vliet Zoutelande Wedstrijden met de grootste verschillen, in minuten. 2004 Marlies Jongerius-Ingrid IJsebaert 26.36 2008 Irna Heeren-Anita Joziasse 14.55 2006 Martine Lust-Esther van Hoof 13.12 2021 Samantha Luitwieler-Annemiek van Kooten 12.01 2014 Agnes Schipper-Leonie Ton 8.48 ZOUTELANDE Met 1409 star ters krijg je 1409 verhalen. le dereen bereidt zich anders voor op de Kustmarathon, stelt an dere doelen en beleeft 'm an ders. We pikken er een aantal voor u uit. De Arnemuidse Remke van Belzen De Kustmarathons met de kleinste verschillen in secondes. 2021 Tim Pleijte-Christiaan van Beusichem 7 2006 Jan van der Marel-Niels Koole 13 2008 Sébastièn Schletterer-Bart de Berge 22 2017 Maciek Mierecko-Mohamed Oumarir 31 2009 Sébastièn Schletterer-Miquel van Tongeren 34

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35