Jos Brink Een op de zeven Samen, niet alleen ONSCHULDIG BUIZEN y 'De tune van Starsky Hutch zou ik uit duizenden herkennen' Tot mijn twaalfde hadden we thuis geen tv. En precies in het jaar dat-ie kwam, begon Wedden, dat...? Voor het eerst 's avonds samen met het gezin voor de buis. Jos Brink, toen nog een broekie van begin veertig, dartelde door de studio. Met zijn ontwapende vrolijkheid ontving hij gasten die hun buitenissige talent kwamen showen. Een meisje dat met een blinddoek al proevend oneindig veel soor ten chocola kon herkennen maakte op mij het meeste indruk. Onschuldige feel good-tv waarvan nog veel zou volgen. Carry Tefsen, met haar uitbundige Op goed geluk, dat keken we ook. En met mijn vader mochten we, op de woensdagen dat mijn moeder niet thuis was, voor de tv eten. Starsky Hutch keken we, de tune van de politie serie zou ik dan weer uit duizenden herkennen. Die dartele Jos blijkt een man met twee gezichten, lees ik in het mooie stuk op pagina 30. Want empathisch, maar ook egocentrisch. Ik hou nog even vast aan het beeld van de ideale schoonzoon, één die tegelijkertijd met zijn grote liefde Frank Sanders (die foto op pagina 31, het spat er vanaf) aan mannen die nog niet uit de kast waren, liet zien hoe mooi verliefdheid is. En dat het mocht, ook in de jaren zeventig. Komend weekend gaan we naar mijn ouderlijk huis, dan buizen mijn jongetjes samen met hun oma en opa. Bloederige natuurfilms, daar houden ze van. En toch kijk ik vertederd naar dat schouwspel. Onschuldige tv blijft het. Hoe zijn biograaf hem pas echt leerde kennen na zijn dood Caroline Reeders: 'Er zijn veel eerste keren als je borstkanker krijgt' Een postbode met een hond, dat kan niet. Dus is Frans blij met kat Amalia 38 Nu lezen 41 Puzzels MEZZA 3 Sara van Gorp (47) Chef Mezza en moeder van twee zonen van 7 en 11. 24 4 Mijn weekend 7 Heleen van Royen 8 Zin in 11 Egbert Jan 12 Interview Jaap Reesema en Kim Kotter 19 Geld Geluk 34 Boek van de Maand 36 Kinderboekenweek 39 Mijn boek Annejet van der Zijl 40 Jan Rot 45 BV De Liefde 46 Hemd van het lijf Teun Luijkx COLOFON Chef Mezza Sara van Gorp Art director Henk Marseille Redactie Charlotte van Genderen, Mayee Macco (stagiair), Jolanda van der Ploeg (frl), Ruud Roodhorst, Mark Roos (chef), Els Rozenbroek (frl) Vormgeving Très Melis (frl) Beeldredactie Marcel Wagenaar, Janneke Koorevaar (frl) REAGEREN? mezza@dpgmedia.nl Volg ons op Facebook, Instagram en Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83