WERa °PPocfa 'Pannenkoeken verkopen bleek moeilijker dan we dachten' JO§*fMsA BIJPRATEN 'Aan onze inzet lag het niet, we perfec tioneerden onze bakkunst en gingen braderieën af. Maar pannenkoeken verkopen bleek moeilijker dan we dach ten. Dan stonden we op de braderie van Harderwijk tussen een kraam met oude hamburgers en een met grotematen- mode. We verkochten bijna niets. We waren ook nog opgelicht met de caravan. Die bleek de weg niet op te mogen.' Is dat leuk, een theatervoorstelling over een verloren illusie? 'Marcel en ik gaven alles voor dit avontuur, maar toch net het verkeerde. Daar zitten niet alleen levenslessen in, maar ook humor. En herkenning bij het publiek, hoop ik. We hebben ervan geleerd. Zo dacht ik dat ik een onder nemer was en dat ik - gezien het horeca- verleden van mijn vader - horecabloed had. Maar ik ben een krabbelaar.' Nog plannen voor een nieuw avontuur? 'Op dit moment gaat het ons in de journalistiek voor de wind. Als Marcel en ik voor ons tv-programma Media Inside gestoken in een nieuw pak in de kleedkamer staan, zeggen we regelma tig: "We zijn toch ver gekomen sinds de braderie van Harderwijk." Maar je weet het niet, er kan altijd iets mislukken. En dan maken we er weer een show over.' MEZZA 9 Een operavoorstelling kan een lange zit zijn. Wil je wel genieten van de prachtige aria's en het meeslepende verhaal, maar zit je niet zo te wachten op een ellenlange uitvoering, dan is de 'pocketopera' van de Nederlandse Reisopera een uitkomst. Zij spelen de beroemde opera La Bohème van Puccini in zeventig minuten, waarin je gegarandeerd op het puntje van je stoel zit. 2 oktober t/m 12 november, speeldata en -plaatsen vind je op reisopera.nl 25 GIJS GROENTEMAN (47) en MARCEL VAN ROOSMALEN (53) besloten tien jaar geleden rijk te worden met pannenkoeken. Drie vragen aan Groenteman over deze actie, die uitmondde in theatervoorstelling De Pannekoekencaravan. Het mislukte. Wat ging er mis? Te zien t/m 27 januari 2022, speeldata en -plaatsen via pannekoekencaravan.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89