OPENPfDIUM II 'Entertainen is het leukste van allemaal' Win 2 tickets voor Oranje 6 Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op zangeres Belinda Hemelaar. deed mee aan televisieprogramma The Winner Takes It All en won een Koos Alberts Award in 2016. Zangeres met ambitie De meeste optredens doet Belinda nu alleen en combineert zingen met haar werk. ,,Ik werk in de zorg, ben ook kapster, sta op brocantemarkten en ik heb een gezin met drie kinde ren. Maar iedere artiest hoopt wel dat hij er uiteindelijk zijn werk van kan maken." Belinda is ambitieus, er zit- Ieder nieuw liedje stamp ik erin. Als ik het van voor naar achteren ken, hoef ik er niet meer over na te denken ten grote projecten in de pijplijn. ,,Ik ben een samenwerking aangegaan met Luc Damen, die al veertig jaar in het vak zit." Voorprogramma's Er worden orkestbanden met coun- trymuziek voor het duo opgenomen door niet de minste muzikanten: ,,De drummer van Rob de Nijs speelt mee. Het zijn covers die net even an ders worden opgenomen." De mu ziek moet uiteindelijk via veel kana len te horen zijn. Ook maakte Be linda indruk op iemand die optre dens voor grote artiesten in België re gelt. ,,Hij wil me volgend jaar in voor programma's zetten, ik zie wel wat er op me af komt!" Spieken naar de songtekst in een map of op één plek op het podium blijven staan? Dat zijn dingen die Belinda Hemelaar (51) heel bewust met doet. Wie haar heeft zien optreden, weet het al: de zange res uit Hulst is één bonk enthousi asme en maakt van ieder optreden een feestje: ,,De interactie met men sen vind ik het leukste." Belinda Hemelaar (51) krijgt ieder een mee. Feestvierders op de Ves tingfeesten, mensen met een ver standelijke beperking op Graauw- rock for Specials of bewoners van woonzorgcentra. Hoe ze dat doet? Ze laat haar eigen orkestbanden maken en zingt letterlijk alles. Van Anouk tot Dolly Parton en Sieneke. De zan geres peilt continu de sfeer in het pu bliek. ,,Ik loop ook tussen het publiek of doe gewoon zingend een polo naise." Ze gaat standaard met twee honderd liedjes naar een optreden. ,,Die ken ik allemaal uit mijn hoofd. Ieder nieuw liedje stamp ik erin. Als ik het van voor naar achteren ken, hoef ik er niet meer over na te den ken. DSn kun je entertainen en dat is het leukste van allemaal." Als 8-jarige al op podium Ter plekke bepaalt Belinda wat ze zingt. ,,Ik heb een tablet bij me, die ik zelf bedien. Als ik een Nederlandsta lig nummer doe en ik merk dat men sen meezingen, dan zet ik het vol gende Nederlandse nummer al klaar." Belinda zit inmiddels al dertig jaar in de muziek en groeide op met het zingen van alle genres. ,,Mijn va der zong bij dansorkesten. Die deden ook alles, van The Cats tot Elvis en Nederlandstalige muziek." Ze mocht weleens een liedje meezingen en stond als meisje van acht al op het podium. ,,Podiumvrees was er gauw af, want ik zag het mijn vader ook doen." Op haar zestiende begon ze met zingen in bands. Belinda Heme- De optredens stonden een aantal tig met een toetsenist op en er laar foto anne hana jaar op pauze, maar toen haar kinde- kwam de afgelopen jaren nog ren groter waren, begon het weer te meer haar pad: ze trad twee keer kriebelen. De zangeres trad regelma- op met Cor Bakker, zong een cd in, De kwalificaties voor het WK in Qatar 2022 gaan weer van start. Wil jij hierbij zijn en Oranje Live naar de overwinning schreeuwen? Nederland - Gibraltar 11 oktober 2021 - 20:45 De Kuip Rotterdam Ga naar pzc.nl/wintickets om kans te maken op 2 tickets maandag 4 oktober 2021 PC -Belinda Hemelaar Wil je Belinda Hemelaar mu zien spelen? Kijk op de site bij /video iek horen en Sophie Stockman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26