'Je praatte over je onzekerheden. Je was grappig en min oor —kim y z Ze trainde haar buikspieren, want de zomer van 2020 kwam eraan. Kim Kötter wilde weer topfit worden na een jaar waarin Expeditie Robinson haar lijf een fikse optater had bezorgd. 'Maar het gekke was: mijn buik werd steeds dikker. Mijn personal trainer zei op een gege ven moment: is er soms iets met je hormonen? Was ik misschien zwanger?' Dat leek onwaarschijnlijk, want zoons Muck (nu 5) en Youp (3) waren na een ivf-behande- ling gekomen. Het gezin leek compleet, de kinderen waren uit de luiers en Jaap Reesema en Kim Kötter hadden hun leven op orde. Jaap, winnaar van X Factor 2010, had drie nummer 1-hits en maakte de succesvolle Zelfspodcast met boezemvriend Sander Schimmelpenninck. Kim, Miss Universe Nederland 2002, maakte furore als vlogger en was net begonnen met Poespas, een web shop in baby- en kinderkleding en lifestyle. De zwangerschap kwam dan ook volkomen onverwacht. Al sinds het begin van de relatie wilden ze kinderen. Medisch was er met beiden niets mis, toch werd Kim maar niet zwanger. Na de medische molen was ivf de enige optie, met Muck en Youp als resultaat. Het is nu een half jaar geleden dat kleine Ted ter wereld kwam. Zijn oudste broer is op school, Youp speelt met een speelgoedorka, Ted slaapt. In huize Reesema heerst relatieve rust. Kim zet koffie, Jaap zoekt suiker. 'Als je ziet hoe makkelijk Ted is, hij is het mooiste mannetje op aarde.' Jaap moet even in zijn geheugen graven om de avond voor de geest te halen waarop hij op verzoek van Kim een zwangerschaps test kocht in de supermarkt. 'Ik ging naar een grote Albert Heijn, waar je zelf je boodschappen kunt scannen.' KIM: 'Voor je het weet gaan de verhalen rond.' Het streepje op de zwangerschaps test was duidelijk. En de schok groot. 'Bij mij ook hoor, maar nog veel meer bij Jaap.' JAAP: 'We hadden net alles op de rit. Die gasten hier in huis gingen net lopen, praten, naar school, Kim en ik waren ieder een bedrijf gestart en klaar om te knallen. En eigenlijk vonden we het - nou ja, vooral ik - wel goed zo, met twee kids.' KIM: 'We stonden op het punt met het gezin een weekje weg te gaan. Gek genoeg vonden we het allebei moeilijk erover te praten.' JAAP: 'Achteraf hadden we niet hoeven te twijfelen. We zijn gezond, hadden het huis, de middelen, de mogelijkheden. We hebben altijd gedroomd dat Kim op de natuur lijke manier zwanger zou worden, waarom zou je daar dan überhaupt over nadenken? Toch deden we dat.' KIM: 'Nu de baby op de natuurlijke manier zou komen, zaten we met vragen. Ik had meegedaan aan Expeditie Robinson, mijn lijf had een enorme klap gehad. Was mijn lichaam gezond genoeg om zwanger te zijn, gaat dit goedkomen? Ik vond het eng.' JAAP: 'Ik heb er een week, mis schien twee weken, aan moeten wennen.' KIM: 'En toen is Jaap betrokkener geraakt dan ooit. Misschien ook omdat we er een podcast over maakten. Jaap dook er echt in, las over bevallingen, het proces, hoe groot een baby is na een aantal weken. Wat er allemaal wel en niet mis kan gaan. Hij 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 94