Hij was een jaar dakloos maar nu woont Rotterdammer Raymond Flux (42) in Vlissingen, waar hij zich als een Epke Zonderland door de straten slingert. VEEL MENSEN KENNEN HEM als de Sportman van Vlissingen, terwijl hij een rasechte Rotterdammer is. Geboren en getogen op Katendrecht, tussen de hoeren, pooiers, onduide lijke handeltjes en verkeerde vrienden van wie er al zes het leven hebben gelaten - bij schietpartijen en zo. Met Raymond dreigde het ook mis te gaan. Hij had op hoog niveau gevoetbald en werkte als lader-losser in de haven, maar net zo makkelijk kon je hem binnen twee uur een fles whisky soldaat zien maken. Plus heel veel wiet. Het harde spul heeft hij gelukkig nooit aangeraakt. Raymond woonde nog thuis toen hij in 2003 zijn vader verloor, waarna een opeenstapeling van ellende begon: moeder terminaal ziek, huurschulden, huisuitzetting, bij oma moeten wonen. Na een mislukte relatie die hem naar Almere voerde is hij een jaar dakloos geweest. Terug in Rotterdam werd hij door instanties van het kastje naar de muur gestuurd. Desondanks was hij al buiten bezig met pull-ups en push-ups. En toen hij een keer schuin aan een paal hing zei iemand: 'Jij doet aan barstarzz.' Raymond moest op YouTube checken wat dat inhield en is vervolgens meteen begonnen met calisthenics, zoals het hier heet: je doet in principe wat Epke Zonderland en Yuri van Gelder doen, maar dan met elementen van de straat. Inmiddels had hij z'n grote liefde Joyce uit Zeeland leren kennen (hier zittend op het hek), die ervoor zorgde dat hij hier in Vlissingen kon wonen. Naast zijn baan als schoonmaker van vakantiehuisjes geeft Raymond nu zelfs les. Als hij op de boulevard zijn oefeningen doet en alle bewon derende blikken ziet - waaronder die van Joyce - voelt hij zich Super man en The Hulk ineen. Het is zijn redding geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 84