Rijstroken Haringvlietbrug weer stukje breder BESPAAR NU MET DE BEUSOL-SUBSIDIE ZEELAND 11 Provincie: 'Echt vaste brugtijden bestaan niet' WAippCHTJe ]/AH tejs M&T ocNocioe j BEUSOL BELISOL CORDEJONGE MIDDELBURG De provincie wil wel graag vaste bedieningstijden van de bruggen, maar onvoor ziene omstandigheden zijn er al tijd. Het kan bijvoorbeeld gebeu ren dat de brandweer of een zie kenauto over de brug moet. De scheepvaart moet dan wachten. De brug gaat dan een half uur la ter open. Dat antwoorden Gede puteerde Staten (GS) op vragen van Forum voor Democratie (FvD). Eind juli twitterde de provin cie: 'Kom niet voor verrassingen te staan... of een open brug. Of je nu zelf gaat varen of dat je juist over onze bruggen of sluizen moet; het is goed om alvast op de hoogte te zijn wanneer ze ge opend of juist gesloten zijn.' Vol gens FvD klopt die informatie niet. De partij concludeerde dat de brug ook open is bmten de vaste tijden. Klopt, zeggen GS. Er zijn altijd noodsituaties denkbaar. De tij den zijn een richtlijn. De brug gen gaan soms op andere tijden open als hulpdiensten daar om vragen en als de trein vertraging heeft. „Buitenom onvoorziene omstandigheden, is sprake van acht vaste momenten per dag in beide vaarrichtingen op het Ka naal door Walcheren." De verbreding van de linkerrijstro ken vindt drie nachten achter el kaar plaats, meldt Rijkswaterstaat. Afgelopen nacht is begonnen met het werk. Telkens is de brug in een andere richting afgesloten. Als de werkzaamheden na het weekend zijn afgerond, zijn de rijstroken in beide richtingen niet meer 1,95 me ter breed, maar 2,35 meter. Mobiele flitsunits De versmalling van de rijbanen vond deze zomer plaats nadat be kend was geworden dat het verkeer er tot 2023 slechts 50 kilometer per uur mag rijden en de brug deels 'op slot' moest. Nadat die maatregelen waren doorgevoerd, werden met mobiele flitsunits in de midden- De geïnstalleerde flitspalen nemen minder ruimte in dan mobiele camera's berm snelheidscontroles uitge voerd. Nu er flitspalen zijn geplaatst, is verbreding van de rijstroken moge lijk, omdat die minder ruimte van het wegdek innemen dan de mo biele camera's. Rijkswaterstaat ver- wacht dat de doorstroom beter wordt zodra weggebruikers op de linkerrijstrook 40 centimeter meer ruimte hebben. Door de verbreding van de weg is de Haringvlietbrug tot vanochtend 8.00 uur dicht in de richting van Bergen op Zoom. Vanaf vanavond 21.00 uur tot mor genochtend 10.00 uur is de weg af gesloten richting Rotterdam. Van morgenavond 21.00 uur tot maan dagochtend 5.00 uur wordt het as falt richting Rotterdam gerepareerd en wordt het verkeer in die richting nog eens stilgelegd. De Haringvlietbrug gaat per di- rect vaker open dan één keer per week. Dat is bekend gemaakt na overleg tussen het Watersportver- bond, de Hiswa en Rijkswaterstaat. De brug zal met ingang van morgen twee keer per week opengaan, op zondag om 17.00 uur en op woens dag om 12.00 uur. Het Watersport- verbond dringt sinds de sluiting van de brug aan op meer openin gen. Komende woensdag gaat de Ha ringvlietbrug ook om 12.00 uur open om een bok te laten passeren die maar op één manier vanaf Rot terdam in Stellendam kan komen. Belisol. Meer dan 40 jaar kozijnen en deuren zonder zorgen. zaterdag 2 oktober 2021 GO Goed nieuws voor automobilis ten die gebruikmaken van de Haringvlietbrug en zich sinds de versmalling van de rijbanen on veilig voelen en problemen heb ben met inhalen. Dit weekend worden de linkerrijstroken van de brug verbreed. Pieter van den Akker Willemstad Profiteren van extra isolatievoordeel? Belisol helpt u graag met het verduurzamen van uw woning. Zo geniet u van een heerlijk geïsoleerd huis, bespaart u flink op uw energiekosten en helpt u het milieu een handje. Dat noemen wij triple winst! Wij komen graag bij u thuis langs om uw wensen om te zetten in een passend advies. Komt u liever naar de showroom? De deur staat altijd voor u open. Deze actie loopt t/m 8 oktober 2021. Maak een afspraak op belisol.nl Belisol Goes - Nobelweg 2-24, 44Ó2 GKGoes - T 0113-211 811, goes@belisol.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39