Rick Evertse legt de lat hoog -, - IJzendijke bekert tegen hoofdklasser Halsteren ZEELAND 13 h *•- d *c zien als een waardevolle aanvul ling van het programma. Becks: ,,Twee jaar geleden hebben wij een enquête gehouden onder deel neemsters aan de Ladiesrun en hen onder meer gevraagd wat ze van de parkoersen vonden. Toen kwam eruit dat ze iets uitdagen- ders zochten. We zijn heel trots dat dit onderdeel daar uit voortge komen is. Het is de eerste trail in Nederland die helemaal voor vrouwen is.'' Het parkoers gaat voor slechts anderhalve kilometer over asfalt. Er zitten genoeg hoogtemeters in om de wedstrijd echt pittig te ma ken. Dat de hardloopsters op de te rugweg ook nog vol wind tegen hadden en door de regen gegeseld werden, maakte het nog zwaarder. De laatste finishers deden er dik zeven kwartier over. Daarmee za ten ze 45 minuten achter de num mer één. Of was het misschien maar een halfuur UITSLAGEN Hun geduld werd - net als dat van veel andere sporters - op de proef gesteld, maar morgen is het tegen Tachos 3 eindelijk zover. ,,We staan echt te popelen, want dit mooie spelletje hebben we ten slotte bijna een jaar gemist'', aldus trainer Rick Evertse. ,,Ik hoop dan ook dat we meer dan drie wed strijden spelen'', doelt hij lachend op afgelopen seizoen, toen het na dat aantal einde verhaal was. Ondanks die lange competitie- loze periode heeft de ploeg zich aardig beziggehouden. ,,Tot begin Ik zie in ons een eerste- klassewaardige ploeg juli hebben we buiten getraind en vanaf het tweede deel van augus tus zijn we aan de voorbereiding van dit seizoen begonnen'', legt Evertse uit. Hij heeft de beschik king over een intact gebleven spe lersgroep. ,,We hebben een groep van 25 speelsters voor twee da mesteams, waarbij het tweede team deels gevormd wordt door jeugdspeelsters die met trainster Ariska Tax zijn overgekomen uit de jeugd van HC Zeeland. Daar naast heb ik er een Spaanse cirkel speelster bijgekregen die echt een aanwinst is voor dit team.'' Met die groep is unaniem de doelstelling uitgesproken voor de titel te gaan om weer eersteklasser te worden. ,,We hebben die moge lijkheid door versterkte promotie al gehad, maar willen dit graag op eigen kracht bewerkstelliggen. En daarbij denken we er als groep nu wel honderd procent klaar voor te zijn om die stap te maken'', zegt Evertse. De resultaten in de oefen periode gaven aanleiding voor de oefenmeester om tot zijn uit spraak te komen. ,,Ik zie in ons een eersteklassewaardige ploeg.'' Wie de ploeg van Evertse van het felbegeerde kampioenschap af kan afhouden, is voor de trainer zelf nog niet geheel duidelijk. ,,Dan zou ik op voorhand Tilburg en Witte Ster tippen.'' Voor de seizoensouverture die morgen in Sporthal De Sprong om 14.10 uur tegen Tachos 3 op het programma staat, miste Evertse enkele speel sters die de Kustmarathon wan delen. Hij heeft ook nog te maken met een speelster die op vakantie is. ,,Het is niet anders'', reageert hij ietwat bedenkelijk. ,,Maar dan nog moeten we er gewoon staan om die eerste overwinning voor eigen publiek binnen te halen.'' Ook het mannenteam van HC Zeeland speelt morgen in eigen huis de eerste wedstrijd. De eer steklasser, gecoacht door Einar Linke, kruist om 15.20 uur de de gens met Dynamico 2. VLISSINGEN De voetballers van IJzendijke krijgen een zware kluif in de tweede ronde van de districtsbeker. De vierdeklasser gaat op be zoek bij hoofdklasser Halste ren. Deze wedstrijd staat inge pland op donderdag 11 novem ber, aftrap 20.00 uur in Halste ren. Op dezelfde avond en het zelfde tijdstip wordt ook het bekerduel tussen vierdeklasser Breskens en derdeklasser Phi lippine gespeeld. Drie dagen later komen ook de andere twee Zeeuws-Vlaamse zondagclubs in actie die de poule overleefden. Clinge gaat op bezoek bij WVV'67, terwijl HVV'24 uit tegen Grenswach ters moet uitkomen. IJzendijke plaatste zich donderdagavond als laatste voor de volgende ronde door een 4-3-zege op Steen. Eerder in de week werd de loting al duidelijk van de Zeeuwse zaterdagteams. Donderdag 11 november: Hal- steren-IJzendijke, Breskens- Philippine, WIK'57-WHS, De Fendert-SKNWK. Zaterdag 13 november: Yerseke-Kloetinge, Luctor Heinkenszand-Kloe- tinge, Zaamslag-FC Axel, Wal- cheren-GPC Vlissingen, Zee- landia Middelburg-Oostka- pelle/Domburg, Patrijzen- MZC'11, Krabbendijke-Nieuw- dorp, Tholense Boys-MOC'17. Zondag 14 november: WVV'67-Clinge, Grenswach- ters-HVV'24. zaterdag 2 oktober 2021 GO de Langstraat <^§SL Guur was wel het woord dat gisteravond bij de omstandighe den paste in Zoutelande. foto RUBEN OREEL Gewapend tegen de kou komen Karin den Dekker en Chantal Schilperoordt aan om zich te verkleden (boven). Bij het startschot van Lenie Lievense (links) was het nog droog. foto ruben oreel 15 KILOMETER 1. Ciska Hensen (DAK) 1.03.43 2. Martje van Dixhoorn (Ka- pelle) 1.14.44 3. Angela Buijck (Middelburg) 1.05.58 4. Linda Versluis (Dynamica) 1.18.26 5. Marloes van Eijkelenburg (Dynamica) 1.19.21 10 KILOMETER 1. Yvonne Moerland (AV'56) 45.49 2. Durbey Meijboom (Vlissin- gen) 46.10 3. Sophie Miljoen (Gapinge) 46.17 4. Esther de Koning (Hein- kenszand) 46.18 5. Harma de Klerck (Kapelle) 47.09 5 KILOMETER 1. Ruchama Houtzager (Delta Sport) 25.11 2. Amélie Poulard (Middel burg) 25.15 3. Lieke Marijnen (Ciko'66) 25.30 4. Veerle Smits (AV'56) 26.32 5. Elise Mol (AV'56) 26.38. Voor de handbalsters van HC Zeeland staat morgen na een klein jaar eindelijk weer een competitiewedstrijd op het programma. De tweedeklasser heeft samen met trainer Rick Evertse één doelstelling: ,,We gaan voor niets minder dan het kampioenschap.'' Ron de Waal Middelburg Vl'TÏ -Rick Evertse Rick Evertse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41