I 9 zaterdag 2 oktober 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst: René Hoonhorst Foto: Dirk-Jan Gjeltema Dakloos uit vrije wil Locatie: Houtkade, Vlissingen Tijdstip: woensdag 22 september, 12.35 uur k ben dakloos. Niet omdat ik geen Igeld heb, maar uit vrije wil. Ik woonde wel in huizen, maar ik hou het niet uit tussen stenen muren. Als ik op tijd ben, slaap ik in het pimpelpaarse huis met de donkere wolkjes, het Witte Huis dus. En anders slaap ik hier, op bankie 11, vlak bij de Mercuur. Stom dat ze die ge bruiken als museumschip, maak er een bordeelboot van." ,,Bankie 11 is een prima plek. Ik mag niet aan de overkant van het Dokje van Perry zitten, omdat ik een binnenstadsverbod heb. Niet dat ik me daar altijd aan houd, want als ik straks zin in een biertje heb, ga ik naar de winkel. Torentijd, verloren tijd, maar wel leuk om af en toe gedag te zeggen. Over Albert Heijn wil ik trou wens wel wat kwijt. Een vriend van mij mag niet met zijn scootmobiel de winkel in. Maar hij is zijn been kwijtgeraakt in de oorlog, dus hoe moet hij anders bood schappen doen Amsterdam: rotdorp ,,Ik ben geboren in Amsterdam, op mijn twaalfde weggelopen. Ik wilde varen en heb dat vanaf die tijd gedaan. Op een hele hoop schepen, over de hele wereld. Ik heb met een maat zelf ook een schip gehad, maar die vriend is verdronken. Nadat ik ben ontslagen als opvarende van een duwbak werd ik dakloos. Als je in Jakarta, Singapore en New York bent geweest, is Amsterdam ook maar een rotdorp. Dan ben ik liever in Vlissingen, hoewel ik van plan ben een camper te kopen om wat rond te trekken. Elke dag onderweg naar nergens, nergens is ook ergens." ,,Ik ben nu zestig en een beetje, zeven vrouwen en vijf kleinkinderen verder. Een zoon en een dochter wonen in Zee land. Het gaat goed met ze, ze hebben een geregeld leven. Ik heb liever een biertje." GO VAN DE STRAAT 'Onderweg naar nergens'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37