Dag huis! 'We maakten dit tot ons droomhuis' Achter elk huis zit een verhaal. In Dag Huis vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week: Opaal 1 in Middelburg. 9 Dat het nog bestaat: een modern huis, in perfecte staat van onder houd, met een grote tuin, een ei gen oprit én een eigen garage voor een authentieke starters- prijs. In de Middelburgse Edelste- nenbuurt kan het dus nog ge woon. De lieve buren en het ge voel van geborgenheid krijg je er bij cadeau. Hakan (38) en Tugba (32) Metin moeten dan ook even slikken als zij binnenkort hun verhuisdozen inpakken. Wanneer zijn jullie hier komen wonen? „Twaalf jaar geleden. We waren allebei net afgestudeerd." ,,We waren op zoek naar ons droomhuis, maar we waren net getrouwd en hadden dus maar een beperkt budget. Dit huis had alles wat we wilden. Hier konden we zelf ons droomhuis van ma ken. Een warm nestje, de plek om kindjes te krijgen." ,,We hebben het gekocht van een meneer die hier tot zijn 95ste heeft gewoond. De laatste jaren had hij niet veel meer aan onder houd gedaan en dat was te zien: de tuin was één grote woestenij. Naast het huis bleek nog een pad te liggen, waarvan wij dachten dat het gemeentetuin was. Ons perceel was nog groter dan we dachten. We kregen de sleutel in september en in januari zouden we trouwen, en we hadden be dacht dat het klaar moest zijn op onze trouwdag. Pas dan wilden we er voor het eerst slapen. Mijn moeder zei: mijn schoondochter moet in een mooi huis wonen, dus we hebben heel hard ge werkt. Ik zie me nog met een pla- muurmesje over de grond krui pen. En mijn moeder, die alles schoonmaakte, tot in de puntjes." ,,Heel erg fijn. Anders waren we ook nooit zo lang gebleven. We weten dat mensen vroeger een bepaald beeld bij de wijk hadden, maar wij hebben daar nooit iets van gemerkt. Wij hebben ons nooit onveilig gevoeld. Sterker nog: onze auto staat vaak niet eens op slot. Iedereen let een beetje op elkaar, onze kinderen spelen achter op het pleintje. Er wonen mensen die ze als opa's en oma's beschouwen. Het voelt juist altijd geborgen. En het huis is heel erg fijn, zeker met de bij keuken en de grote tuin. Tijdens de lockdown hebben we de ve randa gebouwd. Dat hadden we eigenlijk elf jaar eerder moeten doen. Nu is het ideaal." ,,Onze kinderen zitten op de Franciscus, een klein katholiek schooltje in deze wijk. Veel vrien den daar zijn verhuisd naar de Mortiere. We dachten altijd: zo groot en zo luxe, dat is voor ons niet weggelegd. Maar ook wij ma ken sprongen in onze carrières, ook wij hebben keihard gewerkt. We blijken het wel te kunnen. En dan willen wij ook graag wat meer ruimte. Wij zijn daar klaar voor." ,,Dubbel. Dit is het huis waar onze kinderen zijn opgegroeid. Waar ze thuiskwamen na de be vallingen. Waar ze hun eerste stapjes hebben gezet, waar ze leerden fietsen. Het huis dat ze al tijd zullen terugzien in fotoal bums. Maar ook het huis waar we rouwden toen Tugba's moeder overleed. En niet te vergeten ons eerste huis. Het huis dat we zelf helemaal hebben opgebouwd. Toen we mijn moeder vertelden dat we gingen verhuizen, moest ze huilen. Omdat ze weet hoeveel liefde en energie we er in hebben gestoken. Maar vooral van geluk, omdat ze zo trots op ons is." geeft het een goed gevoel als ik langs de akkers rijd. Ik weet waar de mest vandaan komt, ik weet waar de producten naartoe gaan. We hebben een rijk bodemleven, dat koesteren we. Op het land zie je een enorme variatie aan dieren. Als biologische boer ben je niet al leen, je moet goed met mensen om kunnen gaan. Naast drie vaste werkkrachten hebben we van mei tot september een vaste groep Poolse seizoenskrachten, een stuk of vijf vrouwen en mannen, speci aal voor het wieden en voor de oogst van de pompoenen. Het blijft zo dat het schoffelen bijna volledig mechanisch gebeurt. Met de hand zetten we alleen de punt jes op de i." Omslag in opinie Van minachting en hoon van de buitenwereld is volgens hem niets meer te merken. Er heeft zich in de loop van de jaren een omslag in de publieke opinie voltrokken. Men sen eten bewuster. En waarschijn lijk scheelt het ook dat de biologi sche landbouw vaak voorop loopt: ,,Moderne technieken als landbe- werking met het GPS systeem be gonnen in onze tak. Evenals de mechanische bestrijding van on kruid. Nu is het zo ver dat spuit- machinefabrikanten ook schoffel machines maken." In andere Europese landen zoals Oostenrijk en Duitsland heeft de biologische landbouw een veel ho gere vlucht genomen dan in Ne derland. Reint: ,,Onze overheid kan en moet stimuleren. Alle overheidsinstanties, scholen, zie kenhuizen en zorginstellingen zouden verplicht op biologische producten moeten overgaan. Dat zou helpen." GO ZATERDAG 2 OKTOBER 2021 je oren De biologische Jento Hoeve aan de Sasputse- straat tussen Schoondijke en Sasput. FOTO'S RUBEN OREEL WENDY WAGENMAKERS Waarom kochten jullie dit huis? Hoe zag het huis er toen uit? De veranda, misschien wel het mooiste deel van het huis. „Hadden we die maar elf jaar eerder gemaakt." Hoe was het om hier te wonen? Maar toch gaat u weg. Hoe is het om hier weg te gaan? Verkoopkast met biologische producten bij de toegang tot het be drijf. Opaal 1 ligt in de Edelstenenbuurt in Middelburg. Het woongedeelte meet 90 vierkante meter, het perceel 195 vierkante meter. Het huis is gebouwd in 1982. De vraagprijs van het geheel is 245.000 euro. Makelaar is Schinkel De Weerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57