3dgn Brabant+diner Esther-Mirjam Sent nieuwe partijvoorzitter PvdA Natuurlijke oplossing voor piasproblemen bij mannen 8 Vertrekkend voorzitter Nelleke Vedelaar maakte de uitslag van de stemming op het Haagse partijkan toor bekend door. Een kwart van de leden bracht zijn stem uit. De belangrijkste tegenstrevers van Esther-Mirjam Sent waren Pieter Paul Slikker, fractievoorzitter in Den Bosch, en Reshma Roopram, wethouder in Barendrecht. Slikker kreeg 25,7 procent van de stemmen, Roopram 21,9 procent. ,,Mijn focus ligt er nu op om een geweldig resul taat bij de gemeenteraadsverkie- zingen te behalen,'' zei Sent in een eerste reactie op haar uitverkiezing. Sent vindt dat de PvdA meer trots en optimisme moet laten zien. „Wij hebben de beste burgemeester van de wereld. We waren de grootste bij de Europese verkiezingen in 2019. We hebben klinkende resultaten gehaald in Noorwegen en Duits land.'' Op de vraag of een fusie met GroenLinks dan zo'n verstandige optie is, zei ze: ,,Voor nu werkt de samenwerking met GroenLinks goed. Het congres heeft de partij opgeroepen een brede linkse sa menwerking te zoeken. Als partij voorzitter ga ik dat enthousiast doen. Samenwerking kan een mid del zijn, een fusie ook, het ant woord daarop is niet eenduidig.'' Jongeren aantrekken ziet Sent als een belangrijk doel. ,,Ze delen vaak onze idealen, maar weten de weg naar de partij niet te vinden.'' Asielzoekers in ten ten, op veldbedden, terwijl de strie mende regen tegen het tentdoek slaat. ,,Dat is mijn schrikbeeld, ja.'' An- kie Broekers-Knol (74) slaakt een diepe zucht bij de gedachte aan deze 'crisisnoodopvang' - als er geen andere opties meer zijn. ,,Ik vind dat mensen die vluchten voor oorlog en geweld, fatsoenlijk moeten worden opgevangen.'' De staatssecretaris 'hoopt van harte dat het nooit zover komt'. ,,Maar we zitten nu wel even in een noodsituatie.'' Wat die situatie is? Wekelijks komen er zo'n 1200 asielzoekers ons land binnen. Bijna alle 29.000 bedden in azc's zijn bezet. Er zijn kazernes ingezet, er is een ten tenkamp gebouwd, in de Zeel andhallen werd een noodopvang geopend én er zijn gesprekken over het inzetten van de Fries landhallen en de Jaarbeurs. ,,Dat geeft wel aan dat de nood heel hoog is. Er zitten 11.000 mensen die hier mogen blijven, die recht hebben op een huis.'' Probleem is: er zijn geen hui zen. Daarom riep Broekers-Knol, samen met minister Ollongren van Binnenlandse Zaken, ge meenten eind augustus op 'met spoed' te zoeken naar opvang plekken in 'leegstaande panden' of 'hotels'. ,,Nee. Je moet ook kijken naar de woningsituatie in Nederland. Die is gewoon nijpend.'' ,,Luister eens, voor wonen moet u niet bij mij zijn, daarvoor moet u bij de minister van Binnenlandse Zaken zijn.'' ,,Dat is ook zo. We zijn met z'n allen hét kabinet.'' ,,Ja, maar de bereidwilligheid van gemeenten is groot. Zij zeggen: we zien in de loop van november of december mogelijkheden. Al leen is het niet vandaag opgelost en we hebben nü een probleem. De korte termijn is nu even nijpend, echt nijpend.'' ,,Dat is niet zo. Het COA is ook heel hard bezig om te zorgen dat opvanglocaties goed functione ren. Dat het geen afgetrapte boel is. Ook wordt hard gezocht naar nieuwe plekken in andere gemeenten.'' Als de gemeenteraad nee zegt, moet ik respect hebben voor het democratische proces In 2015, midden in de vluchtelin- gencrisis, deed toenmalig staats secretaris Klaas Dijkhoff een op roep: hij zocht 'stoere burgemees ters' die 'verantwoordelijkheid' wilden nemen. Broekers-Knol doet zo'n oproep niet. Zij heeft begrip voor burgemeesters die zeggen: ons asielzoekerscentrum was tijdelijk, dus nu houdt het op. ,,Dat is heel terecht, want dat is hun verantwoordelijkheid. Tegen de burgerij hebben ze dan gezegd: het is voor vijf jaar.'' ,,Ik bel ook met gemeenten. Maar als de gemeenteraad nee zegt, kan ik hoog en laag springen, maar moet ik ook respect voor hebben voor dat democratisch proces.'' ,,Het draagvlak voor opvang is groot. Maar nu zijn er onver hoopte situaties, waarbij er en ge brek is aan woningen, er twee duizend Afghanen in één keer bij komen en we in juni, juli ineens de asielinstroom weer zagen aan trekken nadat de Covid-maatre- gelen minder streng werden. Dan heb je even een enorme piek.'' Er is ook goed nieuws: de hard nekkige achterstand bij de Immi