II 12 ZEELAND Van Dijke voorin ondanks valpartij Groene Ster voor het eerst op zondag De ouverture van het Kustmarathon verliep gisteravond niet helemaal vlekkeloos. De uitslag van de langste Ladiesrun werd hevig bediscussieerd. Uiteindelijk regelden de loopsters zelf de volgorde. Tom Boere staat in elftal van de maand KUSTMARATHON LADIESRUN Zeilen Verwarring alom gisteren in de Langstraat van Zoutelande. Wie had nou de 15 kilometer lange La- diesrun gewonnen? Had iedereen wel de juiste route gelopen? Uit eindelijk werd er op z'n Hollands gepolderd in de zeikende regen. ,,We zijn er zelf uit, hoor'', zeiden de eerste drie finishers in koor. Ciska Hensen uit Kaatsheuvel werd als nummer één gehuldigd. Zij gaat de boeken in als de eerste winnares van de trail. Maar er was grote twijfel over. Igna Becks, die het parkoers had uitgezet, zei: ,,Deze afstand kun je nooit in 1.03 uur lopen. Maar we kunnen niet bewijzen dat ze bij Westkapelle een lus heeft gemist.'' De Bra bantse atlete, die aangaf dat het Het is de eerste trail in Nederland die helemaal voor vrouwen is De wielertweeling Mick en Tim van Dijke uit Colijnsplaat beleven voorlopig een succesvolle week in de Ronde van Kroatië. Ze hielpen Olav Kooij, hun ploegmaat bij Jumbo-Visma, aan zijn tweede dagzege en Mick van Dijke consolideerde zijn derde plaats in het alge meen klassement. De slotfase van de 197 kilo meter lange etappe van Zadar naar Crikvenica werd ontsierd door meerdere valpartijen. De Van Dijkes lagen daarbij, maar bleven onge deerd. Mich van Dijke heeft als nummer drie zes tellen achterstand op de Belgische num mer één, Milan Menten. De Ronde van Kroa tië duurt tot en met zondag. Vandaag volgt een bergrit, morgen een vlakke slotrit. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spelen dit seizoen voor het eerst op zondag avond. In Berkel-Enschot is BE'79 om 18.00 uur de tegenstander. In de eredivisie worden vier speelrondes op zondag afgewerkt: twee in de eerste fase en twee in de tweede fase. Op 21 november is de tweede zondagse speeldag, thuis tegen TPP/Feyenoord Futsal. In Berkel-Enschot maakt Groene Ster Vlissin- gen morgen na drie opeenvolgende nederla gen jacht op de eerste driepunter. Tegenstan der BE'79 is na drie speeldagen nog ongesla gen (twee zeges, één gelijkspel). makkelijk was gegaan, hield vol dat ze de volledige afstand had af gelegd. Angela Buijck mocht als num mer twee het podium op. De Mid delburgse gaf ruiterlijk toe dat ze bij het keerpunt in Westkapelle verkeerd was gestuurd. ,,Ik wissel dus wel met Martje'', zei ze. Die Martje van Dixhoorn uit Ka- pelle lag bij het KNRM-station ruim voor op de rest na het eerste stuk over het strand. Zij ging daar ook goed de trap af, voor een lus langs de Westkappelse kreek. Buijck en waarschijnlijk ook Hen sen gingen er de trap óp, voor de snelste weg terug naar Zoutelande. ,,Ik kreeg onderweg steeds te horen dat ik eerste lag'', zei Van Dixhoorn. ,,Nu snap ik ook wel hoe dat kon.'' Sportief als ze was, accepteerde ze haar tweede plek. Ze had geen zin om lang te bakke leien over de einduitslag. Logischer Het was tekenend dat de organisa tie in de Langstraat na 63 minuten nog niet klaar stond met een fi- nishlint. Hensen kwam over de meet zonder dat iemand dat door had. De eindtijd van Van Dix- hoorn (1.14 uur) was veel logi scher. Als het aan de organisatie lag, kreeg zij de hoofdprijs. Maar ja, dat lag moeilijk. Voor het onderdeel zelf was het vervelend dat het zo liep. De trail werd door de deelneemsters ge- Tolhoek Rugby Quote van de dag Tom Boere is opgenomen in het eredivisie elftal van de maand. De uit Terneuzen afkom stige aanvaller dankt zijn uitverkiezing onder meer aan de drie goals die hij in september maakte voor SC Cambuur. In september won Boere met Cambuur drie van zijn vier wed strijden; alleen van Ajax werd verloren (met 9-0). In het elftal van de maand wordt Boere onder anderen geflankeerd door Dusan Tadic (Ajax), Cody Gakpo (PSV) en Guus Til (Fey- enoord). Het elftal van de maand is een initia tief van de eredivisie en ESPN. Zondag speelt Boere met Cambuur een thuis wedstrijd tegen AZ. De Goofies zeilwedstrijden vanuit Colijn- splaat begin nen vandaag. Iedere eerste zaterdag van de maanden oktober tot en met april wordt op de Ooster- schelde geva ren door geme ten en onge meten boten. 'Het trainingsveld werd tijdens wedstrijden als parkeerplaats gebruikt' zaterdag 2 oktober 2021 -Igna Becks WIELRENNEN VLISSINGEN Angela Buijck (l), Ciska Hen sen (m) en Martje van Dixhoorn (r) regelden de eindstand onder ling. FOTO ROELAND VAN VLIET 3 Wielrenner Antwan Tol hoek uit Yer- seke start van daag in de Giro dell'Emilia. De renner van Team Jumbo Visma reed deze Italiaanse eendaagse koers twee keer eerder. 2 De rugbyers van Oemoeme- noe uit Middel burg spelen vanmiddag in de ereklasse om 15.00 uur een uitwed strijd bij The Hookers in Hoek van Hol land. Oemoe- menoe staat na twee duels puntloos laat ste. Top 3 poldert in Roeland van Vliet Zoutelande Tom Boere na zijn goal afgelopen zondag tegen Sparta. foto pro shots VLISSINGEN - Zeeuwse trainer John Karelse over zijn tijd als keeper bij NAC. De velden waren toen niet zo goed, vertelt h in De Gegenpressing Podcast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40