koffiebrander 'Ik kan niet niets doen. Ik weet niet waarom. Dat zit gewoon in me. Bezig zijn. Het leven leven' 7 PASPOORT ,,Ja, die ben ik begonnen in mijn huis in Mid delburg. Vlak bij de Koepoort, vandaar die naam. Wat als hobby begon, groeide al snel uit. Maar ja, je kan buren ook niet al te veel overlast bezorgen door het koffiebranden. Dus toen een vriend van mij vertelde dat hij ruimte over had in deze loods op De Zompe in Serooskerke was de keuze snel gemaakt." Hij kijkt tevreden rond, gezeten in een gebloemd fauteuiltje voor een schap met espressoapparaten, koffiemo lens, kopjes en bewaarblikken uit de webshop. ,,Het is goed zo, groter is niet nodig. Ik heb niet de behoefte om een nieuwe Douwe Egberts te worden hoor.'' Een vaste klant steekt zijn hoofd om de deur. Hij komt om een zak vers ge brande koffie. Met een baaltje geurige bonen in zijn handen stapt hij tevreden weer naar bui ten. 'Tot over twee weken hè', roept de man en thousiast. ,,We kopen onze koffiebonen bij kleinere boeren uit landen in Afrika, zoals Rwanda en Ethiopië, en uit Zuid- en Midden-Amerika." Dennis wijst op juten balen met bonen uit Honduras en Brazilië. ,,Zo steun je families, en soms ook gemeenschappen, daar. Dat vind ik belangrijk." Dennis is eigenaar van de Koe poort en draait de branderij samen met een vijfkoppige ploeg van koffiebranders, barista's en een ontwerper. Enthousiast steekt hij een klein koffiecollege af. Over smaak, geuren, me langes, intensiteit en bonen. ,,We kennen na tuurlijk niet al onze koffieboeren persoonlijk. Ik zou graag overal een bezoekje brengen." ,,Haha, ja heerlijk vind ik het om erop uit te trekken. Vroeger waren dat fietsvakanties. Even mijn hoofd leeg maken. Maar ja, die knieën hè. Ik ben zo twee keer naar Rome gefietst bijvoor beeld. Santiago de Compostela is dan weer niet mijn ding. Te gehypet vind ik dat. Ik ben trou wens ook geen pelgrim. Nu maak ik verre rei zen. Zo ben ik vaak in Afrika geweest." Hij somt op: Botswana, Namibië, Mozambique, Lesotho. ,,Via groepsreizen, maar ook wel al leen. De eerste keer vond ik wel rete-spannend. Ik ben nog lang niet uitgereisd. Er is nog zo veel te zien en te ontdekken. Maar ik kom altijd thuis in Middelburg. Dit is mijn stek." ,,Nee, die bestaat niet. Ik kan niet niets doen. Misschien heel even met een boek zitten, maar ik moet altijd wat doen. Ik weet niet waarom. Dat zit waarschijnlijk gewoon in me. Bezig zijn. Het leven leven. Ja, ik ben ook een echte levensgenieter. Hou van lekker eten. Even op een terras zitten. Ik ben geen bier- of wijndrin ker. Een gin-tonic vind ik af en toe wel lekker. En natuurlijk een goede koffie.'' GO ZATERDAG 2 OKTOBER 2021 Dennis Plantinga: ,,We kennen natuurlijk niet al onze koffieboeren persoonlijk. Ik zou graag overal een bezoekje brengen." foto lex de meester Dennis Plan tinga is geboren op 18 september 1978 in Middel burg. Na de havo op de Stedelijke Scholen Ge meenschap volgde hij het CIOS in Goes. Plantinga werkte voor de toenma lige Sportraad en werkt nu bij SportZeeland, voor Jeugdfonds Sport en Cultuur Zeeland. Hij is trainer bij korf balvereniging Swift en eigenaar van koffiebrande rij de Koepoort in Serooskerke. Dennis woont in Middelburg en deelt zijn huis met zijn broer en de poezen Zwart en Wit. Je hebt naast al je drukke bezigheden ook nog koffiebranderij de Koepoort? Wat let je, reizen is toch ook een grote pas sie van je? Altijd druk! Bestaat er ook een Dennis Plan tinga die niets doet. Die luiert met één van de katten Wit of Zwart op schoot? Het antwoord komt direct en vastberaden:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55