gratie- en Naturalisatiedienst (IND) van 15.350 asielzaken - Broekers-Knol kan het aantal in middels dromen ('of nachtmer- rieën') - is 'op een oor na gevild'. ,,Een pak van m'n hart.'' En nu veroorzaakt de plotse instroom van zo'n tweeduizend geëvacueerde Afghanen weer 'even een prop' bij de IND. Maar die afhandeling, verwacht Broe- kers-Knol, zal vlotter verlopen. ,,We hebben met z'n drieën daar gezeten en zijn scherp bevraagd door de Tweede Kamer. Maar ik moet zeggen dat de rol van mij als verantwoordelijke voor de IND beperkter is dan die van Buiten landse Zaken en Defensie. Zo steekt dat in elkaar.'' Advertentie INTERVIEW STAATSSECRETARIS ANKIE BROEKERS-KNOL De asielopvang zit overvol. En nu een groot aantal Afghanen ook nog hoopt op asiel in Nederland, maakt staatssecretaris Ankie Broekers-Knol (Asiel, VVD) zich zorgen. ,,Mijn antwoord is nee, ik vind gewoon dat je daar eerlijk over moet zijn.'' 3 dagen Essen (DE) ZATERDAG 2 OKTOBER 2021 GO Esther-Mirjam Sent (54) is geko zen tot partijvoorzitter van de PvdA. Ze kreeg meer dan de helft van de stemmen, 52,3 pro cent. Zo'n tienduizend leden brachten hun stem uit. Jan Hoedeman Den Haag Hanneke Keultjes Tobias den Hartog Den Haag U deed een paniekerige oproep. Dat klinkt als bestuurlijk onver mogen. De problemen op de woning markt zijn ook gevolg van kabi netsbeleid. Daar kunt u zich niet achter verstoppen. kampt nu met de gevolgen. Vorig jaar al waarschuwde het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) al dat het vinden van opvangcapaciteit hét pro bleem was. Dan lijkt het alsof u het dak niet heeft gerepareerd toen het droog was. Dus u slaat niet met uw vuist op tafel: we zitten omhoog, houd uw azc nog een jaar langer open? Dus eigenlijk zegt het kabinet 'wir schaffen das' en de gemeenten 'wir schaffen das nicht'? Ministers Kaag van Buiten landse Zaken en Bijleveld van Defensie traden af vanwege de chaotische evacuatiemissie. U bent de enige bewindspersoon die er nog zit. Voelt dat on gemakkelijk? U voelde zich niet aangespro ken voor de motie die het hele kabinetsbeleid afkeurde? Vaak 's nachts plassen? Nadrup- pelen? Veel mannen met pias problemen door een goedaardige prostaatvergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met ex tracten van de zaagbladpalmvrucht. Goedaardige prostaatvergroting is een normaal ouderdomsverschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goedaardig is, kan prostaatvergroting het dage lijks functioneren wel beïnvloeden. Diverse piasproblemen Typische verschijnselen van pros taatvergroting zijn vaak 's nachts moeten plassen, het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke urinestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plassen en moeilijk kunnen ophouden van de urine. Natuurlijke oplossing A.Vogel ProstaforceMed is een natuurlijke oplossing bij plasproble- men als gevolg van een vastgestelde goedaardige prostaatvergroting. Het bevat een hoge dosering van ex tracten van de zaagbladpalmvrucht. Daarom is slechts 1 capsule per dag voldoende. De capsule is klein en daardoor eenvoudig in te nemen. ProstaforceMed is verkrijgbaar in een maand verpakking van 30 capsules en een verpakking van 90 capsules. Dit is goed voor 3 maanden. Persoonlijk advies Mail info@avogel.nl voor persoonlijk advies over natuurlijke ondersteu ning bij piasproblemen bij mannen en het gebruik van ProstaforceMed. ProstaforceMed' Bij plasprobleme als gevolg van prostaatvergrotinj Traditioneel kruidengeneesmk Sabal scrrulaia-extract ProstaforceMed Bij plasproblemen als gevolg van prostaatvergroting r*odiironi>fl liuidengr Srftial seiiuW.i-üxti'*1 3i. 30 capsu Adviesprijs vanaf 18,99 Traditioneel kruidengeneesmiddel o.b.v. Sabal serrulata. De toepassing is uitsluitend gebaseerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. KOAG-nn 11-0421-7618 AVogel B.V., info@avogel.nl 'Al die Afghaanse families helpen? Nee, dat kunnen we hier niet aan' 4* Fletcher De Jagershorst, Leende (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbuffet lx diner (hoofdgerecht) M H Incl. zwembad en parkeren m M m 4* GHOTEL Living Essen, centrum (8,7) 2 nachten incl. ontbijt en wifi j- j- Tip! Kerstmarkt Essen v.a. 12 nav. 33»™ Boek via zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70 cpg Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8