Zware knieblessure keeper Meulmeester BARRY VAN DER HOOFT Aanvoerder met Hoek naar Veenendaal 14 ZEELAND Lieven Gevaert kan voor het uitduel met Dovo ook over Mohammad Jabar Zada beschikken. De nieuwe middenvelder was lang geblesseerd. Hoek Door de 4-0-overwinning op VVOG is het vertrouwen bij Hoek wat toegenomen. De derdedivisio nist gaat vandaag op bezoek bij Dovo, dat na zes duels één puntje minder heeft. Vorige week verloor de ploeg uit Veenendaal op bezoek bij Odin'59 met 4-1. ,,Een zware te leurstelling", noemde trainer Flo- rian Wolf die nederlaag. ,,Als je de wedstrijd hebt gezien, is het bijna niet te bevatten dat we verloren hebben.'' Dovo verprutste nogal wat kan sen en slikte een geflatteerde ne derlaag. Kansen verprutsen, dat deed Hoek in de voorgaande wed strijden ook meerdere keren. Tegen VVOG wist het voor het eerst dit seizoen meer dan twee keer te sco ren en hield het ook voor het eerst de nul. ,,Maar we moeten niet ver geten dat het tegen VVOG ook de andere kant op had kunnen vallen'', zegt Rik Impens. „Griffin de Vroe stopte een strafschop en had een paar cruciale reddingen. Anders had er zomaar een heel andere uit slag op het scorebord kunnen staan. Na de 3-0 dacht ik wel voor de eer ste keer: nu gaan we het niet meer weggeven.'' Impens is aan zijn vijfde seizoen bezig bij Hoek. Weet hij nog wat ruim drie jaar geleden zijn allereer ste wedstrijd met Hoek was in de derde divisie? Na een paar seconden bedenktijd zegt hij: ,,Dat was met Dennis de Nooijer als trainer. O, ik weet het al, Dovo-uit. We wonnen op de eerste speeldag met 0-1. Ik kan me die wedstrijd nog goed her inneren. Kyle Doesburg stond in de spits, ik speelde vanaf rechts, Gi anni Tiebosch aan de linkerkant en Jonathan Constansia op 10. Gianni en ik moesten vooral tussen de li nies spelen en veel naar binnen ko men. Ja, ik heb dit seizoen ook even op die positie gespeeld.'' Inmiddels is Impens weer terug op zijn vertrouwde plek achter de spitsen. De aanvoerder en nummer Na de 3-0 dacht ik voor de eerste keer: nu gaan we het niet meer weggeven 10 speelt dicht bij Steve Schalkwijk, die afgelopen week tegen VVOG drie keer trefzeker was. ,,Ik denk dat we nu eigenlijk met drie voetballers spelen die op elkaar lijken. Istvan Bakx, Giovanni Delannoy en ik zijn eigenlijk alledrie aanvallende mid denvelders. We spelen met z'n drieën om Steve heen. Dat is een kracht van ons. Tijdens een wed- strij d kunnen we van positie wisse len, zonder dat het een grote veran dering is. Ik denk zelfs dat we dat nog iets vaker moeten doen. Tegen VVOG speelden we voor het eerst op die manier en ik denk dat we daar nog stappen in kunnen zet ten.'' De overwinning op de ploeg uit Harderwijk was na de matige sei zoensstart meer dan welkom. Toch is er volgens Impens nog geen re den om de polonaise te lopen. ,,Want als we van Dovo verliezen zijn we er niets mee opgeschoten'', weet de Belgische aanvoerder. ,,Het was leuk en goed voor het vertrou wen. Maar we moeten zorgen dat we nu wéér winnen. Pas dan kun nen we zeggen dat we vertrokken zijn en is de overwinning op VVOG hopelijk de eerste van een goede reeks geweest.'' Eén van de topploegen Bij tegenstander Dovo is deze zo mer veel veranderd. Door financi ële problemen en interne strubbe lingen raakte de club veel spelers kwijt. Impens: ,,Dovo is altijd één van de topploegen in de derde divi sie geweest. In dat eerste seizoen speelden ze met de broers Joshua en Enrico Patrick en had je Roy Bakkenes op het middenveld. Dat was echt een goede ploeg hoor. Er waren eerder dit jaar wat proble men, maar ze hebben met Öztürk, Martins, De Bondt en Achefay ook weer topspelers.'' Impens somt veel namen zo op. ,,Na een paar seizoenen in de derde divisie ken je al veel spelers en weet je wel een beetje wat je kunt ver wachten'', zegt hij. Trainer Lieven Gevaert heeft voor vandaag einde lijk weer een extra speler aan zijn wedstrijdselectie toe kunnen voe gen. Mohammad Jabar Zada trainde de hele week mee en is inzetbaar te gen Dovo. Column \r Daar lag-ie dan. Languit, in een korte broek, voor een