EN NU WONEN WE OP EEN FLATJE' III Ooit runde Mike een bedrijf, nu leeft hij van een uitkering. En toen bleek hij ook nog op de zwarte lijst van de Belastingdienst te staan. Jo 'Mijn broertjes van vier en zes zijn hier vaak.' Mike 'Ze eten hier vier dagen per week. Hun moeder werkt tot zes uur.' Jo 'Zij is niet mijn moeder hoor. Die zie ik bijna nooit.' Mike 'Ik ben Jo's biologische vader, maar mijn ouders waren een tijdje haar pleegouders. Haar moeder kon niet voor haar zorgen en beschuldigde mij vals van drankmisbruik. Op haar derde is Jo volledig aan mij toegewezen.' Jo 'Als ik geld nodig heb, zet mijn vader het op mijn rekening.' Mike 'Ik hoop in aanmerking te komen voor een IOAZ-uitkering omdat ik boven de 55 en zelfstandig ondernemer ben.' Jo 'Je kan directeur worden, net als vroeger.' Mike 'Ik had met mijn vader een bedrijf dat beurzen organiseerde. Dat wil ik weer doen, maar dat is net de sector die na corona nog niet van de grond wil komen. Tot mijn vader in 2014 overleed, organiseerden we vak beurzen voor de biologische sector. Wat ik nu per maand krijg, verdiende ik toen per week.' Jo 'De kleren uit die tijd draag je nog steeds. Ik draag ze ook, ik vind oversized T-shirts fijn.' Mike 'Lekker goedkoop ben jij dankzij jouw genderneutraliteit. Of mag ik dat niet zeggen?' Jo 'Dat mag je best zeggen.' Mike 'Toen mijn bedrijf failliet ging moest de boerderij van mijn moeder, waar we woonden, worden verkocht.' Jo 'Zo jammer dat we nu op een flat wonen.' Mike 'Daar hadden we een tuin van wel 3000 vierkante meter, hier een balkonnetje. Ik betaal 711 euro huur, aan energie 58. Ik ontvang huur- en zorgtoeslag en er wordt gekeken of ik onder de toeslagenaffaire val.' Jo 'Wat is dat?' Mike 'Dankzij de Belastingdienst kon ik ineens niet meer betalen bij de supermarkt omdat ik op een zwarte lijst stond.' Jo 'O ja! Die zwarte lijst.' Mike 'Ik ben er nu vanaf. Ik doe dagelijks boodschappen voor 20 euro bij de Lidl.' Jo 'Mijn vader kookt lekker, ik ben dol op zijn kip tandoori. Helaas eten we vaak kipnuggets omdat mijn broertjes haast niets lusten.' Mike 'Dat geeft veel afval. Hier in de gemeente is dat belachelijk duur: 1,50 per zak.' Jo 'We hebben elke week drie zakken vol.' MEZZA19 v Mike de Looze (55) had een eigen bedrijf en heeft nu een Tozo- uitkering. Dochter Jo (13) zit in 2-havo. Mike en Jo wonen in een huurappartement in Nieuwerkerk aan den IJssel. BESTE KOOP Jo 'Nintendo Switch. Je kunt er met zijn vieren mee spelen.' Mike 'Een metalen knoflookpers. Hij kostte 9,95 euro en ik gebruik 'm veel.' GROOTSTE MISKOOP Jo 'Een heel grote LOL-doos, dat is een serie poppetjes. Al mijn verjaardagsgeld was in één klap op.' Mike 'Een papier snijder van de Action. Dat ding snijdt niet.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X LO LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99