groot tv-scherm waarop landgenoten van hem het bereiken van de finale van het WK futsal vierden. Ze kre gen de complimenten van Lionel Messi, zo liet de superster met een foto op een social mediaka- naal zien. Ik vroeg me meteen af: wat zou Jan van Halst ervan vin den? Vindt hij dat wel kunnen, Messi languit liggend op de bank? Messi ging deze week tijdens Paris Saint-Germain-Manches ter City in blessuretijd achter de muur van PSG liggen en daar was Van Halst even niet goed van. In de studio van Ziggo Sport hapte hij naar adem. Dit kon toch niet?! Messi, voor Van Halst en vele an deren de God van het voetbal, die als muurligger werd ingezet. Zou de trainer dat aan hem hebben gevraagd? Of was het een spon tane ingeving van de superster zelf? Een slimme zet was het van Messi. Want natuurlijk weet hij dat een muurligger vrijwel nooit een bal op z'n donder krijgt. Als de speler die de vrije trap neemt een muurligger ziet, kiest hij vanzelf voor een trap langs of over de muur. De spelers die met de handen voor hun kruis in het muurtje staan hebben meer kans op pijn, dan de ploeggenoot die redelijk gespannen achter het rij tje ligt. Op de Zeeuwse velden heb ik 'm nog niet gezien, de muurlig ger. Vaak worden rituelen van de grote jongens uit het betaalde voetbal snel overgenomen door de goedwillende amateur of fa- Y~ natieke jeugdspeler. Nooit ver geet ik het moment waarbij ik een E-pupil van mijn club zag scoren. Daarna sloeg hij ineens een kruisje, keek omhoog en stak zijn twee wijsvingers in de lucht. Hij was nog nooit in een kerk ge weest. Een muurligger, dat zie ik in de kelderklasse niet heel snel gebeuren. De kans is dan name lijk aanwezig dat de muurligger na de genomen vrije trap door een paar ploeggenoten overeind moet worden geholpenZijn er in deze provincie eigenlijk stan daardteams die een muurligger aanwijzen? Gaat Klaas van Hecke - dat vind ik daar wel een type voor - bij Kloetinge achter de muur liggen? Gebeurt het in het vrouwenvoetbal? Zijn er spelers die pertinent weigeren, omdat ze bang zijn voor een bal op de bil len? Van dwarsliggers ken ik ge noeg voorbeelden, van muurlig gers helaas (nog) niet. Dus: ben je dit weekend op een voetbalveld en zie je een Zeeuwse muurligger, maak dan aub even een foto en stuur die op (B.vdhooft@pzc.nl). Het levert ongetwijfeld een mooi beeld op. En dan hebben we ook einde lijk de Zeeuwse Messi gevonden. Daarna sloeg hij ineens een kruisje De keeper, die in het verleden voor JVOZ, FC Dordrecht, Hoek en Goes speelde, liet dinsdag een mri-scan maken en kreeg donder dag het slechte nieuws te horen. ,,Er gebeurde zaterdag eigenlijk niks bijzonders", kijkt Meulmees- ter terug. ,,Na een duel met de spits van MZC'11 tikte ik de bal weg. Ik wilde snel opstaan, ver stapte me en ging door mijn knie. Ik had niet echt pijn, maar het voelde wel vreemd aan. Toen ik de bal even later wegtrapte voelde die knie instabiel.'' Meulmeester weet niet of hij geopereerd moet worden. ,,De kruisband is niet helemaal af, er zitten nog wat vezels vast. Een vriend van me is fysiotherapeut. Volgens hem kan ik misschien ook zonder operatie herstellen. Dan moet ik mijn knie flink op- trainen. Ik hoop snel voor verder onderzoek in het ziekenhuis te recht te kunnen.'' Voor Arnemui- den is het niet de eerste tegenval ler. Ook de geopereerde Dylan da Silva Gomes en Daniël Jansen staan voorlopig nog buitenspel. zaterdag 2 oktober 2021 PM Impens aast op volgende zege Barry van der Hooft -Rik Impens (26) @Barryvdh9 aae Voor Brian Meulmeester is het nieuwe voetbalseizoen in mi neur begonnen. In het eerste competitieduel met MZC'11 (3-0-nederlaag) raakte de doelman van Arnemuiden ge blesseerd en moest hij zich na een uur laten vervangen. On derzoek heeft uitgewezen dat Meulmeester zijn achterste kruisband bijna heeft ge scheurd. Barry van der Hooft Arnemuiden Rik Impens staat dit seizoen na zes competitiewedstrijden op drie goals voor Hoek. Steve Schalkwijk is topscorer; hij maakte er tot nu toe vijf. foto sjaak van der salm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42